مظفر: تنها اخذ هزینه بیمه و کتاب هنگام ثبت نام دانش آموزان مجاز است

به گزارش بازیکده، مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات از والدین خواست با رعایت محدوده بندی ثبت نام در مدارس نزدیک محل سکونت، دانش آموزان ابتدایی احتیاج به استفاده از سرویس پیدا نکنند.

مظفر: تنها اخذ هزینه بیمه و کتاب هنگام ثبت نام دانش آموزان مجاز است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، زهرا مظفر نظارت بر فرآیند ثبت نام و احقاق حقوق والدین و دانش آموزان را از مهم ترین وظایف اداره ارزیابی عملکرد برشمرد و گفت: شروع فرایند ثبت نام از اول تیرماه برای متوسطه دوره اول، مردادماه برای متوسطه دوره دوم و هفته دوم خرداد برای ابتدایی انجام می گردد.

وی از نوبت بندی دانش آموزان برای ثبت نام اطلاع داد و اضافه کرد: از ازدحام اولیا در مدارس جلوگیری می گردد و شرایط ثبت نام باید سهل و آسان باشد. از والدین هم می خواهیم بر امر ثبت نام نظارت نمایند؛ لذا هرگونه مصاحبه و اخذ هزینه به جز بیمه و کتاب ممنوع است.

مدیرکل ارزیابی عملکردو پاسخگویی به شکایاتبابیان اینکه اولیا باید براساس محدوده بندی مدارس برای ثبت نام مراجعه نمایند، اضافه کرد: مدارس باید رعایت محدوده بندی را اجرایی نمایند.

مظفر با اشاره به فعال بودن سامانه ثبت شکایت برای اولیا گفت: بعضی خانواده ها محدوده ثبت نام دیگری داشتند و مدرسه نزدیک محل سکونت در محدوده موردنظر قرار نگرفته که راهکاری بدین منظور اندیشیده شده است.

وی اضافه کرد: قانون اولویت ثبت نام را به خانواده هایی می دهد که در نزدیک ترین محل سکونت به مدرسه هستند که اگر در محدوده قرار نگرفتند، باید به ستاد های مستقر در مدارس مراجعه و با ارائه مستندات منزل خود، نامه مکتوبی را دریافت و در نزدیک ترین مدرسه محل سکونت ثبت نام نمایند.

مظفر بابیان این توصیه که دانش آموزان ابتدایی از سرویس استفاده ننمایند و لذا رعایت محدوده بندی بسیار اهمیت دارد، گفت: اگر والدین در ثبت نام فرزندانشان دچار مشکل شدند و شکایتی مبنی براخذ وجه یا عدم رعایت محدوده ثبت نام دارند، شکایت خود را به وسیله سامانه مندرج در صفحه اصلی سایت وزارت آموزش وپرورش ثبت نمایند.

مظفر با اعلام اینکه سال جاری در همین سامانه دو لینک ایجاد کردیم که یکی مربوط به گزارش های مردمی است و هویت فرد گزارش دهنده را تعیین نمی کند، ادامه داد: لینک دیگر نظارت همگانی بر فرایند ثبت نام است که برای همه والدین قابل دسترس است.

وی در خاتمه گفت: دانش آموزان میان پایه نیازی به مراجعه حضوری ندارند و می توانند به وسیله مدرسه به صورت سیستماتیک به پایه بعدی منتقل شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1029

به "مظفر: تنها اخذ هزینه بیمه و کتاب هنگام ثبت نام دانش آموزان مجاز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مظفر: تنها اخذ هزینه بیمه و کتاب هنگام ثبت نام دانش آموزان مجاز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید