افزایش بیماران بدحال در موج چهارم کرونا؛ ظرفیت بیمارستان ها در حال پُر شدن است

به گزارش بازیکده، تهران (پانا) - فوق تخصص بیماری های عفونی با اعلام افزایش بیماران بدحال در موج چهارم کرونا گفت که شیب افزایش بیماران مبتلا به کرونا نسبت به پیک های قبلی بیماری، تندتر شده است.

افزایش بیماران بدحال در موج چهارم کرونا؛ ظرفیت بیمارستان ها در حال پُر شدن است

رضا صالحی در گفت وگو با پانا با هشدار درباره وضع گردش ویروس جهش یافته کرونا در کشور اظهار کرد: ویروس جهش یافته در تمام استان های کشور گردش یافته است. شدت شیوع ویروس جهش یافته نسبت به نوع قبلی ویروس، چند برابر بیشتر است. پس از سه ماه که شرایط تا حدودی کنترل شده بود، میزان مرگ و میر ما 3 رقمی شده و این وضع حداقل تا 3 هفته آینده ادامه دارد و کاهش میزان مرگ و میر به سخت گیری در محدودیت ها بستگی دارد.

این پزشکی متخصص اظهار داشت: در عین حال رعایت پروتکل های بهداشتی کاهش یافته است و حضور مردم در تجمعات قبل و بعد از ایام نوروز، موجب افزایش تعداد بیماران سرپایی و بستری شده است و به سرعت بیمارستان ها در حال پُر شدن هستند و بیشتر بیمارستان ها ظرفیت خالی ندارند.

وی با بیان اینکه وضع بیمارستان ها نگران کننده است، گفت: اشباع شدن ظرفیت بیمارستان ها، نگران کننده است زیرا ممکن است در خدمات رسانی به بیماران اختلال ایجاد گردد.

این پزشک متخصص با بیان اینکه اگر فرایند بستری های کرونا ادامه یابد میزان مرگ ها بیش از این افزایش می یابد، گفت: این شرایط قابل پیشگیری بود و می شد تدابیر بهتری در ایام تعطیلات اعمال کرد تا شرایط بیماری کنترل گردد و اکنون تنها راه کنترل این شرایط، تعطیلی شهرهای قرمز از جمله تهران است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1526

به "افزایش بیماران بدحال در موج چهارم کرونا؛ ظرفیت بیمارستان ها در حال پُر شدن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بیماران بدحال در موج چهارم کرونا؛ ظرفیت بیمارستان ها در حال پُر شدن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید