درس جوانمردی یک دختر 7 ساله، حریفش گریه کرد او از برد گذشت!

به گزارش بازیکده، یک دختر شطرنج باز هفت ساله برای اینکه رقیبش از شکست ناراحت نشود، در بازی برده به تساوی رضایت داد.

درس جوانمردی یک دختر 7 ساله، حریفش گریه کرد او از برد گذشت!

به گزارش بازیکده، هر چند در ورزش حرفه ای فاصله زیادی با روح جوانمردی ایجاد شده و هدف تنها رسیدن به پیروزی شده است اما روح جوانمردی هنوز در ورزش از بین نرفته است. البته این عظیمی و جوانمردی مردی ربطی به سن سال و جنسیت ندارد؛ از دنیا پهلوان غلامرضا تختی که متوجه می گردد پای حریفش آسیب دیده و حتی یک بار هم در طول مسابقه دست به پای راست حریفش نمی زند گرفته، تا بهسا مقصودی 7ساله که به دلیل گریه و ترس حریفش از باخت در مسابقات بین المللی شطرنج کاسپین از پیروزی بر او می گذرد.

بهسا مقصودی که به تازگی سالگرد هفت سالگی خود را جشن گرفته است با این حرکت بسیاری را حیرت زده کرد. او با این حرکت نشان می دهد که دل عظیم احتیاجی به داشتن سن و سال زیاد ندارد.

صاحب مقصودی پدر این دختر شطرنج باز در گفت و گو با بازیکده، در باره حرکت جوانمردانه دخترش گفت: بهسا در مسابقات بین المللی شطرنج کاسپین کاپ که در هفته آخر بهمن ماه در سالن یادگار امام رشت برگزار شده بود شرکت کرد. به لحاظ قهرمانی چون بهسا تازه کارش را آغاز نموده انتظار کسب مقام از او را نداشتیم. از 9 دور که او به رقابت پرداخت سه امتیاز کسب کرد. همچنین بهسا پیروز شد در بین حدود 900 شطرنج باز مقام حدود 300 را به دست بیاورد.

پدر بهسا افزود:حرکت جوانمردانه او در دور آخر رخ داد. جایی که بهسا برنده بود و می توانست با یک حرکت به پیروزی برسد و حریفش را مات کند. به دلیل اینکه حریف او هم کم سن و سال بود و کار را برای خود تمام شده می دید آغاز به گریه کرد. بهسا دلش برای او می سوزد و به حریفش که در حال گریه بود پیشنهاد مساوی می دهد . بعد از تساوی حریفش هم از کار بهسا خشنود شده و لبخند می زند. این حرکت از دید برگزار کنندگان جالب بود و برگزارکنندگان از بهسا به دلیل این حرکت تجلیل نموده و به او کاپ اخلاق دادند.

او اضافه نمود: دخترم شب گذشته تولد هفت سالگی اش را جشن گرفت و زمانی که او به رقابت می پرداخت هنوز هفت سالش هم نشده بود. همین که او با این سن و سال پیروز شده در مسابقه بین المللی شرکت کند و سه امتیاز کسب کند جای شکرش باقی است.

همچنین بهسا مقصودی هفت ساله در تبادل نظر با خبرنگار بازیکده، در باره این حرکتش گفت: زمانی که دیدم حریفم گریه می نماید من پیشنهاد مساوی را به او دادم.

او در پاسخ به اینکه اشکالی نداشت با این تساوی در مسابقات امتیاز از دست می دادی؟ گفت: هیچ اشکالی نداشت و خیلی خشنودم.

حال دختری که تازه وارد سن هفت سالگی شده و کلاس اول است اینطور به دیگر ورزشکاران و دیگر افراد جامعه درس گذشت و فداکاری می دهد. او با این کار خود نشان می دهد گذشتن و عظیمی احتیاج به سن و سال و جنسیت ندارد و خنده حریفش را بر پیروزی ترجیح می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 797

به "درس جوانمردی یک دختر 7 ساله، حریفش گریه کرد او از برد گذشت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درس جوانمردی یک دختر 7 ساله، حریفش گریه کرد او از برد گذشت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید