دراگون امروز به فضا می رود

به گزارش بازیکده، تهران-خبرنگاران- سفینه فضایی دراگون امروز آدینه برای انجام ماموریت CRS-17 به ایستگاه بین المللی فضایی پرتاب می گردد.

دراگون امروز به فضا می رود

به گزارش روز آدینه گروه علمی بازیکده از پایگاه اینترنتی سازمان فضایی آمریکا (ناسا)، سفینه فضایی دراگون امروز آدینه ماموریت CRS-17 را به منظور تامین منابع جدید برای ایستگاه بین المللی فضایی شروع می نماید.

این سفینه فضایی سوار بر راکت فالکون 9 از پایگاه فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا به فضا پرتاب می گردد.

قرار است راکت فالکون ساعت 3:11 دقیقه و 33 ثانیه بامداد روز آدینه به وقت شرق آمریکا به فضا پرتاب گردد و 10 دقیقه بعد سفینه فضایی دراگون را در مدار زمین قرار دهد.

ماموریت CRS-17 دراگون در بخشی از برنامه خدمات ناسا برای ارسال منابع جدید به ایستگاه بین المللی فضایی انجام می گردد که از سفینه تجاری برای حمل بار به این ایستگاه فضایی استفاده می نماید.

شرکت اسپس ایکس و Northrop Grumman به ترتیب با استفاده از سفینه فضایی دراگون و سیگنوس این ماموریت ها را برای ناسا انجام می دهند.

سفینه فضایی دراگون که برای نخستین بار در سال 2010 به فضا پرتاب شد، تا به امروز 16 ماموریت برای ایستگاه بین المللی فضایی انجام داده است.

کپسول دراگون قابل استفاده مجدد است و در سرانجام هر ماموریت با چتر نجات بازیافت می گردد.

سفینه فضایی دراگون با شماره C113.2 که ماموریت امروز آدینه را انجام می دهد، همان کپسولی است که در سال 2017 برای انجام ماموریت CRS-12 مورد استفاده نهاده شد.

دراگون در جریان ماموریت قبلی یک ماه در ایستگاه بین المللی فضایی ماند و سپس برای فرود در اقیانوس آرام به زمین بازگشت.

علمی**2038**1559

منبع: ایرنا
انتشار: 25 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 145

به "دراگون امروز به فضا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دراگون امروز به فضا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید