هدف گذاری 52 فعالیت محله ای بر اساس خدمت جهادی و حضور نخبگان

به گزارش بازیکده، تهران (پانا) - شهردار تهران گفت هدف گذاری 52 فعالیت محله ای بر اساس خدمت جهادی و حضور نخبگان در دستور کار است.

هدف گذاری 52 فعالیت محله ای بر اساس خدمت جهادی و حضور نخبگان

علیرضا زاکانی شهردار تهران در دیدار با نخبگان منطقه 14 ضمن گرامیداشت روز 13 ابان گفت:بسیار خرسندم که محضر شما عزیزان نخبه هستم و از صحبت های شما استفاده کردم و هستند افرادی که دارای ایده هستند و بنده توفیق حضور در بین آن ها را ندارم و امیدوارم بتوانیم با فهم وظایف و رسالت خود گامی در راستا خدمت به شهروندان برداریم.

شهردار تهران اضافه نمود: منطقه 14 دارالمومنین است و به اقتضا ظرفیت های موجود در منطقه و بنده به واسطه وجود شرایطی از جمله گذراندم دوران تحصیلی در این منطقه با اجزا و عناصر آن آگاه هستم و این ظرفیت بالا امکاناتی را برای ما فراهم می کند تا در کنار شهردار منطقه بتوانیم گام موثری پر راستا خدمت برداریم.

زاکانی گفت: آنچه امروز نیاز جامعه ماست حرکت در راستا تحقق شعار انقلاب اسلامی است و بتوانیم شعارها را در مقام عمل محقق کنیم.

او ادامه داد: ما در گام دوم انقلاب اسلامی وظیفه دولت سازی و اجتماع سازی را بر عهده داریم و این بدون حرکت بر محور مردم که بخشی از آنها نخبگان هستند امکان پذیر نیست.

شهردار تهران اضافه نمود: امروز 2 ماه و 2 روز است که در خدمت مردم هستیم و برای خدمت به مردم برای رسیدن به فهم دقیق باید شفافیتی برای تهران در نظر بگیریم و نکته دیگر این است که بتوانیم بر اساس محور خدمت هم افزایی حاکمیتی برای تغییر در شهر تهران را برای مسئولین ایجاد کنیم.

زاکانی گفت: شهر تهران به تعبیر رهبر عزیز تر از جانمان یک کشور است و وقتی صحبت از 9 میلیون 600 هزار نفر جمعیت شب و 14 میلیون جمعیت روز تهران می شود نیازمندی تغییر و تحول ایجاد می شود.

او ادامه داد: آنان که قابلیت و قدرت تحول در شهر را دارند مردم هستند و مردم باید در راستا تغییر و تحول قرار بگیرند و در کنار آن نیز از تمام ابزارها استفاده کنیم و به فضل الهی شهری خلاق را ببینیم

شهردار تهران اضافه نمود: شهرداری تهران بنا دارد تمام مسئولیت های مرتبط با خود را بپذیرد و خود را در جایگاه یک نهاد خدمتگزار و خدماتی قرار دهد و اگر بتوانیم به سمت مدیریت واحد شهری حرکت کنیم بسیاری از مسائل شهر و کشور حل می شود زیرا رابطه مستقیمی بین تهران و دیگر شهرها وجود دارد.

زاکانی گفت: یکی از وجوه مغفول مانده در دوره گذشته، جنبه های نرم افزاری شهر است تا بتوانیم از طریق آن روح شهر را مدنظر خدمت قرار دهیم.

او ادامه داد: امروز نیازمند تحول توامان در روح و کالبد شهر هستیم و برای دنبال کردن این هدف یکی از راستاها امکان تحقق مردم سالاری در شهر است و باید بتوانیم آن را به درستی پیاده سازی کنیم و برای این مقصود دو راستا وجود داردکه یکی از آنها بستر فکری و بخش دیگر بهره مندی از نخبگان و فعالان محلی است.

شهردار تهران اضافه نمود: باید به سمت راستای حرکت کنیم که اداره محلات از طریق نخبگان انجام شود و شهرداری در خدمت محلات و نخبگان مرکز باشد و آنها در عمل امکان را در خدمت بگیرند و در خدمت مردم قرار دهند و این همان سطحی است که هر مرحله نیاز به قرار گاه دارد .

زاکانی گفت: نکته دیگر این است که در کف جامعه توجه بر این است که بتوانیم 52 فعالیت را هدف گذاری کنیم و جریان های جهادی آن را دنبال کنند و از این راه شاخص های محلی تغییر کند.

او ادامه داد: در طول سال باید شهر را زنده و فعال ببینیم و آنچه برای شهرداری مهم است عهده داری مسئولیت ها از سوی شهرداری تهران است و باید بدانیم شهرداری به تنهایی نمی تواند در این راستا حرکت کند.

شهردار تهران اضافه نمود: عظمت و بزرگی افرادی که در این منطقه (منطقه 14) زندگی می کنند را باید بدانیم و تا هستند باید از ظرفیت آن ها استفاده کرد و آنها که از دنیا رفتند نیز در جوار رحمت حق قرار داشته باشند.

زاکانی گفت: سعی ما این است آنچه که در گام دوم انقلاب اسلامی مورد نیاز است بتوانیم وظایف خود را در این حوزه انجام دهیم و خود را فدای مردم کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1841

به "هدف گذاری 52 فعالیت محله ای بر اساس خدمت جهادی و حضور نخبگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف گذاری 52 فعالیت محله ای بر اساس خدمت جهادی و حضور نخبگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید