آشنایی با چگونگی دریافت ویزای آفریقای جنوبی! (تور افریقای جنوبی)

به گزارش بازیکده، در جنوب قاره آفریقا، کشور آفریقای جنوبی قرار گرفته است. مرکز این کشور به سه بخش گوناگون به نام های پرتوریا، بلوم فونتین و کیپ تاون تقسیم شده است. ژوهانسبورگ از منطقه ها شناخته شده و پرجمعیت آفریقای جنوبی است. کشورهای که با آفریقای جنوبی هم مرز هستند اعم از زیمباوه، سوازیلند، بوتسوانا، نامیبیا، لسوتو و موزامبیک می باشند. 9 زبان از خانواده بانتو، دو زبان از اروپا و یک زبان از آفریکنس که ریشه هلندی دارد، زبان های کشور آفریقای جنوبی را تشکیل داده اند. بعلاوه زبانی که بیشترین کاربرد در تجارت و عرصه عمومی این کشور را دارد، زبان انگلیسی است.

آشنایی با چگونگی دریافت ویزای آفریقای جنوبی! (تور افریقای جنوبی)

با تور افریقای جنوبی یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس ژوهانسبورگ را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

سفارت آفریقای جنوبی در ایران

سفارت کشور آفریقای جنوبی در ایران در تهران، خیابان ولیعصر، مقابل پمپ بنزین باغ فردوس، خیابان یکتا شماره 5 واقع شده است.

تلفن: 22702866

ایمیل: [email protected]

برای تماشا آدرس سایت سفارت آفریقای جنوبی، اینجا را کلیک کنید.

ساعات کاری سفارت آفریقای جنوبی در ایران

ساعت آغاز کار قسمت ویزا: از 9 صبح تا 12 روزهای یکشنبه الی چهارشنبه است و تعطیلات جزء این ساعات کاری سفارت نمی باشد. استرداد گذرنامه و ودیعه (با هماهنگی قبلی) تنها در روزهای پنج شنبه از 9 صبح تا 12 ظهر انجام پذیر است.

اطلاعاتی در مورد نحوه دریافت ویزای آفریقای جنوبی

برای دریافت ویزای آفریقای جنوبی شخص متقاضی حتما باید در زمان تحویل مدارک حضور داشته باشد.

حدود یک هفته برای آنالیز و جوابگویی به تقاضای ویزا بعد از ارائه مدارک به طور کامل زمان احتیاج است.

سفارت مدارک ناقص را قبول نمی کند. تمام مدارکی که متقاضیان به سفارت ارائه می نمایند، بایگانی می گردد و تحت هیچ شرایطی بازگردانده نمی شوند.

تقاضای شما برای دریافت ویزای آفریقای جنوبی که در این سفارت ثبت شده است بعد از گذشت سه ماه بلاتکلیفی (حتی بعد از تایید) لغو خواهد شد.

تقاضانامه، پشت عکس و هرگونه دست نوشته ای که قرار است به سفارت تحویل بدهید، حتما باید با اتوماتیک مشکی تایپ شده باشد. بعلاوه از منگنه کردن مدارک خودداری کنید.

برای ثبت تقاضای ویزای خود در زمان تحویل مدارک باید مبلغ 1.500.000ریال به صورت نقدی (ایران چک) پرداخت کنید. دقت داشته باشید که این مبلغ تحت هیچ شرایطی عودت داده نخواهد شد و مطلقا غیرقابل استرداد می باشد.

تمامی مدارکی که ترجمه و تایید شده اند (کپی برابر اصل) و بعلاوه تمامی تاییدیه ها و گزارش های پزشکی بعد از تاریخ صدور فقط به مدت 6 ماه دارای اعتبار هستند.

مدارک ویزای آفریقای جنوبی

1. فرم تقاضانامه باید به صورت کامل، با حروف بزرگ انگلیسی تایپ شده یا با اتوماتیک مشکی خوانا پر شده باشد.

2. دو قطعه عکس 4 3 که نهایتا شش ماه پیش آن را گرفته باشید، همراه با پشت نویسی کامل شامل: نام و نام خانوادگی (با حروف بزرگ انگلیسی)، تاریخ فراوری به تقویم میلادی (با اعداد انگلیسی)

3. کپی بلیط یا رزرواسیون که در آن تاریخ ورود و خروج به آفریقای جنوبی معین باشد. بعلاوه تاریخ رفت باید حداقل به مدت پنج روز کاری پس از تاریخ تحویل مدارک باشد.

4. نامه ای به انگلیسی روی سر برگ رسمی محل کار / موسسات آموزشی متقاضی که در آن نام و نام خانوادگی، شماره گذرنامه، تاریخ آغاز به کار، طول مدت استخدام/ تحصیل، سمت (عنوان شغلی)، تاریخ آغاز و خاتمه مرخصی، مقدار حقوق / ماموریت و توضیح قصد مسافرت ذکر شده باشد. بدیهی می باشد که بازنشستگان می توانند با حکم یا فیش حقوقی ترجمه شده خود به عنوان معرفی نامه استفاده نمایند.. چنانچه متقاضی صاحب کار / کارفرما باشد، نامه باید از طریق شخص مسئول غیر از خود متقاضی امضاء گردد. صاحبان مشاغل آزاد باید کپی جواز کسب و اصل ترجمه رسمی آن را به همراه خود داشته باشند.

5. اصل پاستورت امضاء شده متقاضی که حداقل باید یک ماه بعد از اتمام سفر دارای اعتبار باشد و دو صفحه خالی داشته باشد.

کپی گذرنامه از صفحات 2 تا 5 به همراه همه ویزاهای قبلی آفریقای جنوبی و بعلاوه توضیحات مندرج در گذرنامه به صورتی باشد که هر دو صفحه مقابل گذرنامه در وسط یک صفحه A4 قرار بگیرد. از بریدن حاشیه های صفحه باید پرهیز کنید.

اصل پاسپورت تا زمان تصمیم گیری در مورد تقاضا نزد سفارت باقی می ماند.

هر یک از متقاضیان باید گذرنامه انفرادی داشته باشند و سفارت مدارک همراه/هان مندرج در گذرنامه را نمی پذیرد.

بچه های که زیر 18 سال سن دارند و به همراه یکی از والدین یا به تنهایی قصد سفر دارند، باید از دیگر ولی یا والدین خود رضایتنامه کتبی محضری تایید شده داشته باشند. (دو نسخه با ترجمه)

بچه ها زیر 18 سال باید دو نسخه ترجمه شده از شناسنامه خود را داشته باشند. یک نسخه را باید در زمان تحویل مدارک به سفارت بدهند و نسخه دیگر را باید همراه خود داشته باشند تا به مامورین مهاجرت کشور آفریقای جنوبی تحویل دهند.

ارائه مدرک معتبر شامل نام، آدرس، شماره تلفن و فاکس هتل / محل اقامت و شخص مسئول اقامت در آفریقای جنوبی.

6. صورت حساب بانکی (ترجمه شده با انگلیسی) تراکنش / ریز کارکرد مربوط به سه ماهه اخیر یا ترجمه فیش حقوقی سه ماهه گذشته.

مدارک اختصاصی ویزای آفریقای جنوبی

علاوه بر ارائه تمامی مدارک توریستی ویزای آفریقای جنوبی ذکر شده در بالا، که برای همه افراد لازم است، بر اساس نوع ویزا درخواستی مدارک دیگری هم احتیاج می باشد که برای ویزا گردشی/تفریحی دیداری به این صورت است:

خط سیر (شهرهایی که قصد بازدید آن ها را دارید و طول مدت اقامتی که در نظر دارید در هر کدام از آن ها بمانید)، تاییدیه هتل های واقع در هر یک از آن شهرها مطابق با خط سیر و طول مدت اقامت.

منبع: همگردی
انتشار: 17 دی 1401 بروزرسانی: 17 دی 1401 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 2135

به "آشنایی با چگونگی دریافت ویزای آفریقای جنوبی! (تور افریقای جنوبی)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با چگونگی دریافت ویزای آفریقای جنوبی! (تور افریقای جنوبی)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید