کالدرون: دربی مهمترین بازی سال است و هیچ تیمی از پیش برنده نیست، باید به جونیور زمان بیشتری داد

گابریل کالدرون، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد که هیچ تیمی در دربی از پیش برنده نیست و از این بازی به عنوان مهمترین بازی سال یاد کرد.

کالدرون: دربی مهمترین بازی سال است و هیچ تیمی از پیش برنده نیست، باید به جونیور زمان بیشتری داد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، گابریل کالدرون قبل از شروع تمرین امروز (چهارشنبه) تیمش در جمع خبرنگاران گفت: ما یک جلسه ریکاوری برای نفرات اصلی داشتیم و دیگر نفرات که کمتر بازی نموده بودند و اصلاً بازی نکردند در بازی محبت آمیز به میدان رفتند. شجاع تنها مصدوم ماست که امیدوارم به دربی برسد.

ترجیح می دهم قبل از دربی حریف تمام بازی ها خود را برده باشد

وی در خصوص شرایط تیم استقلال و پیش بینی اش از نتیجه دربی نودم تهران یادآور شد: براساس تجربه ام ترجیح می دهم قبل از دربی حریف تمام بازی ها خود را برده باشد تا اینکه بد نتیجه گرفته باشد، چرا که اگر خوب نتیجه نگرفته باشد برای جبران آنها با انگیزه خیلی بالا به میدان می آید. البته در شرایط فعلی آنچه برای من اهمیت زیادی دارد شرایط خوب تیمم است. ما در بازی آخرمان به مراتب بهتر از دو بازی قبل بودیم و امیدوارم سطح مان در دربی بالاتر برود. برای بهتر شدن به گل های بیشتری احتیاج داریم و امیدوارم از بازی بعد گل های بیشتری را به ثمر برسانیم.

دربی مهمترین بازی سال است و هیچ تیمی از پیش برنده نیست

کالدرون در پاسخ به این پرسش که آیا می داند دربی ایران با تمام دربی های دیگر کشورها متفاوت است، بیان کرد: دربی ها در همه جای جهان به یک شکل است. در واقع دربی ایران فقط تماشاگران بیشتری دارد. شما وقتی در خیابان هستید طرفداران از چند روز قبل از دربی در این مورد از شما سؤال می نمایند که این جالب است. مسلماً همه ما می دانیم که این مهمترین بازی سال است و هیچ تیمی از پیش برنده نیست. در واقع این بازی را نمی گردد پیش بینی کرد و ما باید سعی کنیم بهتر از بازی های قبل مان عمل کنیم.

مطمئناً اگر بازی در هوای گرمای هوا برگزار نگردد باکیفیت تر خواهد بود

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص تغییر ساعت بازی نیز یادآور شد: فدراسیون برای تغییر زمان بازی حتماً دلیل داشته است. بحث امنیت بیشتر مطرح شده است که این برای ما قابل احترام است، اما مطمئناً اگر بازی در هوای گرم برگزار نگردد باکیفیت تر خواهد بود.

حتماً برای برد در دربی به میدان خواهیم رفت

کالدرون راجع به اینکه چه سورپرایزی برای دربی دارد، گفت: سورپرایزی وجود ندارد. ما کارمان را انجام داده و می خواهیم روند روبه رشدمان را ادامه دهیم. حتماً برای برد به میدان خواهیم رفت. برای این منظور هم باید به سطح ایده آل مان برسیم.

در بازی های اخیر موقعیت صد درصد گل نداشته ایم

وی در واکنش به این سؤال که مهاجمان تیمش در امر گلزنی مشکل دارند و این مسئله ممکن است در دربی برای آنها مشکل ساز گردد، گفت: در واقع حق با شماست، اما قبل از اینکه از خط حمله مان انتظار گلزنی داشته باشیم باید خط میانی خوبی داشته باشیم. متأسفانه خط میانی ما در امر بازیسازی مشکل دارد و نمی تواند توپ را در موقعیت خوبی به مهاجمان برساند. ما در بازی های اخیر موقعیت صد درصد گل نداشته ایم. فراموش نکنید که حریفان هم مقابل ما خیلی خوب دفاع می نمایند. با این حال در بازی قبل در 30 دقیقه اول خوب بودیم و باید این دقایق را بیشتر کنیم. امیدوارم در دربی این اتفاق رخ دهد.

باید به جونیور زمان بیشتری داد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص عملکرد جونیور و انتقاد خبرنگاران از این بازیکن نیز اضافه نمود: جونیور تازه به ترکیب اصلی راه پیدا نموده است و مقابل صنعت نفت اولین بازی اش را انجام داد. او از یک فرهنگ دیگر آمده و سخت است که در این فرصت کوتاه بتواند ارتباط زبانی با همبازیانش پیدا کند. باید به او زمان بیشتری داد. جونیور از فوتبال برزیل به فوتبال ایران که سرعتی تر است، آمده و زمان احتیاج دارد تا خودش را با شرایط فوتبال ایران وفق دهد.

اگر نتوانید موقعیت ایجاد کنید نگران نماینده است نه اینکه مهاجمان گل نزنند

کالدرون در خاتمه به سؤال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه علیپور نه مشکل فرهنگ دارد و نه زبان. چرا او گل نمی زند؟، گفت: همان طور که گفتم ما قبل از اینکه از خط حمله مان انتظار گلزنی داشته باشیم باید از خط میانی انتظار بازیسازی داشته باشیم. اگر مهاجم شما موقعیت داشته باشد، اما درست استفاده نکند نگران نماینده نیست، بلکه اگر نتوانید موقعیت ایجاد کنید نگران نماینده است. در بازی قبل ما در امر موقعیت سازی برای دقایقی پیروز عمل کردیم، اما باید خیلی بهتر از این شویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 28 مهر 1398 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 326

به "کالدرون: دربی مهمترین بازی سال است و هیچ تیمی از پیش برنده نیست، باید به جونیور زمان بیشتری داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالدرون: دربی مهمترین بازی سال است و هیچ تیمی از پیش برنده نیست، باید به جونیور زمان بیشتری داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید