مورگان استنلی: یوآن چین، سومین ذخیره ارزی دنیا می گردد

به گزارش بازیکده، مورگان استنلی: یوآن چین، سومین ذخیره ارزی دنیا می گردد

مورگان استنلی: یوآن چین، سومین ذخیره ارزی دنیا می گردد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، با توجه به اینکه پکن کوشش می نماید تا استفاده از یوآن چین در جهان را بیشتر کند، بانک مورگان استنلی پیش بینی کرد، این ارز چینی از نظر ذخایر ارزی در جهان طی 10 سال آینده به سومین ارز جهان تبدیل خواهد شد.

شبکه سی ان بی سی اعلام نمود به گفته تحلیلگران بانک مورگان استنلی در گزارشی که امروز منتشر شد، سهم یوآن در دارایی های ذخایر ارزی از سطح کنونی 2 درصد می تواند دو برابر شده و از ین ژاپن و پوند انگلیس سبقت بگیرد.

بر اساس این برآورد، پول چین که به صورت رسمی به آر ام بی یا RMB می گویند، می تواند تا سال 2030 به 5 تا 10 درصد ذخایر ارزی جهان برسد.

جیمز لرد، استراتژیست بین المللی بانک مورگان استنلی گفت: این هدف، با توجه به افتتاح بازار اقتصادی در چین، ادغام رو به رشد برون مرزی بازار سرمایه که در سهام و درآمد ثابت مشاهده می کنیم و نسبت فزاینده

معاملات برون مرزی با RMB، غیر واقعی نیست.

بر اساس این گزارش، تمام اینها نشان می دهد که بانک های مرکزی باید RMB بیشتری به عنوان بخشی از ذخایر ارزی خود نگهداری نمایند.

این بانک علی رغم تاثیر شیوع کرونا بر اقتصاد چین و همچنین اقتصاد سایر نقاط جهان، چشم انداز مثبت خود در خصوص یوآن را تغییر نداده است. جدیدترین پیش بینی، پیش بینی قبلی که در ابتدای سال گذشته توسط این بانک اجرا شده بود را تایید می نماید.

به تدریج بانک های مرکزی بیشتری در سراسر جهان یوآن را در خزانه های خود ذخیره سازی خواهند کرد. بنا بر اعلام مورگان استنلی، سال گذشته حداقل 10 ناظر، یوآن را به ذخایر ارزی خود اضافه نموده اند و در مجموع تعداد مالکان این ارز در جهان به 70 رسیده است.

آمارهای صندوق بین المللی پول(IMF) نشان می دهد که سهم RMB در ذخایر جهان، از زمانی که این نهاد بین المللی در اکتبر 2016 آن را در سبد ارزهای مهم خود قرار داد، 2 برابر شده است. همچنین سهم یوآن یک درصد بود که اکنون به 2.02 درصد رسیده است. مهم ترین رقبای یوآن، ین ژاپن و پوند انگلیس است که به ترتیب 5.7 درصد و 4.43 درصد در ذخایر جهان سهم دارند. دلار تقریبا 62 درصد از ذخایر ارزی جهان را در اختیار دارد و سهم یورو از ذخایر ارزی در جهان بیش از 20 درصد است.

درحالی که بعضی تحلیلگران اعتقاد دارند که به این زودی ها یوآن صندلی نخستین دلار را به دست نمی آورد، اما بعضی دیگر پیش بینی می نمایند که دلار در حال از دست دادن صندلی خود در بازارهای جهانی است.

اوایل سال جاری، استراتژیست های بانک گلدمن ساکسز هشدار دادند نگرانی های واقعی در خصوص طول عمر دلار به عنوان یک ارز ذخیره وجود دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1158

به "مورگان استنلی: یوآن چین، سومین ذخیره ارزی دنیا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مورگان استنلی: یوآن چین، سومین ذخیره ارزی دنیا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید