مقاله: عایق رطوبتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

به گزارش بازیکده، این نوع از عایق ها یک روش کاملا سنتی بوده و به صورت متدوال هم مورد مصرف قرار می گیرند. علت کاربرد بسیار زیاد این روش وجود مواد اولیه (گونی و قیر) آن است که به صورت فراوان در هر شهر و مکانی یافت می گردد و به همین دلیل برای عایق کاری بیشتر از این روش استفاده می نمایند.

مقاله: عایق رطوبتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

عایق رطوبتی از جدیدترین و برترین مواد جهت آب بندی است که جایگزینی مناسب و مطمئن برای نسل های قدیمی عایق رطوبتی مانند ایزوگام و قیر گونی می باشد. رطوبت اجزای اصلی سازه، تاسیسات و سفت کاری ساختمان را فرسوده میکند و به مرور آنها را از بین می برد. رطوبت و نم باعث زنگ زدگی فلزات می گردد.

رطوبت، باعث ظهور حشرات و قارچها در ساختمان میگردد. بعلاوه باعث طبله شدن گچ روی دیوار می گردد. رطوبت و آب بعلاوه مصالح ساختمان متخلل مانند آجر و سنگ را هم به مرور بر اثر یخ زدگی خرد می نماید. بنابراین هر قسمتی از ساختمان که در معرض رطوبت قرار می گیرد را باید به نحوی پوشش داد که رطوبت به آن قسمت نفوذ نکند. برای همین است که از عایق رطوبتی برای جلوگیری از این موارد استفاده می گردد.

رنگ نانو عایق رطوبتی، محصولی است که با یاری فناوری نانو پیروز شده است در عین برآورده ساختن مسائل زیست محیطی، عایق رطوبتی و حرارتی و با پوشش لایه نازک را به همراه مقاومت در برابر نم و رطوبت و رشد کپک و قارچ، یکجا به ارمغان آورد.

منبع مقاله: عایق رطوبتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1761

به "مقاله: عایق رطوبتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: عایق رطوبتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید