نکات کاربردی برای دکوراسیون اتاق دخترانه

به گزارش بازیکده، دکوراسیون اتاق خواب افراد با هم متفاوت است. دیزاین یک اتاق دخترانه چگونه باید باشد؟ در دکوراسیون یک اتاق دخترانه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

نکات کاربردی برای دکوراسیون اتاق دخترانه

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

اتاق خواب باید جایی باشد که شما در آن احساس شادی و آرامش کنید. دکوراسیون هر اتاقی خوابی بسته به اینکه چه کسی از آن استفاده می نماید، می تواند متفاوت باشد. چیدمان اتاق خواب دخترانه می تواند بر اساس سلیقه شما باشد، اما بهتر است نکاتی را در چیدمان آن رعایت کنید. تا هم در آن جا احساس خوبی داشته باشید، هم اینکه اتاق شما بازتاب کاملی از شما و روحیاتتان باشد.

از طرف دیگر طراحی دکوراسیون اتاق خواب برای دختران نوجوان و جوان دشوارتر از اتاق خواب یک کودک است. چون نظر و سلیقه فرد هم در دیزاین اتاق دخیل می گردد . در این نوشته سعی داریم شما را با نکاتی اشنا کنیم که در دیزاین یک اتاق خواب دخترانه شیک، مهم و کاربردی است. پس خلاقیت خود را فعال کنید و با ما همراه باشید.

1-دکور دیوارها و کف

-قبل از آغاز هر کاری، در خصوص رنگ بندی و سبک کلی اتاق تصمیم بگیرید و یک سبک و رنگ را انتخاب کنید. توجه داشته باشید پالت رنگی که برای اتاق انتخاب می کنید، علاوه بر اینکه باید زیبا و هیجان انگیز باشد، باید به خواب خوب شما نیز یاری کند.

مثلا رنگ های نرم و پاستلی و گل دار، اتاق شما را زنانه می نماید. رنگ بنفش یا سرمه ای به همراه سفید یا کرم اتاق را آرام می نماید. استفاده از رنگ های سیاه، سفید و خاکستری، فضایی مدرن ایجاد می نماید. همچنین می توانید برای داشتن اتاقی گرم، دیوارها و مبلمان خود را صورتی روشن یا نارنجی کنید.

-سبک اتاق خواب خود را تغییر دهید. اولین کار برای تغییر فضا، رنگ آمیزی جدید است. در انتخاب رنگ دقت کنید. مثلا رنگ های خیلی روشن زیبا هستند اما ممکن است بعد از مدتی خسته نماینده شوند. علاوه بر رنگ و لعاب، احساس آرامش را به فضای اتاق منتقل کنید. مثلا انتخاب رنگ آبی دریایی.

اگر برای اتاق خود رنگ های روشن را انتخاب کردید، با انتخاب رنگ های تیره برای مبلمان خود، فضا را متعادل کنید. اگر خیلی اهل ریسک نیستید، می توانید فقط یک دیوار از اتاق را رنگ کنید. جهت کسب اطلاعات کامل در خصوص رنگ دیوار اتاق خواب پیشنهاد می کنیم مطلب نکات کاربردی انتخاب رنگ اتاق خواب بر اساس شخصیت را از مجله اینپین مطالعه کنید.

-برای جلوگیری از خستگی رنگ دیوارها، یک قاب، عکس یا پوستر روی آن آویزان کنید. سعی کنید از عکس ها یا قاب های متفاوت با رنگ دیوار بهره ببرید، مثلا عکس یا پوستر گروه های موسیقی یا بازیگران مورد علاقه!

حواستان باشد خیلی دیوار را شلوغ نکنید. برای یک فضای کوچک یک یا دو قاب کافی است. برای اینکه یک پوستر یا عکس شیک تر به نظر برسد، می توانید به جای چسباندن روی دیوار، آن را قاب کنید و به دیوار آویزان کنید.

- برای اینکه فضای دیوار اتاق خود را شخصی سازی کنید، عکس های خود، دوستان و خانواده خود را روی یک تابلو بچسبانید و به دیوار آویزان کنید. یا اینکه می توانید برای آویزان کردن عکس ها یا یادداشت ها از تخته سیاه یا تخته های مگنتی بهره ببرید، بدون اینکه به دیوار اتاق آسیب بزنید.

- یک قالیچه نرم بگیرد و چند بالش روی آن بگذارید و یک گوشه دنج ایجاد کنید. اغلب اتاق های نوجوانان اندازه کافی برای گذاشتن جایگاه راحتی را ندارد.

- یک آینه به اتاق خود اضافه کنید تا عظیمتر به نظر برسد. آویزان کردن یا نصب کردن یک آینه تمام قد در یک اتاق دخترانه ضروری است. همچنین می توانید برای جلوه بیشتر اتاق و آنالیز راحت تر آرایش، یک آیینه دیگر در اتاق قرار دهید. آینه قدی را می توانید پشت درب کمد یا بالای تخت خود قرار دهید.

- چراغ های رشته ای به دیوار یا سقف آویزان کنید. هم در نور اتاق تاثیر دارد، هم فضا را هیجان انگیز می نماید.

-از دیوار خود برای نصب قفسه و شلف بهره ببرید. از این فضا برای گذاشتن، عکس ها، کتاب و وسایل تزئینی می توان استفاده کرد. اگر دوست داشتید آن ها را بالای تخت خود آویزان کنید تا کاربرد بیشتری برایتان داشته باشد و در حالت خوابیده دستتان به آن برسد.

2-چیدمان تخت

-فضای خواب مهم ترین قسمت از اتاق خواب است. شما می توانید محدوده تخت خواب رو با سبکی متفاوت کار کنید تا از سایر قسمت های اتاق جدا گردد. قرار دادن قفسه در کنار تخت خواب یا استفاده از تخت هایی که دارای کشوهای نگهداری هستند، از بهترین انتخاب ها برای اتاق خواب دخترانه است. می دانید که دختران وسایل ریز و درشت زیادی دارند که باید آن ها را جای دهند.

-تخت خواب شما مرکز اتاق شماست، بنابراین انتخاب رنگ و سبک مناسب، بسیار مهم است. مثلا اگر دیوارهای شما روشن است، از رنگ های تیره برای چیدن تخت خود بهره ببرید و با بالش و پتوی رنگی به آن رنگ بپاشید.

-تخت خود را در جای درست بگذارید. بهتر است که بالای سر شما به سمت دیوار باشد. می توانید تخت خود را کنار پنجره بگذارید و از نور طبیعی بهره ببرید و در شب ستاره ها را بشمارید.

-از رنگ های مختلف بالش روی تخت خود بهره ببرید. به دنبال بالش های زیبا و راحت باشید که با رنگ دیوارهای اتاق مطابقت داشته باشد. سعی کنید از بالش هایی با اشکال و اندازه های متنوع و مختلف بهره ببرید.

-یک سایبان با پارچه برای تخت خود درست کنید. اگر دوست دارید آرامش بیشتری در خواب داشته باشید و یا فضای تخت را از فضای اتاق جدا کنید، می توانید پرده یا سایبان نصب کنید.

3- دکوراسیون مبلمان

-یک میز کوچک در اتاق خود قرار دهید. از این میز جهت انجام تکالیف و کارهای خود می توانید استفده کنید. روی میز وسایل کاربردی مثل چراغ مطالعه، دفترچه یا ساعت قرار دهید.

- یک سطل زباله کوچک در اتاق خود قرار دهید. این سطل فقط برای زباله ها کوچک شما مثل کاغذ یا دستمال است. یادتان باشد مثلا مواد غذایی در آن نیندازید که اتاقتان بو بگیرد!

- لوازم آرایش خود را سازمان دهید. می توانید از یک میز آرایش بهره ببرید یا اگر جا ندارید، یک تخته مگنتی تهیه کنید و وسایل خود را روی آن بچسبانید. همچنین می توانید از قفسه های روی دیوار هم برای چیدن لوازم خود بهره ببرید.

-یک دراور کوچک در اتاق داشته باشید. از این دراور برای گذاشتن لباس های خود بهره ببرید. رنگ آن را مطابق با رنگ اتاق انتخاب کنید یا خودتان با سلیقه خودتان آن را رنگ آمیزی کنید. در صورتی که اتاق خوابتان عظیم است، حتما یک کمد برای قرار دادن لباس ها، کیف و کفش خود مهیا کنید.

-سعی کنید برای کارها و منظورهای خاص، اتاق را ناحیه بندی کنید. یک نیمکت دنج و راحت کنار پنجره جای خوبی برای مطالعه کردن است. جعبه های عظیم داخل قفسه ها، اسباب بازی ها و کتاب ها را در یک مکان جمع می نمایند. یک میز کوچک در وسط اتاق می تواند برای چای خوردن با دوستان یا مطالعه کردن و انجام پروژه های درسی جای خوبی باشد.

مدل اتاق خواب دخترانه

اتاق خواب دخترانه کلاسیک

1-دیوارها را صورتی کنید. رنگ صورتی انواع مختلفی دارد که می توانید با توجه به سلیقه خود، صورتی کمرنگ یا پررنگ را انتخاب کنید.

2-چند تکه مبلمان دخترانه تهیه کنید. با رنگ صورتی اتاق، مبلمان سفید یا چوب طبیعی مناسب است. مثلا یک میز با آینه و جایگاه.

3-اتاق خواب خود را با لوازم دخترانه تزئین کنید. خصوصا لوازم سفید یا صورتی. سعی کنید از تخت های کلاسیک و طرحدار بهره ببرید. روتختی هم می توانید صورتی انتخاب کنید. تخت دخترانه بهتر از پر بالش باشد، بالش هایی در رنگ ها و طرح های متنوع.

یا یک فرش عظیم انتخاب کنید یا دو فرش کوچک که یکی زیر تختخواب و دیگری زیر میز و جایگاه شما قرار بگیرد. از دیگر وسایل لازم در یک اتاق دخترانه، عکس ها و یادگاری هاست که بهتر است آن ها را روی یک قاب نصب کنید و به دیوار آویزان کنید. پوستر هم برای دیوار اتاق دخترانه مناسب است. فقط سعی کنید خیلی دیوار را شلوغ نکنید.

لامپ های رومیزی هم با نور گرم صورتی برای اتاق مناسب است. راستی حتما به پنجره ها پرده آویزان کنید. رنگ پرده ها هم می تواند تم صورتی داشته باشد. در این سبک برای اینکه جلوه خاصی به اتاق خوابتان بدهید، کهنه و نو را با هم ترکیب کنید. مثلا استفاده از روتختی قدیم و ترکیب آن با طرح چاپی روی بالش ها که با هم تضاد دارند.

اتاق خواب دخترانه پیچیده

1-در این نوع اتاق خواب بهتر است دیوار خود را با رنگ هایی مثل سبز، آبی یا بنفش بپوشانید.

2-سعی کنید مبلمان خود را از رنگ های ظریف انتخاب کنید و با انتخاب یک کمد لباس روشن به زیبایی دخترانه اتاق خود اضافه کنید.

3-طرح دیوار خود را با ظاهری دخترانه در عین حال مدرن انتخاب کنید. مثلا طرح های گل و برگ.

4- برای ملافه از طرح های مدرن بهره ببرید که با رنگ مبلمان شما همخوانی داشته باشد. بالش های تک رنگ را نباید فراموش کنید.

5-لامپ های کم نور با نور سبک برای این اتاق خواب مناسب است. لامپ ها یا دیواری باشد یا رومیزی.

6-به پنجره اتاق خود پرده هایی با رنگ خنثی آویزان کنید که رنگ آن با ملافه تخت مطابقت داشته باشد.

اتاق خواب به سبک بوهمی

1-دیوارهای اتاق خود را روشن کنید. رنگ های جسورانه مثل فیروزه ای، نارنجی یا قرمز برای دیوار انتخاب کنید. کاغذ دیواری طرح دار هم انتخاب مناسبی است.

2-مبلمان قابل بازیافت به اتاق خود اضافه کنید. مبلمانی که منحصر به فرد بودن را می رساند. مثلا یک میز مدرسه قدیمی.

3-از ترکیب الگوها و رنگ ها نترسید. سعی کنید رنگ ها و بافت های ناسازگار رو در انتخاب رختخواب، فرش و پرده اعمال کنید. مثلا لحاف های طرحدار را با بالش های پررنگ یا طرحدار گرافیکی ترکیب کنید.

در کل هنگام دیزاین اتاق خواب خود به یاد داشته باشید که اتاق خواب شما، دنیا شخصی شماست، بنابراین باید متناسب با شما و شخصیت شما باشد. اگر دختر هستید و دخترانگی را دوست دارید، اتاق خواب شما باید این موضوع را منعکس کند. بیشتر از رنگ ها بهره ببرید، سعی کنید محیط را کاربردی بچینید، که هم احساس آرامش کنید و هم کارهای شخصیتان را در آن انجام دهید. در اینجا سعی کردیم نکاتی کاربردی در خصوص نحوه تبدیل اتاق خواب به یک پناهگاه دخترانه را برای شما توضیح دهیم. امیدواریم برای دکوراسیون اتاق خود به کار ببرید.

مجله اینپین: منبع

منبع: اتاق
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1254

به "نکات کاربردی برای دکوراسیون اتاق دخترانه" امتیاز دهید

1 کاربر به "نکات کاربردی برای دکوراسیون اتاق دخترانه" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات کاربردی برای دکوراسیون اتاق دخترانه"

1 دیدگاه

Nayla 6 اردیبهشت 1400

خیلی خوب و عالی بود و واقعا کاربردی

پاسخ به Nayla
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید