3500 شغل برکت در دیار بوعلی سینا

به گزارش بازیکده، تعداد مشاغل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در استان همدان تا انتها امسال به بیش از 3 هزار و 500 شغل می رسد.

3500 شغل برکت در دیار بوعلی سینا

به گزارش پروه اجتماعی خبرنگاران، تعداد مشاغل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در استان همدان تا خاتمه سال جاری به بیش از 3 هزار و 500 شغل می رسد.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: مجموع مشاغل ایجاد شده توسط بنیاد برکت در دو شهرستان اسدآباد و نهاوند و 63 روستای استان همدان تا خاتمه سال جاری به 3 هزار و 518 شغل خواهد رسید.

رضا راضی زاده گفت: بنیاد برکت سال گذشته 396 طرح اشتغال زایی اجتماع محور را با اعتبار کل 386 میلیارد ریال در استان همدان به بهره برداری رسانده که باعث ایجاد یک هزار و 118 فرصت شغلی شده است.

وی درباره فعالیت های اشتغال زایی اجتماع محور بنیاد برکت در استان همدان برای سال 99 نیز شرح داد: برای سال جاری نیز ایجاد 800 طرح اشتغال زایی در دستور کار است که 2400 شغل را برای متقاضیان به دنبال خواهد داشت.

راضی زاده حجم کل سرمایه گذاری برای ایجاد این تعداد شغل جدید را 720 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: 8 مجری و تسهیل گر بنیاد برکت در حال خدمت رسانی در مناطق روستایی و محروم استان همدان هستند.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت درباره رسته های شغل های ایجاد شده و در دستور کار نیز شرح داد: پرورش دام سبک و سنگین، زنبورداری، پرورش مرغ، تولید فرش دستبافت، کشت گیاهان دارویی و مشاغل فنی و خدماتی به ترتیب بیشترین سهم را از مشاغل بنیاد برکت در استان همدان دارند.

وی تاکید کرد: مناطق روستایی و کم برخوردار تمامی 31 استان کشور تحت پوشش فعالیت های اشتغال زایی بنیاد برکت قرار دارند.

به گفته معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت، این بنیاد تا خاتمه سال 98، 40 هزار طرح اجتماع محور را در مناطق محروم و روستایی راه اندازی کرده که باعث ایجاد 120 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در این مناطق شده است.

راضی زاده یادآور شد: بنیاد برکت در سال 99 نیز به دنبال راه اندازی 60 هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور است که ایجاد 180 شغل را به دنبال خواهد داشت.

وی شرح داد: بنیاد برکت در 242 شهرستان و 8 هزار روستا در 31 استان کشور در زمینه ایجاد مشاغل خرد و خانگی فعالیت می کند.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت گفت: ستاد اجرایی فرمان امام از طریق بنیاد برکت و با هدف ایجاد فرصت های کسب وکار، محرومیت زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی و توزیع عادلانه امکانات و فرصت ها، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و روستایی کشور راه اندازی کرده است.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام 519 طرح در حوزه های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با اعتبار یک هزار و 657 میلیارد ریال در مناطق محروم استان همدان به بهره برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1276

به "3500 شغل برکت در دیار بوعلی سینا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3500 شغل برکت در دیار بوعلی سینا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید