خبرنگاران دولت با لغو تعرفه صادراتی یاور پیازکاران شد

به گزارش بازیکده، جیرفت - خبرنگاران - رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان با اشاره به لغو تعرفه 10 هزار تومانی صادرات هر کیلوگرم پیاز گفت: دولت با این اقدام انقلابی، یاور پیازکاران شد.

خبرنگاران دولت با لغو تعرفه صادراتی یاور پیازکاران شد

سعید برخوری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار بازیکده گفت: با پیگیری سازمان جهاد کشاورزی، حمایت استاندار کرمان و وزارت جهاد کشاورزی تعرفه صادرات پیاز با تصویب هیات دولت برداشته شد.

وی اضافه کرد: باتوجه به وضع تعرفه صادراتی 10 هزارتومانی به ازای هر کیلوگرم پیاز از پانزدهم اسفندماه توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و از طرفی شیوع ویروس کرونا که منجر به بسته شدن رستوران ها، لغو مراسمات، جشن ها و افزایش قیمت حمل و نقل و مسائل تردد که منجر به کاهش مصرف داخلی شد شاهد کاهش شدید قیمت محصول پیاز بودیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان با بیان اینکه طی مکاتبات متعددی که با استانداری کرمان و وزارت جهاد کشاورزی انجام گرفت بلافاصله جلسه ای با همین موضوع در استانداری کرمان برگزار گردید، بیان داشت: به وسیله رایزنی استاندار با دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت موضوع پیگیری شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این موضوع احتیاج به مصوبه هیات دولت داشت با پیگیری سازمان و وزارت جهادکشاورزی در جلسه هیات دولت مطرح و خوشبختانه تعرفه صادراتی پیاز برداشته شد.

برخوری ضمن تشکر از استاندار کرمان به لحاظ حمایت جدی و پیگیری این موضوع، همچنین از وزیر جهاد کشاورزی، نمایندگان منتخب مردم جنوب کرمان در مجلس شورای اسلامی و سازمان صنعت و معدن و تجارت جنوب قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه سطح زیرکشت پیاز جنوب کرمان 13 هزار هکتار بوده ولی اکنون 6 هزار هکتار مانده است، گفت: بیشترین میزان سطح زیر کشت در شهرستان های جیرفت و عنبرآباد است.

اسفندماه سال گذشته، وقتی رسانه ها به نقل از سعید عباسپور مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت به وضع عوارض 10 هزار تومانی بر روی صادرات هر کیلوگرم پیاز اشاره کردند، کشاورزان با توجه به احتیاج داخل کشور از شنیدن این خبر شوک آنچنانی دریافت نکردند ولی با انتشار ویروس کرونا و خانه نشینی مردم و همچنین بسته شدن مرزهای صادراتی، رفته رفته تبعات سنگین کاهش قیمت پیاز خود را نشان داد.

سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر را تحت پوشش دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 896

به "خبرنگاران دولت با لغو تعرفه صادراتی یاور پیازکاران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دولت با لغو تعرفه صادراتی یاور پیازکاران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید