بازگشایی دانشگاه های آمریکایی پس از تعطیلات کریسمس چگونه است؟

به گزارش بازیکده، پس از اتمام تعطیلات کریسمس، این روزها دانشگاه های آمریکایی پذیرای دانشجویان هستند و هر دانشگاه در ترم بهاره، با توجه به افزایش مجدد کووید-19، رویکردهای گوناگونی را در نظر گرفته است و بعضاً پروتکل های بهداشتی سختگیرانه تری را مدنظر قرار داده اند.

بازگشایی دانشگاه های آمریکایی پس از تعطیلات کریسمس چگونه است؟

به گزارش خبرنگاران، از آنجا که واکسیناسیون در سطح دنیا به حدی مطلوب رسیده است، دانشگاه های سطح دنیا خبر از بازگشت به آموزش حضوری دادند.

دانشگاه های آمریکا نیز کم و بیش به روی دانشجویان خود بازگشایی شده بودند و اواخر سال میلادی قبل، آموزش مجازی و حضوری به طور همزمان ارائه می شد.

اما شیوع سویه اُمیکرون کرونا، شرایط را تغییر داد و موجب برنامه ریزی های دانشگاه ها به نحو دیگری تغییر یابد و هر دانشگاه بنا به شرایط خود و با اولویت قرار دادن سلامتی دانشجویان و اساتید، تصمیمات خاص خود را اتخاذ نمایند.

پس از اتمام تعطیلات کریسمس، این روزها دانشگاه های آمریکا در حال بازگشایی هستند و با توجه به شیوع اُمیکرون سیاست های کرونایی خاص را پیش گرفته اند.

بر این اساس به آنالیز شرایط چند دانشگاه آمریکایی برای آغاز ترم بهاره پرداختیم که در گزارش ذیل میخوانید:

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد اعلام نموده است که در ماه ژانویه سال 2022 میلادی، سه هفته نخست را به دانشجویان خود آموزش مجازی ارائه خواهد داد.

این دانشگاه در تشریح دلایل این تصمیم گفته که با توجه به افزایش سریع موارد مبتلا به کووید-19 در سطح محلی و در سراسر کشور (آمریکا) و بعلاوه شیوع رو به رشد سویه بسیار مسری اُمیکرون، چنین تصمیمی اتخاذ شده است.

دانشگاه هاروارد اعلام نموده، اساتید، کارکنان و محققان این دانشگاه نیز در صورت امکان باید از راه دور کار نمایند و فقط دانشجویانی که مجاز هستند، باید به دانشگاه بازگردند.

در این میان، دانشکده های دانشگاه هاروارد، به صورت جداگانه دانشجویان را در خصوص ترتیب حضور طبقه بندی می نمایند. به این ترتیب، برخی از برنامه های دانشگاه مانند کارهای ضروری آزمایشگاهی حضوری و بیمار محور، به طور عادی به صورت حضوری ادامه خواهند داشت.

بعلاوه خدمات کتابخانه آنلاین و برخی از خدمات کتابخانه به صورت حضوری در دسترس اعضای دانشگاه هاروارد خواهد بود.

دانشگاه آلاباما

دانشگاه آلاباما فعالیت خود را از 4 ژانویه از سرگرفته و سیاست های تازهی را برای بازگشت دانشجویان پس از تعطیلات کریسمس پیش گرفته است.

در این راستا، گفته شده که دانشجویان این دانشگاه صرف نظر از شرایط واکسیناسیون، خود ملزم به استفاده از ماسک در اغلب محیط های دانشگاه هستند.

دانشگاه آلاباما از نوامبر سال 2021 میلادی قانون ماسک اجباری خود را لغو کرد اما از آن موقع سویه اُمیکرون کرونا شیوع پیدا کرد و بسیاری از برنامه ریزی ها را در بخش های مختلف را بهم ریخت.

این بدان معناست که وقتی نزدیک به 38 هزار و 320 دانشجوی دانشگاه آلاباما در تاریخ 12 ژانویه برای آغاز ترم بهاری به دانشگاه بازمی گردند، در کلاس های درس، اتوبوس ها و داخل بیشتر ساختمان های دانشگاه استفاده از ماسک اجباری است.

به گفته مسئولان دانشگاه آلاباما، افرادی که واکسینه نشده اند، ملزم به استفاده از ماسک در تمامی محیط های دانشگاه اعم از داخلی و خارجی هستند.

بعلاوه دانشگاه آلاباما از اساتید، دانشجویان و کارکنان خود خواسته که هنگام احساس بیماری یا مشاهده علائم با دانشگاه تماس بگیرند و دستورالعمل های آزمایشی، قرنطینه و ایزوله را دنبال نمایند.

دانشگاه پرینستون

با اعلام دانشگاه پرینستون، دانشجویان مقطع کارشناسی در برترین حالت ممکن، تا تاریخ 14 ژانویه اجازه بازگشت به دانشگاه را ندارند. این تاریخ پیش از این 7 ژانویه اعلام شده بود اما با تاخیر یک هفته ای روبرو شد.

دانشجویانی که قرار است به دانشگاه بازگردند نیز باید برای بازگشت خود ثبت نام نمایند و در پروتکل هایی که مربوط به انجام تست کووید-19 است، شرکت نمایند.

بعلاوه، تمامی دانشجویان دانشگاه پرینستون به محض ورود به محوطه دانشگاه پس از تعطیلات، باید تست کووید-19 دهند.

گفته شده از تاریخ 8 ژانویه تا اواسط فوریه، تمامی دانشجویان کارشناسی که به محوطه دانشگاه بازمی گردند، اجازه خروج از شهر و مسافرت ندارند. در خوابگاه ها نیز محدودیت تجمع 20 نفر وجود دارد و این محدودیت تا اواسط فوریه ادامه خواهد یافت.

در خوابگاه های دانشگاه پرینستون نیز محدودیت تجمع بیش از 20 نفر وجود دارد و این محدودیت تا اواسط فوریه ادامه خواهد یافت.

دانشگاه ایلینوی جنوبی

با اعلام مقامات دانشگاه ایلینوی جنوبی، برای جلوگیری از شیوع کروناویروس پس از تعطیلات کریسمس، به جای اینکه کلاس های دانشجویان این دانشگاه به صورت مجازی برگزار گردد، ارائه تست منفی کووید-19 به وسیله دانشجویان الزامی است.

قرار است کلاس های این دانشگاه از تاریخ 10 ژانویه 2022 میلادی آغاز گردد و مقامات دانشگاه ایلینوی جنوبی به دانشجویان، اساتید و کارکنان خود اظهار داشتند که باید ظرف 48 ساعت پس از بازگشت به محوطه دانشگاه، آزمایش کووید-19 انجام دهند.

دانشگاه ایلینوی جنوبی اعلام نموده: افرادی که به طور کامل علیه کرونا واکسینه شده اند نیز مجبور به انجام آزمایش هستند و افرادی که واکسن نزده اند نیز باید هر هفته آزمایش دهند

دانشگاه مریلند

دانشگاه مریلند نیز اظهار داشت که به هنگام آغاز کلاس ها در سال تازه میلادی، زمانی که دانشجویان تا 21 ژانویه به محیط دانشگاه بازمی گردند، باید قبل از حضور در اولین کلاس خود، تست منفی کووید-19 خود را به دانشگاه ارائه دهند و علاوه بر آن در کلاس ها از ماسک KN95 استفاده نمایند.

با اعلام دانشگاه مریلند، فرایند کاری کارکنان این دانشگاه به همین ترتیب خواهد بود اما احتمال دورکاری وجود دارد و ممکن است برخی از کلاس های پرجمعیت به صورت آنلاین ارائه شوند.

دانشگاه ایلینویز

دانشگاه ایلینویز به طور موقت در ژانویه قبل از باز کردن کلاس های درس به روی دانشجویان، به آموزش از راه دور تغییر پیدا نموده است.

این دانشگاه به تازگی اظهار داشت که دانشجویان و کارکنان دانشگاه باید تست منفی کووید-19 ارائه دهند.

پردیس شیکاگو این دانشگاه به مدت دو هفته، از 10 ژانویه، به استثنای برخی موارد، آنلاین خواهد شد. پردیس شامپین- اربانا نیز از 18 تا 23 ژانویه آنلاین خواهد بود.

دانشگاه ویک فارست

دانشگاه ویک فارست (Wake Forest) اظهار داشت تمامی اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان باید برای ترم بهار 2022 میلادی مدرک تزریق دوز اطمینان واکسن کووید-19 خود را به دانشگاه ارائه دهند.

البته افرادی که از نظر پزشکی یا مذهبی محدودیت دارند، ملزم به ارائه مدرک نیستند ولی سایر دانشجویان پس از اعلام زمان مدنظر از سوی دانشگاه، تنها دو هفته مهلت دارند مدرک تزریق واکسن خود را ارائه دهند.

افرادی که از نظر پزشکی یا مذهبی معاف از تزریق واکسن هستند، باید به وسیله دانشگاه مورد تایید قرار گیرند و توضیحات دقیقی در این زمینه ارائه دهند.

در این میان، دانشجویانی که در ترم بهار، در خارج از کشور تحصیل می نمایند نیز باید مدرکی مبنی بر تزریق دوز اطمینان واکسن را به دانشگاه تحویل دهند.

دانشجویان تازه الورود نیز باید مدرک تزریق دوز اطمینان واکسن کووید-19 خود را تحویل دهند.

دانشگاه جان هاپکینز

دانشجویان دانشگاه جان هاپکینز در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید حداقل دوبار در هفته آزمایش ابتلا به کووید-19 بدهند و حداقل 48 ساعت بین هر تست فاصله باشد.

نکته قابل توجه این است که از ابتدای شیوع کووید-19 در دنیا، دانشگاه جان هاپکینز تعداد موارد مبتلا را منتشر می کرد و پروتکل های بهداشتی را معین می کرد.

در پاییزی که گذشت، دانشجویان واکسینه شده این دانشگاه باید فقط یک بار در هفته و دانشجویان واکسن نزده باید هفته ای دو بار آزمایش می دادند.

علاوه بر این، دانشگاه جان هاپکینز اظهار داشت: افرادی که تست ابتلا آنها مثبت شده است، در صورت نشان ندادن علائم ابتلا، پس از 5 روز از قرنطینه خارج خواهند شد. در غیر این صورت باید در قرنطینه بمانند.

مدیران دانشگاه جان هاپکینز اظهار داشتند که این تغییرات در پاسخ به اطلاعیه های اخیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا (CDC) اعلام شده است.

بعلاوه، این تغییرات از دستورالعمل های اخیر (CDC) پیروی می نماید و با مشورت متخصصان دانشگاه در مرکز بهداشت و بیماری های عفونی انجام می گردد و با توجه به شواهد بیشتر در دوره ای است که کووید-19 و سویه اُمیکرون بیشتر قابل انتقال است.

در اواخر دسامبر سال 2021 میلادی، با افزایش موارد کووید-19، دانشگاه جان هاپکینز کلاس های دانشجویان را به شیوه آنلاین ارائه داد.

دانشگاه فلوریدا

دانشگاه فلوریدا آمریکا از دانشجویان و کارکنان خود خواسته که در محوطه دانشگاه حتما از ماسک استفاده نمایند، دوز تقویتی واکسن کووید-19 را تزریق نمایند و به هنگام بازگشت به محوطه دانشگاه، در صورت احتیاج تست ابتلا به کووید-19 دهند.

در این راستا مسئولان دانشگاه فلوریدا اعلام نموده اند که همه اعضای این دانشگاه در 12 پردیس دانشگاه دولتی فلوریدا باید هوشیار بمانند. زیرا کووید-19 همچنان تمام نشده است.

این دانشگاه به دانشجویان خود اعلام نموده: ما مطمئن هستیم که با تعهد پایدار شما، ترم بهاری موفقی خواهیم داشت و دانشجویان ما همچنان به تحصیلات با کیفیتی که انتظار دارند و شایسته آن هستند، ادامه خواهند داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1910

به "بازگشایی دانشگاه های آمریکایی پس از تعطیلات کریسمس چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی دانشگاه های آمریکایی پس از تعطیلات کریسمس چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید