اصغر فرهادی: خودم مخاطب خیالی آثارم هستم

به گزارش بازیکده، صبا/ اصغر فرهادی که به تازگی با فیلم قهرمان جایزه عظیم جشنواره کن را دریافت نموده است و به اعتقاد بسیاری فیلم جدیدش بعد از جدایی نادر از سیمین صمیمی ترین و ظریف ترین ساخته اش است، یک گفتگوی کوتاه با خبرگزاری ددلاین انجام داده است که در ادامه آن را باهم می خوانیم.

اصغر فرهادی: خودم مخاطب خیالی آثارم هستم

فرهادی در پاسخ به این پرسش که فیلم قهرمان با وجود آنکه داستانش در ایران می گذرد، طنینی جهانی دارد، این موضوع چگونه اتفاق افتاده است، گفت: من بومی بودن و جهانی بودن داستان را به اسم قطب های مخالف درک نمی کنم، شما می توانید به شدت بومی باشید و تنها به مسائل بومی خاص بپردازید و برای هرکسی از هر فرهنگ دیگری قابل درک و جالب باشد همچنان که شما می توانید مقاصد و جاه طلبی ها عمومی و خیلی کلی داشته باشید در حالیکه به وسیله نزدیک ترین فرد به خودتان این مفاهیم درک نگردد.

اصغر فرهادی درباره فرایند نوشتن فیلمنامه هم به ددلاین گفت: مخاطب خیالی نوشته هایم خودم هستم، به اسم یک بیننده از خودم می پرسم، آیا این اتفاق برای من منطقی است، در چه لحظه ای احساس خستگی می کنم یا در چه لحظه ای احساساتی و یا شادمان می شوم، من واقعا نوشته هایم را روی خودم به اسم یک بیننده تست می کنم.

فرهادی درباره فرایند نوشتن فیلمنامه کارهایش اضافه نمود: به طور کلی، ایده هایم با انگیزه بسیار شخصی و عاطفی آغاز می شوند. فقط زمانی که کارم تمام می گردد، دوباره برمی گردم و در آن موقع رویکردی منطقی تر دارم.

این کارگردان مطرح کشورمان در سرانجام این تبادل نظر تاکید نمود: برایم عجیب است که مردم می گویند نوشته های من به دقت طراحی شده است، این شیوه و روش من نیست.

منبع: همگردی
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1689

به "اصغر فرهادی: خودم مخاطب خیالی آثارم هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصغر فرهادی: خودم مخاطب خیالی آثارم هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید