کشف دارویی موثر برای یک بیماری پوستی مزمن

به گزارش بازیکده، به نقل از مدیکال اکسپرس، نتایج یک کارآزمایی بالینی در دانشکده پزشکی، کالج ترینیتی و بیمارستان سنت جیمز انگلیس نشان داده است که داروی آپاداسیتینیب موثرترین درمان تا به امروز برای بیماری مزمن درماتیت آتوپیک است. این تحقیق برای درمان هایی که بهبود علائم را در درماتیت آتوپیک متوسط تا شدید ایجاد می نمایند، بسیار حیاتی است.

کشف دارویی موثر برای یک بیماری پوستی مزمن

این نشریه اثر و ایمنی آپاداسیتینیب را در مقایسه با دارونما برای درمان درماتیت آتوپیک متوسط تا شدید در بزرگسالان گزارش می نماید. فاز 3 این مطالعه جهانی شامل 1600 بیمار بوده و طی دو سال گذشته در مرکز تحقیقات بالینی هلث ریسرچ بورد در بیمارستان سنت جیمز صورت گرفته است.

درماتیت آتوپیک یک بیماری التهابی مزمن و عودنماینده است که با چرخه ای از خارش و خراش شدید همراه است و منجر به پوسته پوسته و ترک پوست می گردد و تقریبا 10 درصد بزرگسالان و 25 درصد بچه ها را تحت تاثیر قرار می دهد. بین 20 تا 46 درصد بزرگسالان مبتلا به درماتیت آتوپیک بیماری متوسط تا شدید دارند. دامنه علائم بار جسمی، روانی و مالی قابل توجهی را متوجه افراد تحت تاثیر این بیماری می نماید.

نتایج نشان می دهد تا به امروز آپاداسیتینیب موثرترین درمان درماتیت آتوپیک در آزمایش های بالینی است. میزان و گستردگی اثر درمانی در مقایسه با دارونما در جنبه های چند وجهی درماتیت آتوپیک شواهدی را ارائه می دهد که یک درمان هدفمند با مسدود کردن جهت های التهابی متعدد می تواند به برطرف احتیاج های برآورده نشده اساسی در درمان درماتیت آتوپیک متوسط تا شدید یاری کند.

این یافته های محوری می تواند اهداف درمانی و استاندارد های مراقبت از بیماران با درماتیت آتوپیک متوسط تا شدید را تغییر دهد.

پروفسور آلن ایروین محقق اصلی این مطالعه گفت: درماتیت آتوپیک یک بیماری التهابی پوستی شایع است که در صورت شدید بودن، تاثیر بسزایی در کیفیت زندگی دارد. این نتایج بسیار دلگرم نماینده است و امیدوارم به زودی گزینه درمانی اضافی را برای بیماران ارائه دهد. موفقیت این آزمایش بالینی نیزنشان دهنده ارزش سرمایه گذاری در مرکز تحقیقاتی ترینیتی در بیمارستان سنت جیمز است، به این معنی که بیماران ایرلندی به درمان های پیشرفته دسترسی دارند و کارآموزان پزشکی و پرستاری ایرلندی مهارت های تحقیقاتی ارزشمندی کسب می نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1623

به "کشف دارویی موثر برای یک بیماری پوستی مزمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف دارویی موثر برای یک بیماری پوستی مزمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید