تصاویر ، آبتنی در دره چال کندی دزفول

به گزارش بازیکده، چال کندی یکی از مهم ترین جاذبه ها و تفرجگاه های گردشگری مردم محلی در تابستان است و مردم برای فرار از گرمای شهر به این منطقه خنک سفر می نمایند. در این محوطه شرایط شنا، قایق سواری و ماهیگیری فراهم است.

تصاویر ، آبتنی در دره چال کندی دزفول

به گزارش خبرنگاران، دره چال کَندی رودخانه دز، دره ای دیدنی در استان خوزستان است که بین شمال دزفول و شرق اندیمشک واقع شده است. این منطقه از جاهای دیدنی دزفول و بعلاوه از منطقه ها تماشایی نزدیک اندیمشک به شمار می رود.

مردم دیار اندیمشک، به این منطقه چم سبز می گویند. چم در زبان لری به معنای کنار رودخانه هم به کار می رود. وجود کلمه سبز نیز گویا به علت وجود گیاهان، سرسبزی و بعلاوه رنگ آب این منطقه است. این ناحیه به چم سوز هم معروف است. چال کندی از منطقه ها کمتر دست خورده رود دز است. آرامش رودخانه، حاشیه طبیعی آن و زیستگاه هایی که هنوز تخریب نشده اند. نیزارها، بیشه زارها و علف زارهای منطقه هنوز حس آرامشی به گردشگران می دهد.

چال کندی به علت داشتن عمق بالا و دیواره های بلند از دو طرف در فصل تابستان، هوایی خنک و فضایی آرامش بخش و دلنشین دارد. چال کندی یکی از مهم ترین جاذبه ها و تفرجگاه های گردشگری مردم محلی در تابستان است و مردم برای فرار از گرمای شهر به این منطقه خنک سفر می نمایند. در این محوطه شرایط شنا، قایق سواری و ماهیگیری فراهم است.

دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز دره چال کَندی رودخانه دز

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مهر 1401 بروزرسانی: 4 مهر 1401 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 2090

به "تصاویر ، آبتنی در دره چال کندی دزفول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، آبتنی در دره چال کندی دزفول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید