حلقه محاصره مأرب تنگ تر شد، انتقاد عبدالسلام از مشوقان جنگ علیه یمن

به گزارش بازیکده، گفتگونماینده ارشد دولت نجات ملی یمن به شدت از کسانی که با ائتلاف سعودی ابراز همبستگی می نمایند در حالی که محاصره ملت یمن و بمباران های این ائتلاف علیه ملت یمن را فراموش می نمایند، انتقاد کرد.

حلقه محاصره مأرب تنگ تر شد، انتقاد عبدالسلام از مشوقان جنگ علیه یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از المسیره، محمد عبدالسلام گفتگونماینده ارشد دولت نجات ملی یمن خاطرنشان کرد: کسانی که با ائتلاف سعودی ابراز همبستگی می نمایند در واقع این ائتلاف را به سوی غرق شدن بیشتر در باتلاق یمن سوق می دهند.

وی اضافه نمود: خطاب به کسانی که با ائتلاف سعودی ابراز همبستگی می نمایند می گوییم شما حامی صلح نیستید و متجاوز را به ادامه جنگ و محاصره یمن و تداوم حملات به یمن تحریک می کنید.

عبدالسلام خاطرنشان کرد: عملیات ارتش و کمیته های مردمی یمن کاملاً دفاعی است.

وی اضافه نمود: اقدامات ما در راستای دفاع از خود است، تأکید می کنیم که عملیات ما کاملاً دفاعی است.

حمله انصار الله به مأرب از سه محور

سلطان العراده استاندار مأرب وابسته به دولت دست نشانده سعودی در یمن اذعان کرد: ما ظرف یکسال 18 هزار کشته و دهها هزار نفر زخمی داشتیم. اگر جنگنده های ائتلاف نبودند شرایط کاملا متفاوت می شد به ویژه پس از رجحان حوثی ها در نبردها.

وی اضافه نمود: عربستان نیروهایش را از مأرب خارج نموده است. همچنین امارات سامانه دفاع هوایی خود را خارج نموده است.

العراده تاکید نمود: حوثی ها از سه محور به شهر مأرب حمله نموده اند.

دشمن نفس های آخر خود را می کشد

همزمان در تجمع قبیله ای که در استان تعز برگزار گردید بر حضور در جبهه های جنگ در واکنش به جنایات وحشیانه ائتلاف سعودی و تداوم محاصره یمن از سوی متجاوزان، تأکید شد.

تجمع نمایندگان از آزادگان و افراد شریف در یمن خواسته اند که صف واحدی علیه متجاوزان تشکیل و جبهه ها با مال و نیرو تقویت گردد تا کشور از لوث متجاوزان، اشغالگران، مزدوران و مُهره های آنها، آزاد و استقلال یمن حفظ گردد.

تجمع نمایندگان مرحله کنونی را بسیار مهم دانستند و خاطرنشان کردند که دشمن نفس های آخر خود را می کشد.

در این گردهمایی در تعز همچنین به شدت اقدامات جنایتکارانه مزدوران علیه شهفرایندان بیگناه محکوم شد و پیروزی های ارتش و کمیته های مردمی یمن در جبهه های جنگ و نیز حملات پهپادی و موشکی به عمق عربستان، مورد تمجید نهاده شد.

رئیس سازمان اطلاعات یمن: متجاوزان مرد هستند خود به میدان بیایند

همچنین نشستی در استان ریمه یمن با حضور عبدالله الحاکم رئیس سازمان امنیت دولت نجات ملی یمن برگزار گردید.

در این نشست، فارس الجباری استاندار ریمه ضمن تمجید از عملیات بازدارندگی6 تأکید کرد: ساکنان ریمه آمادگی برای حمایت کامل از جبهه های جنگ با مال و نیرو را دارند.

حنین قطینه رئیس امور قبایل یمن هم بر ضرورت ارتباط و ایجاد کانال با فریب خوردگان برای بازگردانیدن آنها به راه راست تأکید کرد و گفت که آنها در امنیت خواهند بود.

شیخ عنان شایع از بزرگان قبایل ریمه هم گفت: ما ساکنان ریمه بر مقابله با متجاوزان تأکید می کنیم. ارتباط با فریب خوردگانی که از این استان به صفوف متجاوزان پیوسته اند، آغاز شده است، فریب خوردگان برگردند و ابزاری در دست متجاوزان نباشند.

عبدالله الحاکم رئیس سازمان اطلاعات یمن هم ضمن تأکید بر ادامه تماس با فریب خوردگان تأکید کرد: فرایند تحولات مأرب، ضرورت ارتباط با فریب خوردگان را طلب می نماید.

وی متذکر شد: شیوخ و بزرگان باید کوشش های خود را تشدید نمایند و با فریب خوردگان ارتباط بگیرند تا فریب خوردگان را بازگردانند.

الحاکم تأکید کرد: پس از اینکه حجت تمام شد کسانی که با بازگشت مخالفت نمایند مسئول تبعات اقدام خود هستند و باید شاهد اقدامات کوبنده باشند.

وی اضافه نمود: ما خواستار رویارویی با متجاوزان هستیم اما آنها فریب خوردگان را به جای خود به میدان می فرستند.

تداوم حملات هوایی ائتلاف سعودی به یمن

جنگنده های سعودی مناطق الظاهر و علاف در استان صعده را بمباران کردند.

نظامیان سعودی مناطق مسکونی این استان در منطقه رازح در مرز با عربستان را نیز هدف حملات راکتی و توپخانه خود قرار دادند.

همچنین منطقه الصوح در قباله نجران در 5 نوبت، مناطق مجزر و ماهلیه در مأرب در دو نوبت و منطقه صرواح در این استان در 16 نوبت از سوی جنگنده های سعودی بمباران شد.

نقض آتش بس در الحدیده ادامه دارد

یک منبع یمنی از تداوم نقض آتش بس در الحدیده از سوی متجاوزان اطلاع داد و خاطرنشان کرد: طی ساعات گذشته 133 بار آتش بس نقض شده است که شامل پروازهای جاسوسی و حملات توپخانه ای و نیز حملات با آتشبارهای دیگر بوده است.

متجاوزان بیش از بیست گلوله توپ به شرق حیس در الحدیده شلیک کردند.

بر اثر تیراندازی مزدوران به منطقه الناصری در شهر التحیتا در الحدیده یک دختربچه یمنی به شهادت رسید.

انتقاد از سکوت مرگبار مجامع بین المللی

علی الدیلمی سرپرست وزارت حقوق بشر یمن با اشاره به جنایات ائتلاف سعودی علیه زنان یمن، اعلام کرد: ما هیچ واکنشی از سوی جامعه بین المللی در قبال حقوق زنان و بچه ها و آوارگان در یمن با وجود حملات مکرر دشمن سعودی به آنها نمی بینیم.

وی اضافه نمود: گزارش های بین المللی آنچه را در یمن می گذرد مورد توجه قرار نمی دهد بلکه به موضوعات دیگری می پردازد.

الدیلمی تأکید کرد: هنگامی که اهداف نظامی در عربستان هدف قرار می گیرد سروصدای جامعه جهانی بلند می گردد و آن را محکوم می نمایند. هیچ موضع گیری ای درباره محاصره یمن و بستن فرودگاه صنعا یا افزایش هدف قرار دادن بچه ها یا مسائل مالی که مردم ما از آن رنج می برند، نمی گردد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1451

به "حلقه محاصره مأرب تنگ تر شد، انتقاد عبدالسلام از مشوقان جنگ علیه یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حلقه محاصره مأرب تنگ تر شد، انتقاد عبدالسلام از مشوقان جنگ علیه یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید