رکورد بی نظیر در فوتبال ایران: برانکو به 90 رسید

به گزارش بازیکده، برانکو ایوانکوویچ در لیگ برتر، لیگ قهرمانان آسیا، سوپرجام و جام حذفی ایران 161 بازی راهنمایی پرسپولیس را بر عهده داشته که در 90 بازی، مرد فاتح میدان لقب گرفته است.

رکورد بی نظیر در فوتبال ایران: برانکو به 90 رسید

رکورد بی نظیر در فوتبال ایران: برانکو به 90 رسید

پیروزی سه شنبه شب مقابل الاهلی، پیروزی های برانکو با پرسپولیس را به عدد 90 رساند. رکوردی که حضور او در تمامی رقابت های داخلی و بین المللی را شامل می گردد که اگر بخواهیم آنها را بشماریم، اینگونه می گردد:

لیگ برتر (70 پیروزی)

برانکو از شش بازی آخر در لیگ برتر چهاردهم روی نیمکت پرسپولیس نشسته و تاکنون در 120 بازی در این رقابت ها مربیگری پرسپولیس را بر عهده داشته است. او در لیگ برتر با نتایجی که کسب کرد، با میانگین بیش از 2 امتیاز در هر بازی به 70 پیروزی دست پیدا کرد.

لیگ قهرمانان (15 پیروزی)

برانکو در لیگ قهرمانان آسیا 14 بازی را با پیروزی به سرانجام رسانده است. این تعداد برد برای پرسپولیس و برانکو در حالی به ثبت رسید که او در 33 بازی در این رقابتها به عنوان مربی پرسپولیس حضور داشته اما نسبت به بردهای او در مقایسه با آمار لیگ برتر، پایین است.

جام حذفی (4 پیروزی)

جام حذفی ایران تنها رقابتی است که پرسپولیس برانکو در آن به موفقیت قابل ذکری دست پیدا ننموده اما در این فصل به مرحله نیمه نهایی جام حذفی صعود نموده و در این مرحله باید با سپاهان روبرو گردد. با وجودی که مربی 65 ساله کروات در جام حذفی و در جریان بازی ها هنوز متحمل شکستی نشده اما در دو فصل اول حضورش از این رقابت ها حذف شد. از 7 بازی پرسپولیس در جام حذفی، پروفسور در 4 بازی به فزونی دست یافته که این بردها برابر تیم های نود ارومیه، نفت تهران، سپیدرود رشت و بادران تهران حاصل شده است.

سوپرجام (یک پیروزی)

در تنها دیداری که پرسپولیس در سوپرجام حضور داشت و مقابل نفت تهران بازی کرد، برانکو فاتح این دیدار و در واقع سوپرجام شد. البته پرسپولیس در این فصل هم یک پای سوپرجام بود که این دیدار به دلیل عدم حضور استقلال برگزار نشد. (با حکم مراجع قضایی فدراسیون فوتبال، پرسپولیس قهرمان سوپرجام اعلام شد اما باشگاه استقلال به این رای اعتراض کرد و پرونده به دادگاه عالی ورزش فرستاده شده است.)

در مجموع برانکو ایوانکوویچ در لیگ برتر، لیگ قهرمانان آسیا، سوپرجام و جام حذفی ایران 161 بازی راهنمایی پرسپولیس را بر عهده داشته که در 90 بازی، مرد فاتح میدان لقب گرفته است. در کارنامه کاری این مربی کروات در پرسپولیس تنها 25 باخت به ثبت رسیده است. در این 161 بازی، شاگردان برانکو 231 بار دروازه حریفان خود را باز نموده اند.

11 - 390

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 14 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 130

به "رکورد بی نظیر در فوتبال ایران: برانکو به 90 رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد بی نظیر در فوتبال ایران: برانکو به 90 رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید