اینفوگرافی آمار گردشگران داخلی در بهار 97

به گزارش بازیکده، براساس آمار گردشگری داخلی در بهار 97، هدف اصلی 42 درصد از این گردشگران ملاقات دوستان و بستگان بود و نکته دیگر اینست که 31 درصد خانواده های ایرانی در بهار سال گذشته به سفر نرفتند.

اینفوگرافی آمار گردشگران داخلی در بهار 97

در این گزارش استان هایی که بیشتر مورد استقبال قرار گرفته بودند، تعیین شد. مرکز آمار ایران با هدف معرفی استان های دارای بیشترین سهم از گردشگری داخلی و بیشترین اهداف اصلی از گردشگری داخلی با انتشار اینفوگرافی، نتایج طرح آمارگیری از گرشگران ملی- بهار 1397 را اعلام نمود.

براساس این اینفوگرافی که از نتایج طرح آمارگیری از گرشگران ملی- بهار 1397 تهیه شده، 31 درصد خانوارهای ایرانی به سفر نرفتند و از میان 69 درصد خانوارهایی که به سفر رفتند، استان های مازندران، خراسان رضوی، گیلان، فارس و تهران بیشترین سهم از بازدید گردشگران داخلی را کسب کردند. بقیه استان ها درصدهای کمتری را در سفر گردشگران داخلی به خود اختصاص داده بودند.

در این میان استان مازندران با 8.8 درصد، خراسان رضوی با 7.5 درصد، گیلان با 7.2 درصد، فارس با 6.4 درصد و تهران با 6 درصد از جذب گردشگران در صدر استان های دارای بیشترین سهم از بازدید گردشگران خارجی قرار گرفته و سایر استان ها درصدهای پایین تری از جذب گردشگران داخلی را به خود اختصاص داده اند. در واقع می توان گفت که 36.2 درصد گردشگران داخلی به 5 استان مذکور سفر نموده اند.

در این اینفوگرافی بیشترین اهداف اصلی از گردشگری داخلی ملاقات دوستان و بستگان عنوان شده که با 42 درصد در صدر اهداف سفرهای داخلی قرار گرفته است. در این میان 29 درصد گردشگران داخلی به منظور گردش و سرگرمی سفر کردند و 14 درصد با هدف درمان به سفر رفتند.

بعلاوه 6 درصد گردشگران داخلی با هدف زیارت و 6 درصد دیگر با هدف خرید و البته 3 درصد گردشگران با سایر اهداف مانند کسب و کار و آموزش به سفر رفتند.

منبع: ایلنا

منبع: همگردی
انتشار: 3 بهمن 1401 بروزرسانی: 3 بهمن 1401 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 2144

به "اینفوگرافی آمار گردشگران داخلی در بهار 97" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینفوگرافی آمار گردشگران داخلی در بهار 97"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید