امام اوغلو: ملت ما سنت دموکراسی را حفظ کرد

به گزارش بازیکده، کاندیدای پیروز انتخابات شهرداری استانبول گفت: امیدوارم نتایج این انتخابات برای استانبول خیر به همراه داشته باشد.

امام اوغلو: ملت ما سنت دموکراسی را حفظ کرد

به گزارش بازیکده، به نقل از خبرگزاری آناتولی، اکرم امام اوغلو، نامزد ائتلاف ملت در انتخابات شهرداری استانبول گفت: یکی از وجوه انتخابات 23 ژوئن سهم آن در توسعه روند دموکراسی است. امیدوارم این انتخابات و نتایج آن برای کشور و شهر جهانی استانبول خیر و برکت به همراه داشته باشد.

وی همچنین اضافه نمود: از همشهریانم در استانبول تشکر می کنم. شما مقابل چشم جهانیان از اعتبار دموکراسی پاسداری نموده و به دولت هایی که کوشیدند ترکیه را به بعضی کشورهای منطقه تشبیه نمایند، درس دادید. ملت ما سنت دموکراسی را که بیش از صد سال بر ترکیه حاکم است، حفظ کرد.

در همین حال، کمال قلیچداراوغلو، رهبر حزب مردم جمهوری خواه در پی اعلام نتایج غیررسمی انتخابات شهرداری استانبول با انتشار پیامی در توئیتر خود، بیان کرد: گفته بودیم که همه چیز زیبا می گردد و شد.

بر اساس نتایج غیررسمی، اکرم امام اوغلو، نامزد ائتلاف ملت با کسب اکثریت آرا در انتخابات شهرداری استانبول پیروز شده است.

شمارش بیش از 99 درصد از آرای انتخابات شهرداری استانبول حاکی از آن است که نامزد ائتلاف ملت با کسب 54.04 درصد از کل آرا، در این انتخابات به پیروزی رسیده است.

از سوی دیگر بنعالی ییلدیریم، نامزد ائتلاف ملت نیز با کسب 45.09 درصد از کل آرا پس از وی نهاده شد.

پیش تر شورای انتخابات عالی ترکیه دلیل عدم انتخاب بعضی مسئولین صندوق ها از کارمندان دولتی را از دلایل اصلی ابطال نتیجه رأی گیری در کلانشهر استانبول دانسته و اعلام نموده بود که بر اساس نص صریح قانون، مسئولین صندوق ها باید کارمند دولت باشند. این شورای انتخابات شهرداری استانبول را با رأی موافق 7 عضو از 11 عضو شورا، باطل اعلام نموده بود.

سعدی گون، رئیس شورای عالی انتخابات ترکیه بیان کرد: نتایج رسمی انتخابات شهرداری استانبول در اسرع وقت برای آنالیز در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه اضافه نمود: نتایج رسمی 65 درصد از کل صندوق های آرا معادل 19 هزار و 910 صندوق وارد سامانه شده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با انتشار پیامی، پیروزی اکرم امام اوغلو در انتخابات شهرداری استانبول را تبریک گفت و تأکید کرد که اراده ملی تحقق یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 189

به "امام اوغلو: ملت ما سنت دموکراسی را حفظ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امام اوغلو: ملت ما سنت دموکراسی را حفظ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید