هزینه نگهداری شبکه روشنایی در سطح جاده های کرمان سالیانه 100 میلیارد ریال است

به گزارش بازیکده، خبرنگاران/کرمان رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان، با اشاره به اینکه در حال حاضر 105 کیلومتر از راه های ارتباطی استان کرمان مجهز به 2 هزار و 608 تیر روشنایی است، گفت: هزینه نگهداری شبکه روشنایی در سطح جاده ها سالیانه 100 میلیارد ریال است.

هزینه نگهداری شبکه روشنایی در سطح جاده های کرمان سالیانه 100 میلیارد ریال است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان، سید حمزه روح الامینی با اشاره به فراوانی شمار خودروها در جاده ها، روشنایی کافی راه ها می تواند عامل مهمی در جلوگیری از وقوع تصادفات باشد، اضافه نمود: راه ها یکی از زیرساخت های مهم در توسعه است و اگرچه گفته می گردد سهم راه ها در تصادفات رانندگی فقط سه درصد است اما با این وجود، رعایت استاندارد ها می تواند یاری شایانی در کاهش تصادفات داشته باشد.

وی با اشاره به این که 23 نقطه روشنایی در راه های استان وجود دارد، توضیح داد: در راستای برخورداری کاربران جاده ای از روشنایی در راه های استان نیازمند 10 نقطه اجرایی سیستم روشنایی موضعی در جاده های استان هستیم.

رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با بیان اینکه برای ارتقای ایمنی در راه ها، ایجاد روشنایی به صورت نقطه ای در نقاط حساس و پرحادثه در اولویت کاری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قرار گرفته است، یادآور شد: در 23 نقطه از محورهای پرحادثه استان سیستم روشنایی به صورت نقطه ای ایجاد شده است.

روح الامینی با بیان این که بیشترین سیستم های روشنایی در شهرستان کرمان با 35 کیلومتر و طولانی ترین سامانه روشنایی در محور کرمان- باغین به طول 15 کیلومتر است، یادآورشد: اعتبارات روشنایی فقط بابت نگهداری و روشن کردن نقاط مه گیر، گردنه ها، تونل ها و تقاطع های حادثه خیز تخصیص می یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1873

به "هزینه نگهداری شبکه روشنایی در سطح جاده های کرمان سالیانه 100 میلیارد ریال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه نگهداری شبکه روشنایی در سطح جاده های کرمان سالیانه 100 میلیارد ریال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید