دعوت رسمی وزیر برای همکاری سینماگران با وزارت ورزش و جوانان

به گزارش بازیکده، به گزارش خبرنگاران، سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان امشب با حضور در آئین اختتامیه سی وهشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران در سخنانی بیان نمود: عرض خداقوت و تشکر دارم از همه دست اندرکاران برگزاری این دوره از جشنواره. به عنوان خادم و ورزش جوانان علاقه مند بودم بگویم جای ورزشکاران، کشتی گیران، وزنه برداران نوجوان در اینجا خالی است.

دعوت رسمی وزیر برای همکاری سینماگران با وزارت ورزش و جوانان

وی ادامه داد: از همه فیلمسازان خواهش می کنم به یاری ما بیایند. ما فیلم نامه ها و اتفاقات عجیب و ارزشمندی در زندگی داریم. ضمن اینکه داستان های جالب درباره زندگی قهرمانان عزیزی داریم که این جوانان در آینده اسطوره خواهند شد، من خواهش می کنم بخشی از این وقایع مهم را ثبت کنیم.

سجادی در ادامه گفت: اینجا یک داستان واقعی از یک نوجوان قهرمان در حاشیه جنوب شهر تهران می گویم. این داستان در یک زمین فوتبال اتفاق افتاده است. ورزشکار عزیزی در جلسات تمرین تنها مورد تشویق یک نفر از سکوی تماشاچیان قرار می گرفته. این ورزشکار اصلاً بازی خوبی نداشته، او در اولین روز مسابقات از سرمربی خواسته در ارنج نهایی فیکس بازی کند مربیان خواستند دلش نشکند و او را به زمین فرستاده اند او چند گل می زند اما ناراحت بود، بازی که تمام می گردد از او می پرسند چرا امروز متفاوت بودی، این ورزشکار می گوید آنکه من را در تمرین ها تشویق می کرد پدرم بود، او نابینا بود، نمی دانست من چه کیفیت بازی دارم او در نیمه شب فوت کرد اگر این موضوع را می گفتم من را بازی نمی دادید حالا که فوت شده می دانم نظاره گر بازی است من یقین داشتم او من را می دیده، این ورزشکار حالا مربی ورزش است. این ورزشکار در منطقه کم برخوردار بود.

وی تأکید کرد: از این اتفاقات پیرامون ما بسیار است. به این سادگی شاید بتوانیم اسطوره هایی رقم بزنیم. بخشی از دعوتنامه جدی امشب مختص جوانان بود. پیش از این برنامه خدمت رئیس جمهور بودم برای تقدیر از مدال آوران المپیک و پارالمپیک. بر خودم تکلیف دیدم که به اینجا هم بیایم. خواهش می کنم از همه عزیزان سینمایی که حتماً در کنار وزارت ورزش و جوانان باشید، این جوانان به ما احتیاج دارند، هر چه بکاریم، بهترینش را در آینده درو می کنیم. به سهم خودم از همه مهمانان تشکر می کنم. امروز تجربه ارزشمندی برای من بود.

گزارش مشروح آئین اختتامیه سی وهشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران را اینجا بخوانید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 آذر 1400 بروزرسانی: 5 آذر 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1815

به "دعوت رسمی وزیر برای همکاری سینماگران با وزارت ورزش و جوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت رسمی وزیر برای همکاری سینماگران با وزارت ورزش و جوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید