آخرین ایستگاه خط 3 مترو در آستانه بهره برداری

به گزارش بازیکده، تهران (پانا) - پنجمین ایستگاه آن محسوب می گردد، ظرف هفته های آینده آماده بهره برداری خواهد شد.

آخرین ایستگاه خط 3 مترو در آستانه بهره برداری

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام مدیرعامل شرکت مترو ضمن اعلام این مطلب گفت: ایستگاه اقدسیه در بخش شاقتصادی خط 3 مترو تهران که عملیات عمرانی آن از سال 1391 شروع شده است، پس از سال ها انتظار در آستانه افتتاح قرار گرفته است.

این ایستگاه با 8 هزار مترمربع زیربنا، بین دو ایستگاه نوبنیاد و شهید محلاتی قرار داشته و با 8 رشته پله برقی و 5 دستگاه آسانسور افتتاح خواهد شد. طول سکوی ایستگاه 160 متر و عمق آن از سطح زمین 23 متر است و امیدواریم تا پیش از خاتمه اردیبهشت ماه، شاهد شروع بهره برداری از آن باشیم.

مدیرعامل شرکت مترو، دلایل طولانی شدن تکمیل ایستگاه اقدسیه را عمدتاً در 2 مورد مسائل حقوقی مرتبط با زمین این ایستگاه و نیز مشکل تامین به موقع منابع اقتصادی برای بهره برداری هرچه سریعتر از آن برشمرد.

لازم به ذکر است خط 3 مترو تهران به طول تقریبی 37 کیلومترتا کنون با 24 ایستگاه در حال خدمت رسانی به مردم بوده و ایستگاه اقدسیه بیست و پنجمین ایستگاهی است که در این خط به بهره برداری می رسد. البته طراحی و اجرای یک ایستگاه تقاطعی از خط 3 با خط 2 مترو نیز در تقاطع خیابان های امام خمینی (ره) و حضرت ولیعصر (عج) مجدداً در دستور کار شرکت مترو قرار گرفته که هنوز کارهای اجرایی آن شروع نشده است.

ایستگاه اقدسیه در خیابان موحد دانش (اقدسیه)، نبش خیابان ندا قرار داشته و بهره برداری از آن درسنوات اخیر مورد مطالبه عمومی شهروندان این محدوده قرار داشته است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1541

به "آخرین ایستگاه خط 3 مترو در آستانه بهره برداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین ایستگاه خط 3 مترو در آستانه بهره برداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید