برخورد با 187 واحد صنفی متخلف در استان کرمان

به گزارش بازیکده، خبرنگاران/کرمان مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان از برخورد با 187 واحد صنفی متخلف در جریان بازرسی گشت های مشترک ویژه صمت و تعزیرات پس از اصلاح قیمت بنزین خبر داد.

برخورد با 187 واحد صنفی متخلف در استان کرمان

ارسلان میری با اشاره به تشکیل تیم های گشت مشترک ناظران صمت، اصناف و تعزیرات پس از اصلاح قیمت بنزین به منظور رصد بازار مطرح نمود: هر روز دو گشت ویژه صبح و عصر، کالاهای اولویت دار مانند مواد غذایی، محصولات کشاورزی، لاستیک و حمل و نقل درون و برون شهری را رصد می کنند.

وی با تاکید بر اینکه پرونده های تخلف در این موضوع خارج از نوبت در شعب ویژه رسیدگی می شوند، گفت: این طرح از 25 آبان ماه آغاز شده و گروه های متشکل از انتظامی، بازرسی صمت و اصناف در معیت رئیس شعب با اولویت گزارش های مردمی ثبت سامانه 124 صمت و 135 تعزیرات به شکایات رسیدگی می کنند.

میری با بیان اینکه در این طرح کالاهای مصرف خانوار به عنوان کالاهای هدف قرار دارند، اضافه نمود: از 25 آبان ماه تا 11 آذر ماه 60 اکیپ گشت مشترک به موضوع مدیریت روسای شعب ادارات کل تعزیرات برگزار شده است که در این راستا 314 مورد بازرسی از اصناف متعدد اجرا شده که 187 واحد دارای تخلف و 50 واحد بدون تخلف بودند ضمن آنکه 184 پرونده تخلف در این رابطه تشکیل شده و 77 واحد مشمول تذکر و ارشاد قرار گرفتند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان، میزان محکومیت صادره برای واحدهای متخلف را 372 میلیون و 915 هزار و 200 ریال اعلام نمود و اضافه نمود: اطلاع رسانی از طریق رسانه ها، گفت وگوی ویژه خبری، مصاحبه های رادیوی و سایت های خبری و غیره صورت گرفته که شهروندان در صورت مشاهده تخلف گرانفروشی و احتکار، موارد را به بازرسی صمت و یا تعزیرات گزارش دهند.

وی گفت: پیرو دستورالعمل ملی و استانی با هماهنگی و تعامل تشکیل گشت های متوالی از جمله ادارات صنعت و معادن و تجارت شمال و جنوب، اتاق های اصناف، اتحادیه های صنفی، شرکت های پخش فرآورده نفتی و مراجع کاشف انتظامی و اطلاعاتی، اقداماتی جهت کاهش تلاطمات روانی و برخورد با متخلفان انجام شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان ادامه داد: سامانه تلفنی 135 تعزیرات روزانه از ساعت 7 و نیم صبح تا 22 با حضور همکاران برای ثبت شکایات و پیشنهادات، آماده پاسخگویی هم استانی ها است و ساعت از 22 تا 7 و نیم صبح نیز به صورت اتوماتیک ثبت شکایات اجرا شده و پیگیری می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 3 بهمن 1398 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 554

به "برخورد با 187 واحد صنفی متخلف در استان کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد با 187 واحد صنفی متخلف در استان کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید