گیلرمو دل تورو: روما یکی از 5 فیلم برتر تاریخ سینما است

گیلرمو دل تورو کارگردان مکزیکی در پنجاه و ششمین جشنواره فیلم نیویورک حاضر شده و فیلم روما (Roma) ساخته آلفونسو کوارون، دوست، همکار و هموطنش را یکی از 5 فیلم محبوبش در کل تاریخ سینما توصیف نموده.

گیلرمو دل تورو: روما یکی از 5 فیلم برتر تاریخ سینما است

گیلرمو دل تورو خود با فیلم شکل آب (The Shape of Water) موفق شد در سال 2017 جایزه شیر طلایی جشنواره ونیز را به دست آورد. شکل آب در اسکار 2018 هم خوش درخشید و جوایز بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را نصیب عواملش کرد.

سال جاری گیلرمو دل تورو یکی از اعضای هیات داوران جشنواره ونیز بود و شیر طلایی هفتاد و پنجمین دوره از جشنواره فیلم ونیز به فیلم رم ساخته آلفونسو کوارون رسید تا برای دومین سال متوالی یک کارگردان مکزیکی این جایزه را تصاحب کند. روما به عنوان نماینده مکزیک در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان اسکار 2019 هم حضور دارد. این فیلم سینمایی که روایت آن در اوایل دهه 70 می گذرد یک سال از زندگی یک خانواده طبقه متوسطی و خدمتکارشان در شهر مکزیکو سیتی را دنبال می نماید و فیلم نامه آن به نوعی از زندگی خود کارگردان و دوران کودکی اش در مکزیکو سیتی سرچشمه گرفته است.

دل تورو خطاب به مخاطبان جشنواره فیلم نیویورک گفت: روما برای من نقطه اوج فعالیت حرفه ای آلفونسو بود. وقتی برای اولین بار فیلم را دیدم به خودش گفتم این فیلم فقط بهترین فیلمت نیست، یکی از پنج فیلم برتر همه تاریخ است. البته مغرور نشو؛ چون بین پنج فیلم برتر، پنجمی است.

دل تورو درباره قدرت فیلم می گوید سینما در بالاترین وجه و کارکرد خود نوعی خاطره است. به ما چیزهایی می گوید که بخاطر می آوریم شان بی آنکه برای مان رخ داده باشند. ما آن ها را مثل تجربیات خودمان از سر می گذرانیم.

روما در حال حاضر از نظر بسیاری از کارشناسان به عنوان پرشانس ترین فیلم تولیدشده توسط نت فلیکس در مراسم اسکار 2019 در نظر گرفته می گردد. حتی گفته شده که نت فلیکس صرفا بخاطر این فیلم در سیاست های همیشگی اش تجدید نظر نموده و نوعی استراتژی متفاوت را درباره اکران رم در سینماها پیگیری می نماید.

روما هشتمین فیلم بلند آلفونسو کوارون و اولین فیلم او پس از ساخت جاذبه (Gravity) در سال 2013 است. فیلمی که بابت آن جایزه اسکار بهترین کارگردانی و بهترین تدوین را تصاحب کرد. جدیدترین ساخته کوارون 14 دسامبر (23 آذر) در سینماها و همچنین به وسیله شبکه نت فلیکس پخش خواهد شد.

منبع: دیجیکالا مگ

به "گیلرمو دل تورو: روما یکی از 5 فیلم برتر تاریخ سینما است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیلرمو دل تورو: روما یکی از 5 فیلم برتر تاریخ سینما است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید