بازدید فرماندهان بهداشت و درمان نیروهای مسلح از قرارگاه پدافند زیستی

به گزارش بازیکده، جمعی از فرماندهان ارشد بهداشت و درمان نیرو های مسلح با حضور در سازمان پدافند غیرعامل کشور از دستاورد های عملیاتی و اقدامات فناوری محور قرارگاه پدافند زیستی کشور در تشخیص و مهار تهدیدات نوین بازدید کردند.

بازدید فرماندهان بهداشت و درمان نیروهای مسلح از قرارگاه پدافند زیستی

به گزارش ، سردار عراقی زاده رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیرو های مسلح و جمعی از فرماندهان ارشد بهداشت و درمان نیرو های مسلح با حضور در سازمان پدافند غیرعامل کشور از دستاورد های عملیاتی و اقدامات فناوری محور قرارگاه پدافند زیستی کشور در تشخیص و مهار تهدیدات نوین بازدید کردند.

هدف از این بازدید؛ آشنایی با سامانه GIS سازمان دامپزشکی کشور بود که با حمایت های سازمان پدافند غیرعامل کشور تولید شده و در اختیار این سازمان قرار گرفته و در تمام کشور در حال بهره برداری است.

همچنین سامانه رصد و پایش تهدیدات قرارگاه پدافند زیستی کشور که براساس نظام مراقبت زیستی تولید شده است و در زمینه شناسایی بیماری ها از جمله بیماری های واگیر، حوادث و ... از طراحی قابل توجهی برخوردار است مورد بازدید فرماندهان ارشد بهداشت و درمان نیرو های مسلح قرار گرفت.

آشنایی با سامانه شبیه ساز تهدیدات زیستی و سامانه تصمیم یار تصمیمات مدیریت تهدیدات زیستی نیز از دیگر برنامه های این بازدید بود.

فرماندهان ارشد بهداشت و درمان نیرو های مسلح ضمن تقدیر از تلاش های قرارگاه پدافند زیستی کشور در تولید سامانه های یاد شده در جمع بندی این برنامه مقرر کردند زمینه همکاری بیشتر برای بهره برداری از این سامانه ها در نیرو های مسلح فراهم شود.

گفتنی است در سال های اخیر سازمان پدافند غیرعامل کشور در راستای ارتقای آمادگی ها و تاب آوری ملی در برابر تهدیدات نوین، تلاش کرده است با استفاده از فناوری ها نوین بومی الگو های مدرنی از تشخیص تهدید و اقدامات مقابله ای را بسط و توسعه داده و در اختیار مسئولان اجرایی کشور قرار دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1098

به "بازدید فرماندهان بهداشت و درمان نیروهای مسلح از قرارگاه پدافند زیستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید فرماندهان بهداشت و درمان نیروهای مسلح از قرارگاه پدافند زیستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید