نیمی از افراد مبتلا به کرونا هیچ علامتی ندارند

به گزارش بازیکده، یک اپیدمیولوژیست گفت: 40 تا 50 درصد از افراد مبتلا به کرونا، فاقد هرگونه علامت با تست کرونای مثبت هستند.

نیمی از افراد مبتلا به کرونا هیچ علامتی ندارند

خبرنگاران - احمد مهری، اپیدمیولوژیست و کارشناس بهداشت عمومی گفت: شواهد نشان می دهند واریانت امیکرون مسری تر از کرونای دلتا است. مسئله این است که مطالعات اخیر نشان داده اند بین 40 تا 50 درصد از افراد مبتلا به کووید-19 فاقد هرگونه علامت اند؛ اما تست کرونای آن ها مثبت خواهد شد که بسیار نگران کننده است. برای مقابله با این جهش باید زنجیره واکسیناسیون در کشور ها با سرعت کافی به حداقل به 85 درصد برسد تا از چرخش ویروس در جامعه جلوگیری گردد. این مسئله باید همگام با توزیع برابر واکسن در تمام کشور های دنیا پیش برود.

در پیک پنجم بیماری کرونا به علت عدم دریافت واکسن کرونا به وسیله عده بسیاری، تعداد موارد ابتلا به این بیماری افزایش پیدا نموده و تعداد مرگ و میرهای ناشی از این بیماری در کشور به چند صد نفر در روز رسیده بود.

به گفته احمد مهری در کشورهایی مانند انگلیس، آلمان و کره جنوبی مقدار بستری ها در جهش تازه امیکرون به طرز چشمگیری افزایش پیدا نموده است. داده های ملی این کشورها نشان می دهند بروز بستری، موارد بدحال و مرگ در افراد واکسینه شده کمتر از واکسینه نشده ها است.

این اپیدمیولوژیست متذکر شد که قبل از پر شدن بیمارستان ها باید به فکر افتاد و محدودیت ها را جدی گرفت.

با کاهش سطح ایمنی بدن به علت گذشت زمان از تزریق نوبت دوم واکسن، خطر ابتلا و انتقال بیماری کرونا وجود دارد.

کارشناسان بهداشت عمومی هشدار داده اند که تا قبل از پرشدن بیمارستان ها و مراکز درمانی باید دستورالعمل های بهداشتی و محدودیت ها برگردند تا دچار مشکل در پیک تازه همانند دیگر کشورها نشویم. پیک تازه در هفته های آینده در کشور رخ خواهد داد و باید از هرگونه تجمع به علت مقدار بالای انتقال پرهیز کرد.

بیشتر بخوانید

خبرنگاران علمی پزشکی بهداشت و درمان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1968

به "نیمی از افراد مبتلا به کرونا هیچ علامتی ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمی از افراد مبتلا به کرونا هیچ علامتی ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید