جزئیات قرارداد متروی تهران با کلان شهرهای کرج و قم

به گزارش بازیکده، مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: قرارداد انجام خدمات قبل از بهره برداری خط A متروی قم به طول 15 کیلومتر، باهدف تأمین تجهیزات، ادوات و نیروی انسانی متخصص به مراحل نهایی رسیده است.

جزئیات قرارداد متروی تهران با کلان شهرهای کرج و قم

به گزارش خبرنگاران، مهدی شایسته اصل با اشاره به اینکه توسعه قطار شهری یکی از راهکارهای اساسی در بهبود حمل ونقل کلان شهرها و حل مسئله ترافیک و محیط زیست است، اضافه نمود: کشور ما در زمینه توسعه قطار شهری هنوز راه بسیاری دارد ما نیز به عنوان اولین بهره بردار مترو در کشور با جدیت هر چه بیشتر در این زمینه کوشش می کنیم تا شاهد افزایش بهره برداری از صنعت ریلی درون شهری (مترو) در کشور باشیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران با اشاره به اینکه به زودی سابقه تجربه های فنی، مشاوره ای و زیرساختی بهره برداری از مترو در اختیار متروهای کرج و قم قرار می گیرد گفت: شرکت بهره برداری متروی تهران با این کار در کنار انتقال تجربیات با فروش خدمات به متروی قم درآمدی بالغ بر 57 میلیارد ریال کسب خواهد نمود.

وی با بیان اینکه صبح امروز جلسه ای با مسئولان قطار شهری قم برگزار و جزئیات نحوه همکاری فی مابین نهایی شد توضیح داد: بر اساس این قرارداد یک رام قطار از مسیرهای کم مسافر متروی تهران به مدت دو ماه برای بهره برداری از متروی قم منتقل می گردد و در این مدت نحوه انتقال، بیمه قطارها و واگن ها، تأمین نیروی انسانی متخصص تا نهایی شدن حرکت قطار با همراهی و همکاری شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه انجام خواهد شد.

مهدی شایسته اضافه نمود: شرکت بهره برداری متروی تهران در راستای همکاری های ملی و باهدف توسعه قطارهای شهری سایر کلان شهرهای کشور در کنار قم به شهر کرج نیز در قالب قراردادهای جداگانه خدمات فنی، مشاوره ای و زیرساختی ارائه می نماید.

وی در ادامه با بیان اینکه پیش نویس قرارداد با قطار شهری کرج با دو موضوع اجرا می گردد گفت: قطار شهری کرج با دریافت اجاره بها بر اساس کیلومتر، دو رام قطار خود را به تهران واگذار نموده و بر اساس آخرین توافقات شرکت بهره برداری متروی تهران با قطار شهری کرج، یک رام قطار با سه واگن برای انجام تست های سرد و گرم به قطار شهری کرج اعزام می گردد. بعلاوه خدمات فنی مهندسی و تأمین راهبر قطار برای انجام تست و آموزش های لازم نیز از دیگر موارد مطرح شده در این قرارداد است.

بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران گفت: پیش بینی می کنیم تا انتها سال قرارداد قطار شهری های قم و کرج نهایی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1987

به "جزئیات قرارداد متروی تهران با کلان شهرهای کرج و قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات قرارداد متروی تهران با کلان شهرهای کرج و قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید