کتاب شکل گیری علم اسلامی نامزد جایزۀ بهترین کتاب سال شد

به گزارش بازیکده، به گزارش خبرنگاران، کتاب شکل گیری علم اسلامی اولین کتاب منتشرشده در انتشارات ترجمان علوم اسلامی است که به کوشش محمدرضا قائمی نیک به فارسی برگردانده شده است. مظفر اقبال نویسندۀ این کتاب اندیشمندی پاکستانی و مقیم کاناداست. او در پیشگفتار کتاب می نویسد که معمولاً رابطۀ علم و دین را با الگوی دو عنصری تحلیل می کنند. در این الگو علم و دین را دو عنصر متمایز از هم در نظر می گیرند. اقبال معتقد است این الگو از رابطۀ میان علم و مسیحیت برخاسته و به اشتباه به تمامی ادیان بسط یافته است. بسیاری از آثاری که دربارۀ تاریخ علم یا تاریخ رابطۀ علم و دین نوشته شده و می شوند، با این الگو به تحلیل تاریخ نشسته اند.

کتاب شکل گیری علم اسلامی نامزد جایزۀ بهترین کتاب سال شد

به نقل از خانۀ کتاب، در این دوره 686 کتاب در گروه دین به دبیرخانۀ جشنواره ارسال شده است که تاکنون داوری این آثار در دو مرحله انجام شده است. در بخش کلیات اسلام از بین 48 کتاب ارسالی، کتاب شکل گیری علم اسلامی از انتشارات ترجمان علوم انسانی به همراه 6 اثر دیگر به مرحلۀ نهایی این دوره از جایزۀ کتاب سال راه پیدا کرده است.

همان طور که در آیین نامۀ این جشنواره آمده است، آثار مورد ارزیابی در جایزۀ کتاب سال شامل همۀ کتاب هایی است که طی یک سال گذشته با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای نخستین بار منتشر شده اند. هدف از اهدای این جایزه شناسایی و معرفی کتاب های برتر، کمک به اعتلای سطح دانش و فرهنگ مکتوب جامعۀ اسلامی، حفظ استقلال و هویت فرهنگی و حمایت و تشویق پدیدآورندگان متعهد و متخصص کتاب کشور است.

مراسم اختتامیۀ سی وچهارمین دورۀ جایزۀ کتاب سال جمهوری اسلامی ایران طبق هر سال، در بهمن ماه، با معرفی برگزیدگان و کتاب های شایستۀ قدردانی برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند برای تهیۀ کتاب شکل گیری علم اسلامی به کتاب فروشی های معتبر سراسر کشور مراجعه و یا از طریق صفحۀ فروش اینترنتی سایت ترجمان علوم انسانی آن را خریداری کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 7 آذر 1398 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 429

به "کتاب شکل گیری علم اسلامی نامزد جایزۀ بهترین کتاب سال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب شکل گیری علم اسلامی نامزد جایزۀ بهترین کتاب سال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید