زیباترین استخرهای عمومی در جهان

به گزارش بازیکده، شنا از ورزش هایی است که تازگی خاصی به جسم و روح می بخشد. از این رو یکی از تفریحات مفرح افراد، شنا کردن در استخرهای تمیز و بزرگ است. در این مطلب به معرفی استخرهایی پرداخته ایم که شهرت جهانی دارند و توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کنند. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

زیباترین استخرهای عمومی در جهان

مقالات مرتبط:

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که فکر می کنند همه استخرهای عمومی پر سر و صدا، کثیف و شلوغ هستند، احتمالا هرگز در این نقاط زیبا شنا نکرده اید. این استخرها جزو زیباترین و شگفت انگیزترین استخرهای عمومی در جهان محسوب می شوند.

ایسلند: سلجاوالالوگ، استخر سلواجیر

استخر سلواجلیر در ایسلند واقع شده است و قدمت آن نزدیک به یک قرن می رسد. این استخر در سال 1923 ساخته شده و دور تا دور آن با دیوارهایی از سنگ احاطه شده است و آب آن نیز از چشمه آب گرم طبیعی تامین می شود.

انگلستان: پلیموس، استخر تینساید لیدو

استخر تینساید در اصل در سال1935 ساخته شده است. تینساید یک میعادگاه ساحلی زیبا است که در آن هنر دکو (سبک هنری رایج در سال های حدود 1920 تا 1935) با منظره ای شگفت انگیز نمایان است. شنا کردن در میان چشمه ها و هم زمان نگاه کردن به بندر پلیموت حس لذت بخشی را به همراه دارد.

چین: پکن، پارک آبی واترکیوب

واترکیوب زیباتر از آن است که واقعی به نظر برسد. این پارک آبی بزرگ ترین پارک آبی در آسیا شناخته شده است. البته در اصل آن را برای بازی های المپیک سال 2008 ساخته اند ولی در حال حاضر به پارک آبی عمومی تبدیل شده است که هر کسی می تواند به این مجموعه آبی مراجعه کند. این مجموعه به تازگی بازسازی شده و دارای یک استخر موج دار و 12 سرسره آبی متفاوت است.

استرالیا: سیدنی، استخر المپیک شمالی سیدنی

این استخر عمومی مشرف به بندرگاه معروف سیدنی است. سبک هنری دکو در آن کاملا تعیین است که باعث می شود این استخر یک مکان جذاب برای شنا باشد. در داخل این مجموعه یک استخر آب گرم هم وجود دارد.

مجارستان: بوداپست، حمام حرارتی گلرت

حمام گلرت در سال 1918 ساخته شده است، به طوری که گویی شما در زمان گذشته شنا می کنید. حمام گلرت شامل 10 استخر است که در تمامی روزها باز است و شنا در استخر آب گرم آن لذت خاصی دارد.

اسکاتلند: ادینبورگ، استخر سلطنتی

این استخر شگفت انگیز برای بازی های المپیک کشورهای مشترک المنافع در سال 1970 ساخته شده است و به عنوان یک مکان شنای عمومی برای تفریح عموم دایر است.

کانادا: ونکوور، استخر کیتسیلانو

این استخر تنها استخر شنای آب شور در ونکوور است. استخر کیتسیلانو در نزدیکی ساحل واقع شده و دارای 3 سرسره آبی است.

فرانسه ، پاریس، استخر جوزفین بیکر

این استخر به آب رودخانه سن وصل است. از این رو بدون رفتن به این رودخانه می توان در آب آن شنا کرد. سقف این استخر متحرک بوده و در تابستان فضای استخر سر باز می شود.

اتریش: وین، استخر رپفنوالدبد

استخر رپفنوالدبد در وین به دلیل منظره زیبایی دارد، یکی از معروف ترین استخرها است.

فنلاند: هلسینکی، استخر جانکاتو

استخر جانکاتو یکی از قدیمی ترین استخرها در فنلاند بوده که از سال 1928 برای عموم قابل استفاده شده است. در داخل مجموعه، حمام بخار و سونا هم وجود دارد.

منبع: کجارو / allday.com
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 466

به "زیباترین استخرهای عمومی در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین استخرهای عمومی در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید