تنها با دهان خود لوازم آشپزخانه را کنترل کنید!

به گزارش بازیکده، حسگرهایی که برای پاسخ به حرکت فک ساخته شده اند را می توان به صورت بی سیم به دستگاه های مختلف برای کنترل متصل کرد.

تنها با دهان خود لوازم آشپزخانه را کنترل کنید!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، کنترل از راه دور یک پیشرفت در تکنولوژی است. این پیشرفت نه تنها زندگی ما را آسان تر و ایمن تر می نماید - به این فکر کنید که از سیری بخواهید با تلفن خود تماس بگیرد تا در حین رانندگی مجبور نباشید تلفن خود را کنترل کنید یا از الکسا بخواهید چراغ آشپزخانه شما را روشن کند زیرا دستان شما پر از مواد غذایی است - برای بسیاری با مسائل دسترسی، دستگاه های هندزفری نیز می توانند فعالیت های روزمره را قابل کنترل تر نمایند.

بیشتر بخوانید:

فهمیدن زبان حیوانات دیگر کار دشواری نیست!

انتقاد شدید از سفر و سخنرانی معاون وزیر در جیتکس دبی در روزهای سخت زیست بوم استارتاپی ایران!

در مطالعه ای که اخیرا در Advanced Intelligent Systems منتشر شده است، تیمی در دانشگاه گلاسکو به سرپرستی راویندر داهیا از توسعه یک حسگر فوق العاده حساس خبر داده اند که آن را در مجموعه ای از عینک ها برای نظارت و پاسخ به حرکات ساده صورت قرار داده اند.

هنگام پوشیدن، عینک ها و حسگرهای آن با عضلات تمپورالیس واقع در کنار سر و فک پایین در تماس هستند.

این حسگرها را می توان به صورت بی سیم به دستگاه های مختلف مانند لوازم آشپزخانه، درب الکترونیکی یا حتی ویلچر متصل کرد و امکان کنترل آن ها را به وسیله خم شدن و شل شدن این عضله صورت که با باز و بسته کردن فک به دست می آید، می دهد.

پیامدهای این امر قابل توجه خواهد بود. این تیم می گویند که آنها بعلاوه برنامه هایی برای آنالیز سناریوهای پیچیده تری دارند اما قبل از اینکه این امر ممکن گردد و تجاری سازی انجام گردد، تحقیقات و آزمایشات بیشتری مورد احتیاج است.

منبع: advancedsciencenews

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 مهر 1401 بروزرسانی: 21 مهر 1401 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 2098

به "تنها با دهان خود لوازم آشپزخانه را کنترل کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها با دهان خود لوازم آشپزخانه را کنترل کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید