شرط صعود تیم ملی به جام جهانی، نقش دو دستیار ایرانی کنار اسکوچیچ

به گزارش بازیکده، بیژن ذوالفقار نسب در تبادل نظر با خبرنگاران، درباره ادامه حضور دراگان اسکوچیچ در رأس کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران گفت: قبل از انتخاب او برای ادامه همکاری با فدراسیون فوتبال هم گفتم که باید وقت را هدر نداد.

شرط صعود تیم ملی به جام جهانی، نقش دو دستیار ایرانی کنار اسکوچیچ

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران اضافه کرد: عقیده ام این بود که تیم ملی ایران می تواند با مربی عظیم تری کارش را ادامه دهد اما فاصله اندک تا آغاز بازی های دور نهایی سبب شد تا کمیت زمان مهم تر از هر چیز دیگری باشد. به همین دلیل فکر می کنم ماندن اسکوچیچ و آغاز دوباره تیم ملی ایران با او بتواند یاری عظیمی در جهت صعود به جام جهانی قطر کند.

وی درباره برنامه های تیم ملی فوتبال ایران توضیح داد: همه چیز به رقیبان ما بستگی دارد. بازی های تدارکاتی اندکی می توانیم انجام دهیم چون زمان کافی وجود ندارد اما من فکر می کنم اردوهای میان مدت بتواند یاری زیادی به آقای اسکوچیچ کند تا برنامه های تاکتیکی خود را در فکر بازیکنان دیکته نموده و آنها را به هماهنگی لازم برساند.

ذوالفقار نسب درباره حفظ دستیاران ایرانی خود نظیر کریم باقری و وحید هاشمیان تاکید نمود: کریم باقری نشان داده که خیلی دنبال پست و مقام نیست. واقعاً در هر مجموعه ای نه تنها حاشیه ایجاد نمی نماید بلکه مسائل مختلف را هم جمع و جور می نماید تا اهداف تیمی در اولویت قرار بگیرد. او در تیم ملی هم همانند پرسپولیس عمل نموده است. فکر می کنم بیشتر از اینکه تأثیر فنی بگذارد نقش مدیریتی دارد. او حواسش به اتحاد تیم است و اجازه نمی دهد کسی پایش را از گلیمش دراز کند. کریم هوای رختکن تیم ملی را دارد.

او درباره حضور وحید هاشمیان هم توضیح داد: به اسم یک مربی که در جهت پیشرفت است برترین اقدامات را انجام می دهد. هاشمیان خیلی خوب توانسته خودش را در کنار اسکوچیچ قرار دهد و از علم خود به تیم ملی یاری کند.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران درباره شانس صعود تیم ملی ایران هم صحبت کرد و گفت: من مطمئنم با اجرای برنامه های آماده سازی می توانیم به جام جهانی برسیم اما این اتفاق عظیم بستگی به یاری تمام ارکان فوتبالی کشور دارد. همه می دانیم در کشورمان نگاه به فوتبال، کاملاً ملی است و نباید صرفاً از فدراسیون، مربیان یا بازیکنان تیم ملی انتظار داشت. همه باید حمایت کنیم تا دوباره به بحران نخوریم. اسکوچیچ نشان داد می تواند کار را تمام کند و ما را به جام جهانی قطر برساند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1667

به "شرط صعود تیم ملی به جام جهانی، نقش دو دستیار ایرانی کنار اسکوچیچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط صعود تیم ملی به جام جهانی، نقش دو دستیار ایرانی کنار اسکوچیچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید