قطار و ترامواهای آلمان، اوج تحول در حمل و نقل عمومی اروپا

به گزارش بازیکده، آلمانی ها درباره خیلی از موارد شکایت می نمایند، از جمله مالیات، سیاست، فستیوال های سالیانه و قطارها. این درحالی است که خیلی از ما، گاهی اوقات درباره مواردی نظیر پرداخت مالیات، انتخابات یکنواخت نمایندگان اعتراض می کنیم. اما در این بین، قطارها موضوع دیگری هستند. خطوط راه آهن آلمان یا به عبارتی Deutsche Bahn به تاخیر قطارهایش، خرابی های فنی و تصادفات در میان مردم شناخته شد. با این وجود، هنگامیکه همه چیز به خوبی پیش رود، شبکه های راه آهن یکی از لذت بخش ترین وسایل حمل و نقل عمومی آلمان به شمار می آیند. شبکه راه آهن آلمان کل این کشور را پوشش می دهد. آمارها نشان داده که روزانه بالغ بر 4.5 میلیون نفر با استفاده از 29000 قطار جا به جا می شوند. با ما همراه شوید تا در این مقاله هرچه بیشتر شما را با قطار و ترامواهای آلمان که بخشی مهم از سیستم حمل و نقل این کشور هستند، آشنا کنیم.

قطار و ترامواهای آلمان، اوج تحول در حمل و نقل عمومی اروپا

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

قبل از سوار شدن

با وجود آنکه قطارهای پرسرعت ICE بزرگترین شهرها را به یکدیگر وصل می نمایند، قطارهای روزانه IC، قطارهای شهری اروپایی EC و قطارهای منطقه ای بسیار ارزان تر هستند و همچنین بسیاری از مقاصد را پوشش می دهند. قطارهای آلمان احتیاجی به از قبل رزرو کردن بلیط ندارند، بنابراین مسافران همواره می توانند در ایستگاه های قطار بلیط را خریداری نمایند. کرایه های پرداختی بلیط ها مطابق با استاندارد و منعطف بوده و شما می توانید در صورت از دست دادن یک قطار، از قطار بعدی بهره ببرید. برای جلوگیری از ماندن در صف های طولانی برای خرید بلیط در مراکز فروش، بهترین راه خرید بلیط از ماشین های بلیط قرمز رنگ بوده که در ایستگاه ها وجود دارند و دارای گزینه زبان انگلیسی نیز هستند. برای سفرهای طولانی تر بلیط های دارای تخفیف با قیمت پایه 29 یورو بر روی سایت www.bahn.de قرار دارند. بلیط های مخصوص این نوع از وسایل حمل و نقل عمومی آلمان تنها در روزهای خاصی از سفر و برای قطارهای خاصی رزرو شده و هرکس می تواند بلیط های این سایت را خریداری کند. در بیشتر موارد، پس از خرید به راحتی در منزل می توانید بلیط ها را چاپ کنید. توجه داشته باشید که در طول فرآیند رزرو باید سریال شناسایی بلیط و شماره کارت اعتباری شما را مورد آنالیز قرار دهند. توجه داشته باشید که بچه ها زیر6 سال بلیط رایگان دارند و فرزندان بین 6 تا 15 سال نیز در صورت مسافرت با والدین خود از پرداخت کرایه معافند. بلیط های Schones-Wochenende آخر هفته ها به طور کامل سفرهای بدون محدودیت منطقه ای را در کل کشور آلمان ارائه می دهند. توجه کنید که استفاده از این بلیط ها شامل قطارهای سریع السیر نمی گردد، بنابراین ممکن است در سفرهای طولانی، زمان مسافرت طولانی تر گردد و احتیاج به عوض کردن قطار برای رسیدن به مقصد داشته باشید. اما از مزایای آن ارزان بودن است. به این صورت که یک گروه 5 نفره می توانند آلمان را تنها با پرداخت 40 یورو طی نمایند.

سفر با قطار در آلمان

جداول زمانی قطارها در سرتاسر ایستگاه های قطار به صورت پیوسته چاپ شده اند. همچنین در صفحه نمایشگرهای بزرگ الکترونیکی نیز همین جداول با زبان آلمانی و انگلیسی نمایش داده می شوند. در این صفحات نمایشگر، مسافران همچنین می توانند یک نقشه کاربردی را بیابند که به عنوان Wagenstandsanzeiger شناخته می گردد. این نقشه ترکیب بندی قطارهای بزرگ را نشان می دهد و بیان می نماید که چگونه ایستگاه های مختلف ماشین ها را نیز پیدا کنیم. این نقشه برای افرادی که می خواهند صندلی رزرو نمایند، مناسب است. تنها برای آنکه مسافران لحظات آخر از صندلی خود بلند شوند، تغییرات پلتفرم ها گاهی به وسیله بلندگو و در آخرین لحظات اعلام می گردد. اگر مسافران آلمانی زبان به طور ناگهانی آغاز به غر غر کردند و پراکنده شدند، می توانید شرط ببندید که در برنامه سفر تغییری ایجاد شده است. تغییرات در آخرین دقیقه ها همچنین برروی صفحه اصلی حرکت و نشانگرهای شاخص پلتفرم قرار می گیرد. شماره صندلی به صورت واضح نوشته شده و در واگن ها، این شماره ها بالای صندلی ها قرار گرفته است. در بیشتر قطارهای ICE اطلاعات رزرو بر روی صفحات نمایشگر الکترونیکی کوچکی نمایش داده می شوند. تمامی قطارها در آلمان دارای توالت هستند و بیشتر قطارهای درون شهری دارای بار و اغذیه فروشی و همچنین رستوران بوده که غذای گرم، اسنک و انواع نوشیدنی در آن سرو می شوند.

با قطار کجا بریم؟

راین یکی از خوش منظره ترین رودخانه های بین دره ای در آلمان بوده و بهترین گزینه برای دیدن این منظره، سفر با قطار است. راستا بین کلن و مانیز، راستای پرپیچ و خم در امتداد راستاهای بزرگ آبی و تپه های قدیمی با شیب ملایم، تاکستان ها و قلعه های در حال نابودی بوده و تنها راه ارتباطی بین این دو شهر، دوخط راه آهن است که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. راستا سمت چپ بسیار خوش منظره تر بوده و می توانید با تغییر قطار، هر دو راستا را امتحان کنید. البته، باید توجه کنید که برای دیدن منظره بهتر، باید قطار کوبلنز را که یکی از وسایل حمل و نقل عمومی آلمان بوده، سوار شوید. راستا رودخانه موزل نیز به همان اندازه خوش منظره هست، چرا که راستای است مملو از دیدنی های جذاب و دوست داشتنی. این سفر می تواند به همراه سفر به دره راین، تجربه های فوق العاده ای از سفر در راستا رودخانه های آلمان باشد.

انواع قطارهای موجود در آلمان

Schwebebahn

یکی از قدیمی ترین قطار و ترامواهای آلمان Schwebebahn بوده که در قرن نوزدهم میلادی ساخته شد. این خطوط بین سال های 1897 تا 1903 میلادی و به طول 13 کیلومتر در راستا رودخانه بین درهای واپر ساخته شدند. با وجود تاب خوردن این قطار در طول حرکت، هنوز هم به عنوان یک وسیله نقلیه عادی مورد استفاده بوده و هر سال حدود 25 میلیون مسافر بین ایستگاه های زیبایش در حال جابجایی هستند. می توانید با خرید بلیط های منطقه ای به راحتی از این مورد از قطار و ترامواهای آلمان بهره ببرید.

Mitten Waldbahn

برای کسانی که مناظر کوهستانی را به دامنه های رودخانه ترجیح می دهند، این مورد از قطار و ترامواهای آلمان بهترین انتخاب است. این راستا در ارتفاع زیادی بین ایسنبورگ و گارمیش-پارتیکویشن قرار گرفته است. این راستا شامل دره های کوهستانی انباشته از Heidi، مزارعی با حصارهای چوبی و گاوهای شیری با زنگوله های جذابشان هست. برجسته ترین قسمت این راستا، راستای طولانی در امتداد مارتینز وند بوده که نمای سنگی خشن و تونل های زیادی دارد.

S-Bahnring Berlin

مسی راین مورد از قطار و ترامواهای آلمان همانند دیگر راستاهای دایرهای در لندن یا خطوط 2 و 6 متروی پاریس، بر روی زمین است. در نظرسنجی تورها از نظر قیمت بلیط S-Bahnring Berlin صندلی ویژه ای دارد و به دلیل شکل ظاهر متفاوتش به آن هانت کوف یا سر سگ می گویند.

Sylt and the Hindenburgdamm

مسافران می توانند برای سفر بر روی اقیانوس از قطارهای منطقه ای استفاده نمایند که شهر هامبورگ را به جزیره مقدس و محبوب سیلت در شمال دریا وصل می نماید. تنها راه ارتباطی جزیره یک راه خشک به مسافت 11 کیلومتر در امتداد هیندن بوگدامب است. این راه اولین بار در سال 1927 میلادی افتتاح شد و تنها راه ریلی اختصاصی به شمار می آمد، بطوریکه حتی ماشین ها نیز برای عبور و مرور باید توسط قطار بارگیری می شدند. سفر با قطار در امتداد این جاده به سمت سیلت حدود 30 دقیقه طول می کشد.

منبع: همگردی
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 778

به "قطار و ترامواهای آلمان، اوج تحول در حمل و نقل عمومی اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطار و ترامواهای آلمان، اوج تحول در حمل و نقل عمومی اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید