سیگنال خطرناک رئیسی برای بورس ، کدام گروه ها متاثر می شوند؟

به گزارش بازیکده، به گزراس خبرنگاران، امروز رئیس سازمان بورس در نامه ای به وزیر اقتصاد، خواهان آنالیز مجدد موضوع قیمت گذاری دستوری صنعت خودرو و ساخت قطعات در شورای رقابت و توقف قیمت گذاری دستوری خودرو شد. این سیگنال تاثیر مهمی را در فرایند خودرویی ها گذاشت و بیشتر نمادهای این گروه مثبت شدند.

سیگنال خطرناک رئیسی برای بورس ، کدام گروه ها متاثر می شوند؟

اما در حالی که این خبر منتشر شد رئیس جمهور از تثبیت قیمت ها و کنترل بازار در حوزه کالاهای اساسی و ارزاق عمومی در جلسه هیات دولت اطلاع داد و حالا این دو خبر از دو سمت مخالف سیگنال های مختلفی را به بازار سرمایه مخابره کردند.

به عقیده بعضی از کارشناسان بازار سرمایه این سیگنال احتمالا در فرایند نمادهای گروه مواد غذایی تاثیر خود را بگذارد پیش از این سیگنال هم با ممنوعیت واردات لوازم خانگی به کشور، نمادهای لوازم خانگی با فرایندی مثبت در روز گذشته روبرو شدند.

مریم محبی، کارشناس بازار سرمایه درباره تاثیر این دو سیگنال در کلیت بازار سرمایه گفت: این دو خبر نشان می دهد بین سیاست گذاران همچنان وحدت رویه وجود ندارد و تصمیماتی که گرفته یا برای انجام آن تعطل می گردد یا در نقض آن خبری منتشر می گردد.

این کارشناس بازار بعلاوه گفت: عدم هماهنگی بین دستگاه های مالی، سیگنال بی اعتمادی را به بازار تزریق می نماید. دو خبر متناقض درباره صنایع نشان می دهد بازار سهام ما همچنان قوام لازم را ندارد و هر دستگاهی خود را مختار می داند تا درباره قیمت گذاری در آن حوزه اظهار نظر کند.

وی بعلاوه اضافه کرد: قطعا این موضوع علاوه بر تاثیر بر گروهی خاص و افت قیمت و ریزش نمادهای یک گروه در تحرکات کلی بازار سهام هم موثر است.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1759

به "سیگنال خطرناک رئیسی برای بورس ، کدام گروه ها متاثر می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگنال خطرناک رئیسی برای بورس ، کدام گروه ها متاثر می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید