اخبار سیاسی

تور یونان: تنش در دریای اژه بین گارد ساحلی ترکیه و گشتی های یونان

در حالی که قرار است سران یونان و ترکیه در نیویورک با هم ملاقات نمایند، رسانه های یونانی از نشانه گیری سلاح از سوی گارد ساحلی ترکیه به سوی گارد ساحلی یونان خبر دادند.

2 مهر 1400

توضیح وزارت کشور درباره حقوق استاندار نو سیستان و بلوچستان

تهران (پانا) - روابط عمومی وزارت کشور با تاکید براینکه حقوق دریافتی استاندار سیستان و بلوچستان منطبق بر قوانین و مقررات بوده و سقف مجاز قانونی رعایت شده است، بیان نمود انتخاب مدرس خیابانی با هدف به میدان کشاندن همه ظرفیت های اقتصادی بومی برای رفع محرومیت...

28 شهریور 1400

مهاجرت به کانادا بعد از کرونا؛ پدیده ای همچنان ارزشمند

وزیر مهاجرت کانادا آقای مارک مندسینو اخیرا طی نشست و گفت و گویی با مطبوعات کانادا گفته است بحران کرونا به ما نشان داد که چقدر به تداوم جذب مهاجر نیازمندیم و نیروی کار مهاجر چه کمکی می تواند به اقتصاد کانادا کند. مهم این است که در دنیای امروز به نوعی مهاجرت...

25 شهریور 1400

شروع سال تحصیلی از اول مهر در فضای مجازی؛ چگونگی آموزش حضوری اعلام شد

تهران (پانا) - سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس از اول مهرماه با 3 راستا آموزشی توضیحاتی داد و تاکید نمود که سلامت دانش آموزان در بازگشایی آرام و تدریجی مدنظر خواهد بود.

24 شهریور 1400

دستور ویژه رئیس جمهور برای برطرف مسائل کارگران یک معدن

تهران (پانا) - وزیر صنعت، معدن و تجارت از دستور ویژه رئیس جمهور برای برطرف مسائل کارگران معدن زغال سنگ پروده اطلاع داد.

21 شهریور 1400

دختر وزیر اسبق بهداشت: عمدی بودن سقوط پدرم صحت ندارد

شیرین طریقت منفرد دختر وزیر بهداشت دولت دهم، درباره آخرین شرایط جسمانی پدر خود توضیحاتی داد.

13 شهریور 1400

نیوزیلند تمامی روابطش با میانمار را به حالت تعلیق درآورد

نخست وزیر نیوزیلند امروز (سه شنبه) اعلام نمود، کشورش تمامی روابطش را با میانمار به حالت تعلیق درآورده و علیه رهبران نظامی این کشور در پی کودتای اخیر در میانمار ممنوعیت سفر وضع کرده است.

29 مرداد 1400

اتفاق وایبر برای اینستاگرام خواهد افتاد

سید عباس مرادی از طراحان طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی در برنامه جهان آرا گفت: بهترین نقطه برای حکمرانی در فضای مجازی، همین جایی است که طرح صیانت قرار است وارد شود، یعنی خدمات پایه کاربردی باید فضای رقابتی ایجاد کنیم، با مزیت رقابتی که برای...

16 مرداد 1400

چه کسی صندوق های بازنشستگی را جارو کرد؟

محمد مهدی حاتمی؛ وقتی صحبت از بحران های مهم در اقتصاد ایران به میان می آید، یکی از موارد اصلی، موضوع بحران در صندوق های بازنشستگی است. شرایط ناترازی در صندوق های بازنشستگی کشور، موضوع پنهانی نیست و در سال های اخیر، به یکی از ابربحران های اقتصاد ایران...

14 مرداد 1400

آمریکا در پی یک اقدام بین المللی برای تامین امنیت فرودگاه کابل

ژنرال ارشد ارتش آمریکا خاطرنشان کرد، این کشور به همراه همپیمانانش در ناتو در حال آنالیز یک اقدام بین المللی با هدف تامین امنیت فرودگاه مرکز افغانستان بعد از خروج سربازان آمریکایی از این کشور است.

9 مرداد 1400

نوازی: فکر کنم مراسم آقای رئیسی باعث قطع برق ورزشگاه شد، داور 3 امتیاز را به حریف داد

مربی پدیده می گوید قطع برق ورزشگاه آزادی در فرایند رو به جلوی تیمش برای گلزنی به استقلال تاثیر داشت.

9 مرداد 1400

نظامی بازنشسته آمریکا: ناتو در جنگ احتمالی علیه روسیه و چین قطعا شکست خواهد خورد

یک سرهنگ سابق نیروی هوایی آمریکا در مقاله ای با اشاره به سیاست های اشتباه پنتاگون و توانایی های روسیه و چین، گفت: ناتو در صورت بروز جنگ با این دو کشور، قطعاً شکست خواهد خورد.

6 مرداد 1400

روابط عمومی پل ارتباطی چند جانبه بین بدنه دانشگاه، رسانه و جامعه است

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: روابط عمومی، پل ارتباطی رسمی در دانشگاه پیام نور با بدنه دانشگاه و رسانه ها است و همین مسئله موجب تبیین جایگاه دانشگاه به نام یک شخصیت واقعی حقوقی شده است.

4 مرداد 1400

ملاقات اردوغان و سعد حریری در استانبول

رئیس جمهوری ترکیه در استانبول سعد حریری، نخست وزیر مامور تشکیل کابینه در لبنان را به حضور پذیرفت.

29 تیر 1400

الکاظمی: در پرداخت همه بدهی های تهران جدی هستیم

خبرنگاران : نخست وزیر عراق با بیان اینکه ایران علیرغم تحریم ها و بعضی مسائل دیگر در صادرات برق به این کشور کوتاهی نکرده، تاکید نمود: ما درخصوص پرداخت همه بدهی های عراق به ایران بابت واردات گاز و برق در سال های گذشته جدی هستیم. ...

28 تیر 1400

خودداری بایدن از لغو تحریم های پزشکی فاجعه در هند را رقم زد

رادیو فرانسه در گزارشی بیان کرد، امتناع بایدن از لغو تحریم های پزشکی مرتبط با فراوری واکسن کرونا منجر به فاجعه مرگبار در هند شده است؛ این درحالی است که این کشور پیش تر در اوج بحبوحه شیوع کرونا دوزهای زیادی از داروی هیدروکسی کلروکین را به ایالات متحده...

27 تیر 1400

ناکامی رویای بازاستقرار امپراطوری آمریکایی

خبرنگاران: برآمدن جو بایدن در ایالات متحده و تغییر سکان سیاست خارجه در این کشور، بار دیگر بحث بر سر تغییر استراتژی در روابط بین الملل را در این کشور را با کانون مباحث مبدل نموده است.

20 تیر 1400

اختلاف شدید وزارت خارجه و شورای امنیت ملی بایدن درباره روسیه

یک رسانه آمریکایی در گزارشی خبر داد، میان مقام های ارشد وزارت خارجه و شورای امنیت ملی دولت جو بایدن درباره رویکرد واشنگتن در قبال مسکو اختلافات شدید وجود دارد.

15 تیر 1400

واشنگتن: ایران از اقدامی که بازگشت به برجام را پیچیده می نماید خودداری کند

نمایندگی آمریکا در سازمان های بین المللی در وین اتریش شامگاه سه شنبه در پیامی توییتری تهران را به انجام اقداماتی که مذاکرات را پیچیده می نماید متهم کرد.

12 تیر 1400

ادامه رایزنی های فشرده هیات ایرانی در وین

رایزنی های هیات ایرانی در سطح معاونان و مدیران سیاسی به صورت فشرده و مستمر در وین ادامه دارد.

9 تیر 1400
تعداد: (377)