3 دلیل اصلی ریزش مژه های چشم چیست؟

به گزارش بازیکده، داشتن مژه های فریبنده یکی از نشانه های زیبایی محسوب می گردد. با این حال، شاید برای شما هم رخ داده باشد که شاهد ریزش مژه های خود باشید.

3 دلیل اصلی ریزش مژه های چشم چیست؟

به گزارش خبرنگاران، امروزه داشتن مژه هایی زیبا و جلوگیری از ریزش آنها به یکی از دغدغه های بانوان تبدیل شده است.

در این مطلب به 3 دلیل اصلی ریزش مژه ها می پردازیم:

1- عادات غلط آرایشی

بعضی مواقع دلیل ریزش مژه ها عادات ساده و در حین حال غلط آرایشی است. خوابیدن بدون پاک کردن آرایش چشم (داشتن ریمل) به راحتی می تواند باعث ریزش مژه ها شده و حتی باعث بروز عفونت های باکتریایی گردد.

در سوی دیگر، پاک کردن سخت و محکم آرایش چشم نیز می تواند با آسیب به ریشه های مژه ها، باعث ریزش آن ها گردد.

این امر به ویژه در پاک کردن آرایش های ضدآب به طور گسترده دیده می گردد. توصیه می گردد افراد پیش از خواب حتماً آرایش صورت و چشمان خود را با دستمال های مرطوب مخصوص و یا آب ولرم و صابون پاک نمایند.

2- روش های غلط آرایشی

استفاده از فِرمژه یکی از گزینه های جذاب برای بانوان است، زیرا این امر علاوه بر فریبنده کردن مژه ها، باعث بزرگتر و زیباتر دیده شدن چشم ها می گردد.

با این حال، این عادت برای فریبندگی می تواند در صورتیکه برای بلند مدت و به دفعات زیاد استفاده گردد به راحتی به مژه ها آسیب برساند و ریزش آن ها را به دنبال داشته باشد.

در این رابطه توصیه می گردد استفاده از فِرمژه را به 10 تا 20 ثانیه محدود کنید. بانوان عادت دارند به طور همزمان از ریمل و فرمژه بهره بگیرند.

باید توجه داشته باشید که ریمل باید تازه باشد. در حقیقت تاریخ مصرف ریمل تنها شش ماه پس از فراوری است و پس از آن به راحتی می تواند باعث بروز عفونت های باکتریایی در چشم گردد.

3- بیماری ها

حتی اگر فرد تمامی توصیه های مرتبط بهداشتی را به طور صحیح و کامل اجرایی کند، ممکن است باز هم شاهد ریزش مژه ها باشد.

این امر ممکن است ناشی از پرکاری یا کم کاری تیروئید باشد. همچنین هر گونه تغییر هورمونی در بدن می تواند در نهایت منجر به ریزش مژه ها گردد.

بیماری خود ایمنی آلوپسی آره آتا که در آن سیستم ایمنی اقدام به نابودی فولیکول مو می نماید نیز می تواند از دیگر عوامل دخیل در این ریزش باشد. در تمامی این موارد، رجوع به پزشک متخصص لازم است.

با این حال، متخصصان زیبایی به طور عمومی توصیه می نمایند افراد برای داشتن مژه های زیبا و فریبنده در گام نخست باید عادات اشتباه آرایشی خود را اصلاح نموده و سبک زندگی سالمی داشته باشند. همچنین داشتن رژیم غذایی غنی از پروتئین در زیبایی مژه ها و جلوگیری از ریزش آن ها بسیار تاثیر گذار است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1545

به "3 دلیل اصلی ریزش مژه های چشم چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 دلیل اصلی ریزش مژه های چشم چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید