عظمت پرنده باستانی دانشمندان را شگفت زده کرد، عکس

به گزارش بازیکده، تصور می گردد که دایناسورهای اولیه پرنده مانند روی درختان غول پیکر زندگی می کردند. اما موجودی که به تازگی کشف شده است، پاهای بلندی داشته است که زندگی را روی درخت سخت می نماید.

عظمت پرنده باستانی دانشمندان را شگفت زده کرد، عکس

تینا مزدکی- داینو پرنده مانند، حدود 150 میلیون سال پیش در دوره ژوراسیک زندگی می کرد. دیرینه شناس مین وانگ از آموزشگاه علوم چین در پکن می گوید: به نظر می رسد کاملاً شبیه آرکئوپتریکس است... به جز پاها. این پرنده پاهای بسیار بلندی دارد.

وانگ و همکارانش این موجود را به عنوان یکی از اولین دایناسورهایی که از سایر هم گروهی های خود جدا شد و سپس به پرنده تبدیل شد، شناسایی کردند. اولین پرنده ها شخصیت های کلیدی داستان منشا پرنده هستند. وانگ می گوید، اما به علت تنوع اندک فسیل های یافت شده، اطلاعات کمی در خصوص آنها وجود دارد.

پرندگان اولیه که تا به امروز کشف شده اند، از جمله آرکئوپتریکس، عموماً اندام کوتاهی دارند و ظاهراً برای حرکت در میان درختان تکامل پیدا نموده اند.

استخوان های این موجود در میان گل سنگ ها و شیل ها در جنوب شرقی چین کنونی در کنار فسیل هایی از گونه های آبزی و نیمه آبی کشف شد. این سرنخ ها نشان می دهد که F. prodigiosus در یک محیط باتلاق مانند ساکن بوده است.

وانگ می گوید: احتمالاً مانند شترمرغ های امروزی در پی طعمه می رفت. او می گوید اولین پرندگان همه درخت نشین نبودند.

منبع: sciencenews

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 شهریور 1402 بروزرسانی: 17 شهریور 1402 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 2235

به "عظمت پرنده باستانی دانشمندان را شگفت زده کرد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عظمت پرنده باستانی دانشمندان را شگفت زده کرد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید