ترامپ: تحریمهای نفتی ایران را آهسته پیش می بریم!

به گزارش بازیکده، به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، روز دوشنبه پنجم نوامبر (14 آبانماه) دور دوم تحریمهای آمریکا علیه ایران که پس از انعقاد توافق هسته ای با تهران (موسوم به برجام) در سال 2015 لغو شده بود، بار دیگر برقرار شد.

ترامپ: تحریمهای نفتی ایران را آهسته پیش می بریم!

به رغم مخالفت متحدان اصلی آمریکا از جمله اتحادیه اروپا با وضع مجدد این تحریمها، مقامات کاخ سفید حتی پا را فراتر گذاشته و به طرفهای اروپایی خود هشدار دادند که برای کشورهای اروپایی، برقراری هرگونه روابط تجاری با ایران تبعاتی به مراتب سنگین تر از خروج کامل از برجام خواهد داشت!

به رغم تمام لفاظی ها و مرعوب سازی سایر کشورها، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگاران از پیشبرد آهسته و تدریجی تحریمهای نفتی علیه ایران اطلاع داد.

ترامپ که در فضای داخلی آمریکا نیز به دلیل اعطای معافیتها به برخی کشورهای دنیا برای خرید نفت از ایران، با انتقاد شماری از جمهوریخواهان محافظه کار روبروست، ادعا می نماید که قصد ندارد با وادار ساختن مشتریان نفت ایران به توقف خرید نفت، به بازار انرژی شوک وارد کند.

وی در این باره مدعی شد: ما می خواهیم این روند را کمی آهسته تر پیش ببریم چون نمی خواهم قیمتهای دنیای نفت بالا رود؛ زیرا این به بازار یک شوک وارد می نماید.

لازم به ذکر است که وزیر امور خارجه آمریکا از معافیت اعطایی به هشت کشور دنیا (چین، هندوستان، ایتالیا، یونان، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و ترکیه) اطلاع داد.

مایک پمپئو در ادامه گفت که این معافیتها تنها تدابیر موقتی برای تسهیل انتقال منابع انرژی این کشورها از نفت خام ایران به سایر منابع و پرهیز از برهم خوردن ثبات در بازار انرژی است. با این حال، برخی از اعضای جمهوریخواه کنگره وعده داده اند که با طرح یک قانون این معافیتها را حذف نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 37

به "ترامپ: تحریمهای نفتی ایران را آهسته پیش می بریم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: تحریمهای نفتی ایران را آهسته پیش می بریم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید