تعطیلی در انتظار شرکت هایی که اطلاعات را از چین خارج می نمایند

به گزارش بازیکده، نسخه جدید قانون امنیت دیتای چین تصویب شده و بر طبق آن شرکت هایی که اطلاعات اصلی را بدون اجازه به خارج منتقل نمایند با جریمه سنگین یا تعطیلی روبرو می شوند.

تعطیلی در انتظار شرکت هایی که اطلاعات را از چین خارج می نمایند

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

سازمان قانونگذاری ارشد چین قانون جدیدی وضع نموده که کنترل دولت بر اطلاعات را تقویت و جریمه هایی سنگین برای هرگونه تخلف معین می نماید. این در حالی است که دولت این کشور آسیایی سعی دارد شرکت های فناوری را کنترل کند و بر داده های فراوری شده در کشور نظارت داشته باشد.

طبق قانون امنیت داده جدید چین که روز پنج شنبه تصویب شده، شرکت های فناوری که اطلاعات اصلی کشور را بدون تاییدیه دولت به خارج منتقل می نمایند، با جریمه ای سنگین تا سقف 10 میلیون یوان (1.56 میلیون دلار) و خطر تعطیلی روبرو می شوند.

در نسخه پیشین این قانون که در ماه آوریل برای آنالیز ارائه شده بود به تعطیلی شرکت ها در صورت تخلف اشاره ای نشده بود.

در نسخه جدید قانون، جریمه برای شرکت هایی که اطلاعات مهم را بدون تاییدیه لازم به مناطق یا آژانس های مجری قانون خارجی منتقل نمایند، از یک به 5 میلیون یوان افزایش یافته است.

در بیانیه سازمان فضای سایبری چین آمده است: دیتا یکی از منابع اصلی و استراتژیک کشور است. بدون امنیت اطلاعات، امنیت ملی وجود ندارد.

آلکس رابرتس از شرکت حقوقی لینک لیترز در این باره می گوید: از آنجا که یک چهارم جریان اطلاعات بین مرزی دنیا به چین و هنگ کنگ مربوط است، این قانون به طور واضح نشان دهنده اولویت موضوع امنیت اطلاعات در بخش قانون گذاری چین است.

از سوی دیگر در سال 2018 میلادی دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا قانونCLOUD (قانون شفافیت استفاده قانونی از اطلاعات در خارج از کشور) را امضا کرد که به موجب آن سازمان های مجری قانون آمریکایی می توانند بدون در نظر دریافت کشور محل ذخیره اطلاعات، به اطلاعات آنها دسترسی یابند. اما اکنون CLOUD با قانون امنیت داده چین تناقض دارد.

به عبارت دیگر، اکنون که دیتا در چین یک موضوع امنیت ملی تلقی می گردد، آمریکا نمی تواند به اطلاعات ذخیره شده در داخل این کشور دست یابد.

در قانون جدید تعریف وسیعی از اطلاعات اصلی ارائه شده و شامل هرگونه اطلاعات مربوط به امنیت ملی و مالی و رفاه مردم می گردد اما هیچ تعریفی از اطلاعات مهم در این قانون ارائه نشده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1616

به "تعطیلی در انتظار شرکت هایی که اطلاعات را از چین خارج می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی در انتظار شرکت هایی که اطلاعات را از چین خارج می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید