کالدرون: اگر قرار باشد بیرون زمین همه چیز معین شود در ایران نمی مانم، محرومیت ها برای فرشاد احمدزاده است نه برای بازیکن حریف!

گابریل کالدرون، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اجازه دهند همه چیز در زمین معین شود، نه بیرون که اگر این روند ادامه پیدا کند، من می روم.

کالدرون: اگر قرار باشد بیرون زمین همه چیز معین شود در ایران نمی مانم، محرومیت ها برای فرشاد احمدزاده است نه برای بازیکن حریف!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، گابریل کالدرون در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر سپاهان اصفهان ضمن بیان این مطلب گفت: همان طور که می دانید بازی برای هر دو تیم مهم است، دو تیم مدعی که متأسفانه استراحت ما دو روز کمتر بوده است. ما یک بازی فوق العاده سنگین را در دربی پشت سرگذاشتیم تا حدی که میزان دوندگی مان حتی از لیگ قهرمانی اروپا نیز بیشتر بود. بازیکنان ما حتی بیشتر از نفرات یوونتوس و پاری سن ژرمن دویدند به خاطر همین ما دو روز ریکاوری داشتیم و امیدوارم بتوانیم فردا یک نتیجه خوب کسب کنیم.

معیارها عادلانه نیست، کمیته انضباطی عادلانه تر تصمیم بگیرد

وی در مورد احضار تعدادی از بازیکنان تیمش به کمیته انضباطی به خاطر اتفاقات دربی 90 مطرح کرد: بله، واقعاً از این احضارها متعجب شدم. امیدوارم در آینده کمیته انضباطی به خاطر فوتبال ایران عادلانه تر تصمیم بگیرد، چون وظیفه آنهاست، اما می بینیم معیارها برای تمام تیم ها یکسان نیست. علیرضا بیرانوند به خاطر یک حرکت یک جلسه محروم می شود و ما اعلام می کنیم برای این تصمیم احترام قائلیم، اما هواداران تراکتور را به خاطر همه اتفاقاتی که در تبریز رقم زدند محروم کردند! بعد هم بلافاصله آنها را بخشیدند که خیلی عجیب بود! در دربی هم دیدید فرشاد احمدزاده به خاطر هول دادن بازیکنان حریف محروم شد، اما همین حرکت را شماره 11 آنها روی کنعانی زادگان انجام داد و احضار نشد یا اینکه شماره پنج آنها وقتی از داور کارت زرد گرفت او را تشویق کرد و برایش کف زد، اما او هم جریمه نشد. این معیارها عادلانه نیست.

می خواهم چه ببازیم، چه ببریم همه اتفاقات در زمین رخ دهد

سرمربی پرسپولیس همچنین خاطر نشان کرد: خوشحالم در ایران، هستم چون اینجا را خانه خودم می بینم. واقعاً مردم رفتار خیلی خوبی با من دارند. آینده فوتبال ایران را روشن می بینم، اما به شرطی که همه دست به دست هم دهیم تا عدالت رعایت شود. من می خواهم چه ببازیم، چه ببریم همه اتفاقات در زمین رخ دهد و اجازه دهند تیم ما بتواند بعد از سه سال قهرمانی برای سال چهارم نیز مدعی باشد. در بازی با تراکتورسازی تیمم باخت، اما هیچ صحبتی نکردم و شکست را خیلی راحت پذیرفتم. من دنبال بازی جوانمردانه در زمین فوتبال هستم. اگر در آینده شاهد این ناعدالتی ها باشیم و سعی کنند علیه ما خارج از زمین تصمیم بگیرند، شرایط را تحمل نخواهم کرد.

اگر ببینم قرار است بیرون زمین همه چیز مشخص شود در ایران نمی مانم

این مربی آرژانتینی ادامه داد: در حالی که به شخصه همیشه به شاگردانم گفته ام در داخل زمین ممکن است داور اشتباه کند و این خیلی عادی است، اما وقتی بازیکن مان را بعد از بازی محروم می کنند توجهی به خطاهای بازیکنان شماره 11 و پنج استقلال ندارند، این یعنی اینکه می خواهند مانع پیروزی ما باشند. من هر حرفی که می زنم مسئولیت آن را می پذیرم. هر جایی که مربی بوده ام، چنین شرایطی را ندیده ام. چنانچه ببینم در آینده همه چیز در زمین مشخص نمی شود و به دنبال این هستند که از بیرون شرایط را برای ما تغییر دهند در ایران نخواهم ماند.

مهاجمان ما هنوز به سطح مدنظرمان نرسیده اند

کالدرون در واکنش به رویارویی خط حمله تیمش با بهترین دفاع لیگ در بازی با سپاهان یادآور شد: حق با شماست. شرایط سخت است و مهاجمان ما هنوز به سطح مدنظرمان نرسیده اند. همچنان روی این موضوع در حال کار کردن هستیم و قبل از آن باید سعی کنیم برای مهاجمان خود موقعیت ایجاد کنیم، در کنار آن هم با خط حمله تمرین می کنیم تا در زدن ضربات آخر اعتمادبه نفس آنها را برگردانیم و به سطح مدنظرمان برسند. کاری که تا به امروز می توانستم انجام بدهم همین بوده و باید دید در آینده چه اتفاقاتی رخ می دهد.

عبدی در دربی کار بزرگی برای خودش و تیم انجام داد

وی در ارتباط با بازی کردن مهدی عبدی در دربی و اینکه آیا این بازیکن در آینده هم فرصت بازی کردن پیدا می کند یا نه، اظهار کرد: عبدی بازیکن جوان و آینده داری است که در دربی کار بزرگی برای خودش و تیم انجام داد. ضمن اینکه هم کار بزرگی کردیم که به جوانی مثل او میدان دادیم. به جوان ها میدان می دهیم و مسئولیت عملکرد آنها در زمین با من است. در آینده همچنان به بازیکنان جوان مثل عبدی میدان خواهیم داد.

به بازیکنانم می گویم اگر داور دچار اشتباه شد بی جهت به او اعتراض نکنید

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه ممکن است بازی فردای پرسپولیس با سپاهان حواشی مثل دیدار با استقلال و تراکتور برای آنها داشته باشد، گفت: بله، به حساسیت این بازی آگاهم، اما من فوتبال جوانمردانه را دوست دارم و اعتقادم این است که هر نتیجه ای که در زمین رقم می خورد باید در همین زمین اتفاق بیفتد نه از بیرون شرایطی را به وجود بیاورند. همیشه به بازیکنانم می گویم اگر داور دچار اشتباه شد بی جهت به او اعتراض نکنید، چرا که در این صورت تمرکز خودتان به هم می خورد. تصمیم داور تغییری نمی کند و ما هم باید روی ادامه بازی تمرکز کنیم. نمونه این در دربی هم رخ داد، وقتی داور پنالتی اشتباه برای مان گرفت بازیکنان ما خیلی اعتراض نکردند و به تصمیم او احترام گذاشتند.

باید مسئولیت پذیر باشیم تا اینکه مدام از شرایط اعلام نارضایتی کنیم

کالدرون همچنین در ارتباط با اینکه صحبت های او علیه وزارت ورزش حواشی برایش به همراه داشته است و آیا مستنداتی در مورد ادعاهای قبلش علیه وزارت ورزش دارد یا خیر، خاطر نشان کرد: من علیه وزارت ورزش حرفی نزدم! فقط گفتم حریف ما هفت بازیکن خریده است در حالی که ما چنین شرایطی نداشتیم. فکر نکنم مورد خاصی باشد. نظر من این است که باید مسئولیت پذیر باشیم تا اینکه مدام از شرایط اعلام نارضایتی کنیم. حرف هایی هم که زدم همه واقعیت داشت و نیازی به مستندات نیست. مشخص است آنها چه بازیکنانی با چه قیمتی خریدند و ما چه بازیکنانی را با چه رقمی. این یک حقیقت است. حرف من این است اگر آنها همه خریدهای خود را انجام می دهند و مهاجم گرانقیمت می خرند پس دیگر شکایت نکنند. گریه نکنند که چرا فلان تیم به این شکل است یا هر مسئله دیگری. نیایند در بازی به بازیکن ما سنگ بزنند که حتی ممکن بود او کشته شود و با این شکل بازی را تعطیل کنند. جلوی داور بازیکن ما را هول می دهند، جلوی داور برای او دست می زنند، اما هیچ عکس العملی نشان داده نمی شود. با زانو به گیج گاه بازیکن ما می زنند. حرکتی که ممکن است موجب مرگ بازیکن شود، کمک داور هم صحنه را می بیند، ولی اتفاقی نمی افتد. محرومیت ها برای فرشاد احمدزاده است نه برای بازیکن حریف!

چرا برای همه تیم ها عدالت یکسان نیست؟!

وی در این باره اضافه نمود: وقتی این اتفاقات رخ می دهد گریه نکنند و بگویند که ما سه بازیکنان مان را در دربی نداشتیم و از شرایط مدام شکایت نکنند، در حالی که آنها مهاجم گرانقیمت خریده اند، اما ما مهاجم ارزان. ما فقط می خواهیم نتیجه در زمین مسابقه رقم بخورد و عدالت اجرا شود. چرا برای تمام تیم ها عدالت یکسان نیست؟ تیم ما سه قهرمانی کسب کرده و اجازه دهند برای چهارمین قهرمانی رقابت کنیم. اجازه دهند همه چیز در زمین مشخص شود، نه بیرون که اگر این روند ادامه پیدا کند، من می روم. من دنبال بازی جوانمردانه هستم و این مسئله به فوتبال ایران کمک می کند. شما کشور بزرگی هستید با مردمان بزرگ و از همه شما می خواهم کمک کنید تا عدالت و بازی جوانمردانه در فوتبال ایران رعایت شود و بدین وسیله پیشرفت کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 8 آبان 1398 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 361

به "کالدرون: اگر قرار باشد بیرون زمین همه چیز معین شود در ایران نمی مانم، محرومیت ها برای فرشاد احمدزاده است نه برای بازیکن حریف!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالدرون: اگر قرار باشد بیرون زمین همه چیز معین شود در ایران نمی مانم، محرومیت ها برای فرشاد احمدزاده است نه برای بازیکن حریف!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید