سفری به زیباترین جزیره مرجانی جهان در مالدیو

به گزارش بازیکده، علاوه بر آن، به خاطر سهوت سفر و عدم احتیاج به ویزا برای اتباع ایرانی ، این مجموعه جزایر در میان مسافران ایرانی هم هواداران زیادی دارد. ما امروز سفر خواهیم کرد به جزایر مرجانی مالدیو ، پس شما هم با ما همراه شوید.

سفری به زیباترین جزیره مرجانی جهان در مالدیو

مجمع الجزایر مالدیو را 1200 جزیره روی اقیانوس هند تشکیل می دهند که به شکل یک پرنده در حال پرواز دیده می شوند که البته از میان این همه جزیره، تنها 202 جزیره از آنها مسکونی است.

مالدیو هم از نظر جمعیت و هم مساحت کوچک ترین کشور قاره آسیاست و زمین های این کشور به طور میانگین 1/5 متر از سطح دریا ارتفاع دارند، بنابراین کم ارتفاع ترین کشور دنیا به شمار می آید به طوری که بلندترین نقطه این کشور تنها 2/4 متر ارتفاع دارد.

در کل می توان گفت که مالدیو سرزمین جزیره هاست؛ جزیره هایی کوچک که با فاصله های کمی از هم این کشور را می سازند. برخی از جزایر مالدیو ویژه گردشگری اختصاص یافته اند. در 88 جزیره این کشور هتل هایی برای اقامت گردشگران ساخته شده که بیشتر کارمندان آن از مهاجران کشورهای همسایه هستند شاید بتوان این کشور را آرام ترین جای کره زمین نامید. با وجود شور و هیجانی که در ساحل برخی از این جزیره ها برپاست، باز هم آرامش آبی اقیانوس بر تمام این ها چیره می گردد بین جزایر را معمولا با قایق های پرسرعت می پیمایند که خود نیز یکی از جاذبه های مالدیو می باشد. در این جهت می توانید شنای ماهی های پرنده و دلفین ها را ازنزدیک ببینید.

سواحل زیبای مرجانی با ماهی های رنگارنگ آن و مرداب های صاف و زلال و درختان نارگیل، محیط مناسبی برای تجربه یک مکان جدید است. برخی از جزایر مالدیو ویژه گردشگری اختصاص یافته اند. در 88 جزیره این کشور هتل هایی برای اقامت گردشگران ساخته شده که بیشتر کارمندان آن از مهاجران کشورهای همسایه هستند.

گردشگرران مستقیم از فرودگاه بین المللی ماله به این جزایر می آیند و مردم عادی مالدیو، ارتباط چندانی با گردشگران خارجی ندارند. گردشگران با سوار شدن بر قایق های تندرو میان جزایر زمان زیادی را برای دیدن ماهی هایی می گذرانند که از سطح آب پیدا هستند. به همین دلیل جزایر مالدیو از مکان های جذاب برای غواصان است و ایستگاه های غواصی زیادی در این جزایر وجود دارد.

غواصی در این کشور به اندازه ای مهم است که نخست وزیر مالدیو به هیات دولت دستور داد تا غواصی یاد بگیرند! البته فقط یکی از جنبه های این حرکت بحث گردشگری و جذب جهانگرد آن بود چرا که در اصل غرق شدن مالدیو در آب های اقیانوس بر اثر گرم شدن زمین واقعیتی است که به حقیقت خواهد پیوست. به دلیل ارتفاع کم این جمع الجزایر، پدیده بالا آمدن سطح آب اقیانوس ها و گرم شدن زمین آن را غرق خواهد نمود.

منبع: گردشبان
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 890

به "سفری به زیباترین جزیره مرجانی جهان در مالدیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفری به زیباترین جزیره مرجانی جهان در مالدیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید