نظرسنجی: بهترین شرکت هواپیمایی ایران کدام است؟

به گزارش بازیکده، به نظر شما بهترین شرکت هواپیمایی ایران کدام است؟ با خبرنگاران همراه باشید.

نظرسنجی: بهترین شرکت هواپیمایی ایران کدام است؟

در نظرسنجی هفته قبل از شما در مورد مقصد گردشگری محبوب تان برای سفرهای زمستانی پرسیدیم. در ادامه نتایج این نظرسنجی را مشاهده می کنید:

 • دبی 15.29%
 • عمان 1.18%
 • مراکش 11.18%
 • اندونزی 5.29%
 • تایلند 15.29%
 • مالزی 9.41%
 • ویتنام 2.94%
 • فیلیپین 1.18%
 • اروپا 18.82%
 • تونس 2.94%
 • جزایر سیشل 12.94%
 • جزایر موریس 3.53%

سوال این هفته نظرسنجی خبرنگاران، درباره بهترین شرکت های هواپیمایی ایرانی است. به نظر شما کدام شرکت، بهترین ایرلاین ایران است و خدمات به روز، استاندارد و مناسبی به مسافران ارائه می کند؟

هما

شرکت هواپیمایی ملی ایران در تاریخ پنجم اسفند ماه سال 1340 با ادغام دو شرکت هواپیمایی ایرانین ایرویز و پرشین ایرویز و ایجاد خط هوایی جدیدی بانام هواپیمایی ملی ایران با علامت اختصاری و سمبل هما تاسیس شد.

ایران ایرتور

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور (Iran Airtour Airline) یک ایرلاین خصوصی ایرانی است که در سال 1351 از طریق ایران ایر (هواپیمایی هما) راه اندازی شد. خطوط هوایی ایران ایرتور هم اکنون میان تهران و دیگر شهرهای ایران و چند کشور آسیای میانه برجا است. پایگاه اصلی این شرکت هواپیمایی فرودگاه بین المللی مشهد است. ایران ایرتور هر هفته بیش از 50 پرواز داخلی و خارجی دارد.

آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان در سال 1359 از ادغام چهار شرکت هوایی ایر تاکسی ، پارس ایر ، ایر سرویس و هور آسمان تشکیل شد. هواپیمایی آسمان هم اکنون وسیع ترین شبکه پروازی به شهرهای داخلی را (با تاکید بر پرواز به منطقه ها محروم کشور) دارد.

ماهان

هواپیمایی ماهان، ایرلاینی خصوصی است که در حال حاضر با 56 فروند هواپیمای مسافربری و باری، روزانه به 52 مقصد در اروپا، آسیا و خاورمیانه پرواز دارد. هواپیمایی ماهان در سال 1371 و با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری، به عنوان شرکتی خصوصی تاسیس شد و یک سال پس از آن در سال 1372، فعالیتش را شروع کرد.

کاسپین

هواپیمایی کاسپین که از سال 1372 فعالیت خود را شروع کرد، یکی از ایرلاین های ایرانی است که در حال حاضر با 8 فروند هواپیمای بوئینگ، همه روزه سهمی از پروازهای داخلی و خارجی ناوگان هواپیمایی کشور را بر عهده دارد.

کیش ایر

هواپیمایی کیش ایر یکی از ایرلاین های خصوصی ایران است که در حال حاضر 12 فروند هواپیمای فعال از نوع فوکر و مک دانل داگلاس در اختیار دارد. شرکت هواپیمایی کیش ایر که در سال 1371 شکل گرفت، یکی از شرکت های هواپیمایی خصوصی ایرانی متعلق به سازمان منطقه آزاد کیش است. کیش ایر با هدف توسعه فعالیت های جزیره زیبای کیش، از طریق برقراری ارتباط با مراکز استان های کشور و اتصال به کشورهای حاشیه خلیج فارس تأسیس شد.

نفت

هواپیمایی نفت ایران یکی از قدیمی ترین ایرلاین های دولتی کشور است، که در حال حاضر با 5 فروند فوکر 50 و 4 فروند فوکر 100 در ناوگان هوایی خود وظیفه انتقال مسافران و کارکنان شرکت ملی نفت ایران را بر عهده دارد.

ساها

هواپیمایی ساها یک شرکت هواپیمایی ایرانی بود که مرکز آن در تهران قرار داشت. این شرکت از طریق نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال 1369 تأسیس شد.

تابان

هواپیمایی تابان یکی از ایرلاین های خصوصی کشور است که در حال حاضر با در اختیار داشتن هفت فروند هواپیما، پروازهای داخلی و خارجی خود را برقرار داشته است. این شرکت هواپیمایی در سال 1384 پیروز به کسب مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری ایران شد و از سال 1385 پروازهای خود را به طور رسمی شروع کرد.

زاگرس

هواپیمایی زاگرس، یکی از ایرلاین های خصوصی کشور است، که با در اختیار داشتن 19 فروند هواپیمای ایرباس و بوئینگ پروازهای داخلی و خارجی خود را دایر کرده است. هواپیمایی زاگرس از جمله ایرلاین های خصوصی و نسبتا جوان کشور است که در سال 1384 پای به عرصه صنعت هوایی کشور نهاد و با ورود دو فروند هواپیمای توپولوف روسی خود را به ایرلاین های قدیمی تر معرفی کرد. با توجه به ثبت شرکت زاگرس در منطقه اقتصادی اروند و تعهد آن به خوزستان اولین پرواز زاگرس در سال 86 در جهت تهران - اهواز - تهران صورت پذیرفت .

معراج

هواپیمایی معراج یکی از ایرلاین های خصوصی کشور است که در سال 1389 با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری تأسیس شد. دفتر اصلی این شرکت در تهران قرار گرفته است. در سال 1395 هواپیمایی معراج رکورد طولانی ترین پرواز ایرانی را با انجام پرواز هیئت دیپلماتیک جواد ظریف که از سیدنی به تهران و به مدت 17 ساعت بدون توقف و سوخت گیری انجام شد را شکست. این شرکت هواپیمایی دارای یازده فروند هواپیما است.

هواپیمایی قشم

هواپیمایی قشم در حال حاضر یک ایرلاین دولتی متعلق به وزارت نفت است که با 13 فروند هواپیمای فعال در ناوگان هوایی خود پروازهای داخلی و خارجی خود را توسعه بخشیده است. هواپیمایی قشم در سال 1372 با اجاره هواپیما، فعالیت پروازی خود را با نام فراز قشم شروع کرد.

آتا

هواپیمایی آتا، یک ایرلاین خصوصی ایرانی است که فعالیت خود را از شهر تبریز شروع کرد. این شرکت هواپیمایی در حال حاضر با در اختیار داشتن 13 هواپیمای بوئینگ و ایرباس هر روزه پروازهای داخلی و خارجی به مقاصد کشورهای همسایه دارد.

برای شرکت در این نظرسنجی تا ساعت 6 عصر روز چهارشنبه 20 ام بهمن ماه فرصت دارید.

بهترین هواپیمایی ایران کدام است؟منبع: کجارو
انتشار: 29 خرداد 1401 بروزرسانی: 29 خرداد 1401 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 2016

به "نظرسنجی: بهترین شرکت هواپیمایی ایران کدام است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظرسنجی: بهترین شرکت هواپیمایی ایران کدام است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید