انتخاب سرمربی تراکتور تا انتها هفته، با فرکی و مجیدی مذاکره نکردیم

به گزارش بازیکده، معاون ورزشی باشگاه تراکتور در خصوص معین شدن تکلیف سرمربی این تیم گفت: تا 48 ساعت آینده تکلیف سرمربی تراکتور معین می گردد.

انتخاب سرمربی تراکتور تا انتها هفته، با فرکی و مجیدی مذاکره نکردیم

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، علیرضا رحیمی معاون اجرایی تیم فوتبال تراکتور در مورد شرایط کادرفنی این تیم و انتخاب سرمربی جدید عنوان نمود: برای کادرفنی اولویت اول و اصلی ما این است که آقای مسعود شجاعی مسئولیت سرمربیگری را قبول کند و ما بتوانیم با قراردادی طولانی و سه چهار ساله با او منعقد کنیم تا بتواند تیمش را درست کند. یعنی 3-4 بازیکن بخرد و برای سال های مختلف برنامه داشته باشد و برویم برای قهرمانی آسیا.

وی اضافه نمود: شجاعی بازیکن باتجربه ای است که در لالیگا بوده و استقلالی - پرسپولیسی نیست. کاریزمای زیادی دارد و در تمرینات هم من دیدم تجربه و استعداد زیادی دارد و دوره های مربیگری را هم طی می نماید. البته ما در کنار این موضوع در کوشش هستیم کادرفنی را تقویت کنیم. من از آقای چمنیان تشکر می کنم اما قصد داریم یک یاری جدید برای آقای شجاعی بیاوریم. اما این خواسته ماست و شجاعی هم خواسته خودش را دارد؛ این که فعلا می خواهد بازی کند و همچنین شرایط خاصی در باشگاه حکمفرما گردد.

رحیمی با اشاره به شرایط ادامه همکاری با شجاعی گفت: الان در بازار ایران یا مربیان تیم دارند یا این که مربیان آزاد را که می بینیم، با احترام، شجاعی از آنها بهتر است. اما شاید شجاعی مجاب نگردد و در این صورت ما به سراغ سرمربی خارجی خواهیم رفت. من حساسیت ها را درک می کنم اما شما طرفداران خودتان را جای ما بگذارید، نه مربی ایرانی وجود دارد و نه مربی خارجی اجازه حضور دارد و آقای شجاعی هم شرایط خاصی می خواهد. اما ما در دو سه روز آینده بحث سرمربی را می بندیم؛ یا مسعود شجاعی با یک یاری مربی و بدنساز (که ما از آن راضی نیستیم) یا این که یک سرمربی خارجی بیاوریم و فدراسیون را مجاب کنیم قبول نمایند.

وی درباره گزینه های موجود گفت: ما با آقای فرکی و مجیدی مذاکره ننموده ایم. ما اعتقاد داریم که وقتی لیکنز و توشاک را آوردیم بقیه هم در همین سطح باشند. مثلا آقای تقوی سرمربی خوبی بود اما موانعی هست که نمی تواند بیاید.

علیرضا رحیمی در مورد خرید بازیکن گفت: ما الان در نیم فصل هستیم، امکان اینکه تیم تغییرات زیاد داشته باشد، وجود ندارد. ما الان دو سهمیه داریم و اگر چهار نفر را در فهرست مازاد بگذاریم، می توانیم شش بازیکن را بخریم. ما باید این بازیکنان را در پستی بخریم که به آن احتیاج داریم. ما الان امکان خرید بازیکن خارجی نداریم و در این شرایط باشگاه ها کوشش می نمایند بازیکنان خود را حفظ نمایند. مثلا به یک باشگاه نامه می زنیم و می گویند 20 میلیارد بدهید تا بازیکن مورد نظر شما را آزاد کنیم؛ یعنی قصد فروش نداریم.

وی اضافه نمود: ما حداقل یک مهاجم احتیاج داریم. ما حتما یک یا دو مدافع میانی و همچنین بازیکن در پست دفاع کناری احتیاج داریم. دوستان می گفتند وینگر باید بخریم که حالا من در جزئیات آن وارد نمی شوم. ما خیلی جدی وارد مذاکرات شده ایم تا بازیکنانی که احتیاج داریم را بخریم. حتی به باشگاه های این بازیکنان هم نامه زده ایم و این اتفاق (خرید بازیکن) باید اتفاق بیفتد. ما حتما 3-4 بازیکن موثر و غیرنیمکتی خواهیم خرید؛ مخصوصا مدافع و مهاجم. ما مذاکرات را آغاز کردیم و جلو می بریم و در سه چهار روز آینده اقدامات ما نتیجه خواهند داد.

رحیمی با اشاره به نگرانی طرفداران عنوان نمود: طرفداران ما استرس زیادی تحمل می نمایند و من به آنها حق می دهم چون ما با تراکتور زندگی می کنیم. اتفاقات تراکتور می تواند ما را از نظر روحی روانی خوب یا بد کند. مذاکرات ما به سختی جلو می فرایند چون مثلا ما مهاجم می خواهیم بخریم، او می داند کسی بهتر از او نیست و شرایط عجیب می گذارد. فقط هم بحث پول نیست، مثلا می گوید من قرارداد می بندم اما هر موقع خواستم باید فسخ کنم. شما این را قبول می کنید؟ لیست ما تعیین است و مذاکرات را جلو می بریم و سه چهار بازیکن هم خواهیم خرید.

معاون ورزشی تراکتور اضافه نمود: پیمان بابایی یکی از بازیکنان خوب تراکتور است و رابطه خوبی هم با باشگاه دارد. الان پیمان بابایی یک و نیم سال با ماشین سازی قرارداد دارد و اگر این باشگاه نخواهد، به هیچ تیم دیگری نمی تواند برود و فقط در ماشین سازی می تواند بازی کند. الان قرارداد این فصل او 720 میلیون و برای فصل بعد حدود هشتصد میلیون است. در این شرایط باشگاه استقلال به ماشین سازی نامه زده که پیمان بابایی را به ما بدهید و ما مبلغ رضایت نامه اش را می دهیم. تراکتور هم اگر بخواهد او را بخرد باید مبلغ رضایت نامه را بدهد (به جز مبلغ قرارداد).

رحیمی با اشاره به شرایط این بازیکن عنوان نمود: ما این اطمینان را به شما می دهیم که تحت هیچ شرایطی رضایت پیمان بابایی برای تیم دیگری صادر نخواهد شد؛ یا باید در ماشین سازی با این رقم بازی کند یا اینکه به تراکتور که تیم بزرگتری است بیاید. ما حاضر هستیم قراردادش را هم افزایش دهیم. اما چون تراکتور در آسیاست و به هر حال بازیکنان دیده خواهند شد، این فرصت ویژه ای برای پیمان بابایی است تا بیاید و خودش را در تراکتور نشان دهد تا یک سال و نیم در تراکتور باشد و بعد به تیم دیگری برود.

وی پیشنهاد تراکتور را به این شکل شرح داد: اما بحث او این است که مبلغ خیلی افزایش پیدا کند. من گفتم اشکالی هم ندارد و قیمت پیمان بابایی الان 800 میلیون تومان نیست، من می گویم اگر می خواهید رقم بالایی پرداخت کنیم، مدت قرارداد را افزایش دهید تا هزینه هم برای ما قابل توجیه باشد. اول گفتیم 4-5 سال اما حالا پیشنهاد شفاف ما این است که یا قرارداد 1.5 ساله با افزایش 30-40% قرارداد است، اگر هم می خواهید رقمی واقعی را بگیری ما می خواهیم 2.5 سال با تو قرارداد ببندیم و 8 میلیارد بدهیم؛ پنج میلیارد برای سال آخر، 2 میلیارد برای سال دوم و یک میلیارد برای سال جاری. او اگر امروز اراده کند ما قرارداد 8 میلیاردی را با آپشن های مختلف، در اختیارش قرار می دهیم. حق فسخ 150 هزار یورویی هم وجود دارد.

وی در انتها گفت: فرصت او فقط تا فرداست. ما این فرصت را به مدیربرنامه اش دادیم تا یکی از این دو حالت را که گفتیم را قبول کند. از پیمان بخواهید که به تیم شهرش یاری کند و پیشرفت هم داشته باشد.

تیم فوتبال تراکتور در حالی وارد بازار جابجایی خواهد شد که به گفته مدیران این باشگاه، این تیم دستکم سه بازیکن در فهرست خروجی خواهد داشت. معاون اجرایی قرمزها در این خصوص شرح می دهد و از سه بازیکن نام می برد. وی همچنین گفت که آنها به دنبال تمدید قرارداد سه بازیکن هستند.

* حمزویی، فخرالدینی و هخامنش در فهرست مازاد

حمزاوی عملکرد خوبی نداشت و احتمالا در لیست مازاد خواهد بود، وفا هخامنش عملکرد خوبی نداشت و شاید در لیست مازاد باشد، محتمل است میلاد فخرالدینی با تیم نباشد. این که آینده شان چه باشد را نمی دانیم شاید فسخ نمایند و شاید هم معاوضه انجام گردد. ما کوشش می کنیم در این پست ها تغییراتی را داشته باشیم. در فهرست زیر 25 سال و زیر 23 سال هم تغییراتی را خواهیم داشت و تعارفی در این باره نداریم چون تیم اگر نتیجه بگیرد همه راضی خواهیم بود.

* به دنبال تمدید با سه کاپیتان هستیم

ما پیگیر تمدید قرارداد بازیکنان هستیم. بحث شجاعی متفاوت است و می خواهیم اسطوره باشگاه گردد و لیدرفنی باشد. او هم باید به تراکتور افتخار کند و این که یک فوتبالیست چنین درخواستی را از تراکتور داشته باشد، باعث افتخار است. اگر مسعود بماند، اشکان دژاگه هم خواهد ماند. انتظار داریم احسان کیفیتش را افزایش دهد و باید روی روحیه اش کار کند، هرچند که با جان و دل کار می نماید. ما به دنبال تمدید با هر سه بازیکن هستیم و هر سه وزنه تیم ما هستند. ما نباید آن ها را به راحتی از دست دهیم.

* به دنبال تقویت تیم هستیم

95 درصد باشگاه تیم بزرگسالان است و به دنبال تقویت این تیم خواهیم بود. بحث دوم هم این است که در آسیا نتیجه خوب بگیریم و روی این دو مورد تمرکز خواهیم کرد. اما در برنامه بلند مدت به دنبال این هستیم که ساختار باشگاه را اصلاح کنیم که به فرد متکی نباشد. همچنین باید آموزشگاه باشگاه را تقویت کنیم. آقای زنوزی همواره حمایت خوبی داشته و اگر این رابطه خوب ادامه دار باشد، ما به دنبال این هستیم که ساختار باشگاه و آموزشگاه را اصلاح کنیم. من قول می دهم در سه ماهه دوم سال بعد، یک آموزشگاه خارجی را بیاوریم و جوین کنیم و یک آموزشگاه اصولی را درست کنیم. اگر یک روز واسیلی [گوجا] بود و از زمین خاکی بازیکن می آورد، الان شرایط عوض شده اما همچنان استعدادها وجود دارند.

* من انتظار زیادی از حاج صفی دارم

احسان [حاج صفی] مشکل روحی روانی ندارد. به هر حال ما باید به او انگیزه دهیم، باید به احسان یاری کنیم تا کیفیتش را افزایش دهد. احسان با جان و دل کار می نماید و در بازی بعدی دیدید که یک شوت زد که کم مانده بود دروازه بان وارد دروازه گردد. من انتظار زیادی از احسان دارم. من شنیدم که خانواده اش اینجا هستند و کمی مشکل دارد. او همواره از جان و دل مایه گذاشته و امیدواریم شرایط روحی - روانی اش را عوض کند.

* شکست زنوزی، شکست خصوصی سازی است

آقای زنوزی جزو بیزینس من ها و کارآفرینان پیروز آذربایجان شرقی است و علاوه بر آن در ورزش هم سرمایه گذاری نموده. اگر ورزش سود دارد، چرا بقیه کارآفرینان منطقه وارد نمی شوند؟ پس اینطور نیست که بگوییم اینجا امکانات زیادی وجود دارد. وقتی یک نفر (زنوزی) آمده و این همه استرس را به جان خریده و من فکر کنم اصلا برای کارش یک دهم این موضوع فکر نمی نماید. ما اگر بخش خصوصی را فرصت سوزی کنیم، به آینده این بخش خصوصی نمی توانیم امیدوار باشیم. ما ببینیم مثل سپاهان و فولاد و استقلال و پرسپولیس از دولت و بیت المال می گیریم؟ حالا بیاییم کسی مثل زنوزی که آمده و هزینه می نماید را کنار بزنیم؟ ما رو به عقب نخواهیم رفت، این که ما خصوصی شدیم اتفاق خوبی است و پرسپولیس و استقلال هم به دنبال این خصوصی سازی هستند. حتما باید طرفدار را در مالکیت تیم سهیم کنیم اما نباید رو به عقب نگاه کنیم. ما الان در شرایط خوبی هستیم و باید نگاه اصلاحی کنیم. ایشان مبرا از ایراد نیستند، چون انسان هستیم. مثلا ممکن است در بعضی موارد کارمان درست نباشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1438

به "انتخاب سرمربی تراکتور تا انتها هفته، با فرکی و مجیدی مذاکره نکردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب سرمربی تراکتور تا انتها هفته، با فرکی و مجیدی مذاکره نکردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید