اخبار سیاسی

وزیر صنعت، معدن و تجارت: بازار با بخشنامه اصلاح نمی گردد، برخورد با متخلفان باید احساس گردد

رحمانی از دستور به سازمان حمایت مصرف کنندگان و فراوری کنندگان برای تشدید نظارت اطلاع داد و گفت: بازار با بخشنامه اصلاح نمی گردد.

22 خرداد 1398

پاپ به حوادث ونزوئلا واکنش نشان داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های دنیا در واکنش به تحولات و حوادث اخیر در ونزوئلا، خواهان راه حلی مناسب و صلح آمیز برای بحران سیاسی فعلی در این کشور شده است.

13 خرداد 1398

موضع گیری مقامات ارشد نظامی ونزوئلا درباره مادورو

ایرنا نوشت: رهبران نظامی ونزوئلا بر حمایت تزلزل ناپذیر خود از نیکولاس مادورو رئیس جمهوری این کشور و وفاداری خود به وی تاکید کردند.

11 خرداد 1398

گفتگوی تلفنی ترامپ و مودی درباره افغانستان

ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و نارندرا مودی، نخست وزیر هند در یک گفتگوی تلفنی درباره همکاری در افغانستان رایزنی کردند.

31 اردیبهشت 1398

چرا ارتش روباتیک استرالیا در حال گسترش است؟ ، از کوشش برای حضور در رقابت بین المللی تا منافع ملی و منطقه ای

نگاهی به فعالیت های روباتیک استرالیا نشان می دهد حضور روبات ها در این کشور روندی صعودی دارد و طی سال های اخیر روز به روز به تعداد روبات ها افزوده شده است. با این وجود پرسش این است که چرا استرالیا تا این حد در حوزه روباتیک فعالیت می نماید؟

19 اردیبهشت 1398

ضیایی در انتظار رای بازگشت به والیبال است

صدیقه کعبی زاده در مصاحبه با خبرنگاران درباره نامه اعضا هیات رئیسه به وزیر ورزش و جوانان گفت: هیات رئیسه فدراسیون والیبال خواهان اجرای ماده 13 قانون اساسنامه فدراسیون های ورزشی هستند. در ماده 13 ذکر شده در صورت عزل، غیبت، کناره گیری و استعفا رئیس فدراسیون،...

15 اردیبهشت 1398

پروشنکو لایحه لغو پیمان دوستی با روسیه را به پارلمان فرستاد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، پترو پروشنکو رئیس جمهوری اوکراین امروز دوشنبه لایحه خروج فوری این کشور از پیمان دوستی، همکاری و شراکت با روسیه را به پارلمان فرستاد.

9 اردیبهشت 1398

فائزه هاشمی در گفت وگو با خبرنگاران: عملکرد شورای شهر در انتخاب شهردار برای اصلاح طلبان قابل افتخار نیست

عضو حزب کارگزاران سازندگی عملکرد شورای شهر در انتخاب شهردار برای اصلاح طلبان قابل افتخار ندانست.

7 اردیبهشت 1398

وضعیت جسمانی خلیل حنیف مطلوب است

محمد دادجو در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: حال خلیل حنیف، مدیر کل امور مجلس و استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مساعد بوده و از سطح هوشیاری مطلوب و فشار مناسب برخوردار است.

19 فروردین 1398

پیامدهای شکست جمهوری خواستار در انتخابات کنگره و تأثیر آن بر سیاست های ترامپ

پیش بینی تحلیلگران و رسانه های غربی از نتیجه انتخابات در ایالات متحده حاکی از آن است که دونالد ترامپ در ادامه دوره ریاست جمهوری با دو مجلس (کنگره) با رویکردهای متفاوت و حتی متعارض روبرو خواهد شد.

2 فروردین 1398

ترامپ: تحریمهای نفتی ایران را آهسته پیش می بریم!

به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، روز دوشنبه پنجم نوامبر (14 آبانماه) دور دوم تحریمهای آمریکا علیه ایران که پس از انعقاد توافق هسته ای با تهران (موسوم به برجام) در سال 2015 لغو شده بود، بار دیگر برقرار شد.

29 اسفند 1397

تحریم های ایران حاکمیت دلار را به خطر می اندازد

به گزارش خبرنگاران به نقل از واشنگتن اگزمینر، دیپلمات های اروپایی هشدار می دهند که تحریم های پیشرفته مالی آمریکا علیه ایران، این ریسک را ایجاد می نماید که بقیه دنیا بخواهند سیستم های بانکی جایگزینی ایجاد نمایند که این می تواند حاکمیت درازمدت دلار را...

20 اسفند 1397

دیپلمات بازداشت شده ایرانی درآلمان، از مصونیت کامل دیپلماتیک برخوردار است

سخنگوی وزارت امور خارجه، گفت: اسدالله اسدی دیپلمات بازداشت شده ایرانی در آلمان از مصونیت کامل برخوردار است.

29 بهمن 1397

گیلرمو دل تورو: روما یکی از 5 فیلم برتر تاریخ سینما است

گیلرمو دل تورو کارگردان مکزیکی در پنجاه و ششمین جشنواره فیلم نیویورک حاضر شده و فیلم روما (Roma) ساخته آلفونسو کوارون، دوست، همکار و هموطنش را یکی از 5 فیلم محبوبش در کل تاریخ سینما توصیف نموده.

27 بهمن 1397

وزیر خارجه هلند: تمامی کانال های ارتباطی با آنکارا باز نمی ماند

به گزارش خبرنگاران، وزیر خارجه هلند که قرار است فردا به ترکیه سفر کند، با اشاره به بهبود روابط دو جانبه گفت: آمستردام می خواهد تمامی کانال های ارتباطی درباره مسائل مهم میان دو کشور را باز نگه دارد.

15 بهمن 1397