تشکیل شورای جهاد آبرسانی برای سرعت بخشیدن به تامین آب شرب روستاها

به گزارش بازیکده، خبرگزاری خبرنگاران-وزیر نیرو: وزارت نیرو برای به 90 درصد رساندن و برخورداری روستا ها از آب شرب و پایدار شورای جهاد آبرسانی تشکیل داده است.

تشکیل شورای جهاد آبرسانی برای سرعت بخشیدن به تامین آب شرب روستاها

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، آقای علی اکبر محرابیان در مراسم امضای قرارداد بین وزارت نیرو و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) با هدف آبرسانی به روستاهای محروم کشور اضافه نمود: این شورا با حضور نخبگان با همه افرادی که خدمات فراوانی را در این حوزه انجام داده اند تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه اگر به فکر پیشرفت کشور هستیم باید توجه مان به روستاها باشد گفت: در سال های گذشته خدمات فراوانی از جمله راه سازی، برق رسانی و خدمات زیربنایی به روستاها ارائه شده است.

محرابیان با بیان اینکه در دولت های نهم و دهم مقدار برق رسانی به روستاها از 99 درصد عبور کرد گفت: در آن سال ها جشن پایان برق رسانی به روستاهای بالای 20 خانوار برگزار شد البته اکنون این مقدار برق رسانی به 99/ هفت دهم درصد رسیده در حالی که این رقم در جهان کمتر از 70 درصد است.

وزیر نیرو بابیان اینکه نظام اهمیت بسیار زیادی برای روستاها قائل است گفت: در خصوص آبرسانی باید کار جهادی و انقلابی انجام شود زیرا بیشترین رضایتمندی مردم از خدماتی است که می توان به آنها ارائه کرد که مهمترین آنها موضوع آبرسانی است.

وی با بیان اینکه 12 هزار روستا بالای 20 خانوار از آب شرب محروم هستند گفت: برای اینکه بهره مندی روستاها از آب شرب بهداشتی و سالم به90 درصد برسد باید از ظرفیت های جهادی، مردمی و نهادهای انقلابی استفاده کنیم که در این راستا شورای جهاد آبرسانی تشکیل شده است.

او با تاکید بر اینکه ما در قانون ظرفیت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) را پیدا کرده ایم گفت: در این قرارگاه فرصتی برای گردهم آوردن همه گروه های جهادی ایجاد شده است و در قراردادی که امشب منعقد شد 31 استان تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.

وی با تاکید بر اینکه طرح آبرسانی به روستاهای محروم بسیار بزرگ و بی نظیر است گفت: در این پروژه 30 هزار میلیارد تومان امضا خواهد شد که امشب 18 هزار میلیارد تومان آن عملیاتی شده است.

او با اشاره به گستردگی اجرای این طرح در کشور اضافه نمود: نکته مهم در اجرای این طرح حفظ کیفیت، سرعت در اجرا و قابلیت اجرایی این پروژه است که البته کار سختی خواهد بود.

وزیر نیرو با بیان اینکه ما در اجرای این پروژه نگاه کارفرمایی و پیمانکاری نداریم گفت: ما تصمیم داریم در یک اقدام جهادی و مهندسی در زمانی کوتاه این طرح را اجرا کنیم.

آقای محرابیان با بیان اینکه کیفیت اجرا یک اصل مهم است ادامه داد: باید نظارت دفاتر مهندسی و خدمات مهندسی را درتمام روستاها توسعه بدهیم و البته عملیات کنترل پروژه و زمان اجرای آن نیز بسیار مهم است.

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه 10 هزار روستا در 30 ماه آبرسانی خواهد شد اضافه نمود: در قرارداد امشب 7 هزار و 100 روستا تحت پوشش قرار می گیرند.

وی با تاکید بر اینکه اعتبار اجرای این پروژه به طول کامل تامین شده است گفت: ما تنگناهای اعتباری در اجرای پروژه ها داریم اما موضوع آبرسانی به روستاها با مشکل اعتبار روبرو نیست.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 تیر 1401 بروزرسانی: 25 تیر 1401 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 2040

به "تشکیل شورای جهاد آبرسانی برای سرعت بخشیدن به تامین آب شرب روستاها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل شورای جهاد آبرسانی برای سرعت بخشیدن به تامین آب شرب روستاها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید