بحران پیری دامن ایران را می گیرد؟

به گزارش بازیکده، مدیرکل بهزیستی البرز با اشاره به این که جمعیت سالمندی در کشور در حال افزایش است، گفته، برآورد می گردد تا 30 سال آینده 25 درصد جمعیت ایران را سالمندان تشکیل دهند.

بحران پیری دامن ایران را می گیرد؟

اسدالله حیدری در گفت وگو با بازیکده اظهار کرد: به طور میانگین 10 درصد جمعیت استان های کشور سالمند هستند ولی آمار جمعیت سالمند در البرز به مراتب از میانگین کشوری پایین تر است. در حال حاضر 5.6 درصد از جمعیت البرز را افراد سالمند تشکیل داده که با این اوصاف می توان گفت استان ما در مقایسه با سایر استان های کشور جوان است.

وی اضافه نمود: البرز حدوداً 160 هزار سالمند دارد که 3500 نفر از آنها تحت پوشش بهزیستی هستند که از این تعداد 1250 نفر در مراکز اقامتی این نهاد نگهداری می شوند.

مدیرکل بهزیستی البرز عنوان نمود: باید از حالا برای ارائه خدمات رفاهی، معیشتی و مالی این جمعیت برنامه ریزی کرد در غیر این صورت طی سال های آینده با بحران جدی در این حوزه روبرو خواهیم شد. بدون شک باید از همین حالا به فکر افزایش تعداد خانه های امید ویژه سالمندان، ساخت باشگاه های ورزشی و فضاهای تفریحی و فرهنگی خاص این جمعیت در استان باشیم.

این مسئول اعلام کرد: باید شرایط تردد در شهر را برای جمعیت مسن استان هموار کنیم و سیستم حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس و تاکسی ویژه در اختیار آنان قرار دهیم. در حال حاضر امید به زندگی مردان در استان 78 و زنان 80 سال است که می توان با راهکارهایی این امید را افزایش داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 93

به "بحران پیری دامن ایران را می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران پیری دامن ایران را می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید