خداحافظی با مو های سفید همین حالا!

به گزارش بازیکده، خبرنگاران: بسیاری از مردم تصور می نمایند که نخستین تار های سفید شده مو نشانه ای از بالا رفتن سن و سال آنهاست، اما درمانگران طب سنتی این گونه فکر نمی نمایند. از نظر آن ها سفیدی مو ها تنها نشانه بالا رفتن تعداد روز های زندگی نیست و این سفیدی می تواند نتیجه عوامل دیگری نیز باشد.

خداحافظی با مو های سفید همین حالا!

از دیدگاه این درمانگران کمبود ویتامین B12، اختلال در عملکرد تیروئید، سیگار کشیدن و کم خونی از جمله عواملی است که می تواند سفید شدن مو ها را به همراه داشته باشد. اگر مطمئن هستید که سفید شدن موهای تان قبل از 30 سالگی به دلیل وراثت و فاکتور های ژنتیک نیست می توانید به نسخه درمانگران طب سنتی عمل کنید و با ساده ترین شیوه ها با سفیدی تار های موی خود مبارزه کنید.

هر روز با وعده های غذایی

عوامل مختلفی برای سفیدی مو در سنین پیش از میان سالی وجود دارد. گاهی تنش های عصبی، اختلال در عملکرد تیروئید، رژیم نادرست یا کمبود منگنز در مواد غذایی از جمله مهم ترین عواملی است که منجر به سفید شدن مو ها می گردد. از دیدگاه درمانگران طب سنتی اصلاح هر یک از این اختلال ها می تواند به کاهش روند سفیدی مو و در نهایت پیشگیری از سفید شدن مو ها منجر گردد. گنجاندن سیر در وعده های غذایی یکی از ساده ترین راه هایی است که یاری زیادی به جبران کمبود منگنز در بدن می نماید.

اگر بتوانید سیر را به عنوان چاشنی اصلی به وعده های غذای اصلی خود اضافه کنید تاثیر مستقیمی بر کاهش روند سفیدی مو ها خواهید گذاشت. چه بهتر که بتوانید از سیری که با پودر منگنز تغذیه شده باشد مصرف کنید. این سیر می تواند هم جبران کمبود منگنز بدن تان را بکند و هم در آن واحد عوامل سفیدی مو را در بدن تان کاهش دهد.

از معجزه چای سیاه و تنباکو چه می دانید؟

یکی از شیوه های طبیعی و بی دردسر برای از بین بردن سفیدی مو ها ماساژ مو ها با لوسیون گیاهی چای سیاه است. برای تهیه این لوسیون گیاهی لازم نیست از این داروخانه گیاهی به آن عطاری بروید. می توانید به راحتی این لوسیون را در آشپزخانه منزل تان تهیه کنید.

برای تهیه این لوسیون کافی است یک قاشق غذاخوری چای سیاه را با یک قاشق غذاخوری گیاه مریم گلی خشک شده با 2 لیوان آب روی حرارت بگذارید تا آرام آرام بجوشد و یک لیوان از این جوشانده باقی بماند. سپس این جوشانده را از روی حرارت بردارید و آن را صاف کنید. اجازه دهید لوسیون به خوبی سرد گردد. این لوسیون را هر هفته تهیه کنید و از آن برای ماساژ موهای تان بهره ببرید.

بهترین روش برای سیاه کردن تار های سفید مو این است که آن ها را با این لوسیون گیاهی 5 دفعه در هفته ماساژ دهید. بهترین حالت آن است که برای شست و شوی موهای تان ازیک شامپوی گیاهی سبک بهره ببرید و پس از آن موهای تان را با این لوسیون ماساژ دهید. یکی دیگر از لوسیون های گیاهی و طبیعی که می تواند به تیره شدن مو های سفیدتان یاری کند جوشانده گیاه تنباکو است که به روش جوشانده چای سیاه آماده می گردد. ماساژ این جوشانده نیز می تواند روند تیره شدن مو ها را تسریع کند.

هفته ای دو دفعه، 30 دقیقه این روغن مو را تجربه کنید

اگر ترجیح می دهید علاوه بر درمان سفیدی مو ها به جوان شدن ساقه موهای تان یاری کنید، توصیه می کنیم ترکیب روغن حنا و نارگیل را تجربه کنید. برای تهیه این روغن که می تواند با یکی 2 مرتبه استفاده مو های سفیدتان را تیره کنید. کافی است مقداری روغن نارگیل خالص از نزدیک ترین عطاری محل زندگی تان تهیه کنید و به اندازه یک استکان از آن را درون ظرفی بریزید و آن را به شیوه غیرمستقیم روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید. وقتی روغن به جوش آمد آن را از روی حرارت بردارید و برگ های خشک شده گیاه حنا را داخل آن بیندازید.

بعد از مدتی خواهید دید که رنگ روغن به قهوه ای متمایل می گردد. برای استفاده از این روغن کافی است اجازه دهید به طور کامل سرد گردد. سپس با یاری یک قاشق چای خوری چند قطره از آن را روی موهای تان بریزید و با یاری بند دوم انگشتان دست به آرامی مو ها را ماساژ دهید. این شیوه ماساژ مانع از آسیب رسیدن به ریشه مو و کنده شدن آن ها می گردد. این روغن را هفته ای 2 بار روی موهای تان ماساژ دهید و اجازه دهید به مدت 30 دقیقه روی موهای تان بماند.

هفته ای سه مرتبه با غذا سفیدی مو ها را سیاه کنید

اگر موهای تان خیلی زودتر از آنچه که باید سفید شده و به دنبال راهی برای پوشاندن آن ها هستید، اگر انواع و اقسام رنگ های گیاهی و شیمیایی را تجربه کردید و باز هم شاهد رویش مو های سفید هستید، بهتر است به توصیه درمانگران طب سنتی عمل کنید و با یاری طبیعی ترین نسخه ها برای همواره از شر مو های سفید خلاص شوید. درمانگران طب سنتی اصلاح رژیم غذایی را بهترین شیوه درمان و از بین بردن سفیدی مو ها می دانند.

آن ها به مراجعان خود توصیه می نمایند برای از بین رفتن سپیدی مو ها و سیاه شدن آن ها گیاهانی مانند پیاز، سیر، شاهی، هلیله سیاه و برنج سبوس دار را در وعده های غذایی شان بگنجانند. مصرف برنج سبوس دار و هلیله سیاه در وعده ها و میان وعده های غذایی و جایگزینی آن به جای برنج معمولی در کنار مصرف گیاهانی مانند پیاز و سیر و شاهی تاثیر زیادی در رفع شدن سفیدی مو ها و سیاه شدن آن ها دارد. تنها باید کمی صبر داشته باشید تا ببینید این خوراکی ها چطور جوان تان می نماید.

این توصیه ها را جدی بگیرید

برای پیشگیری از سفید شدن و خاکستری شدن مو ها نه تنها استفاده از ماسک گیاهی توصیه می گردد بلکه اصلاح رژیم غذایی و گنجاندن مواد طبیعی نیز به سبد غذایی افراد می تواند تاثیر مستقیمی بر پیشگیری از سفیدشدن مو ها داشته باشد.

به اعتقاد درمانگران طب هندی مصرف ترکیب یک حب زنجبیل رنده شده با یک قاشق غذاخوری عسل یکی از بهترین ترکیب های خوراکی است که می تواند به پیشگیری از سفیدشدن تار های مو یاری کند.

برای درمان سفیدی تار های مو و براق شدن مو ها یکی از بهترین لوسیون ها استفاده از ترکیبی از روغن نارگیل با آب لیموی تازه است. ماسکی که از ترکیب 2 قاشق پودر حنا، یک قاشق ماست، یک قاشق برگ خشک شده ریحان و 3 قاشق قهوه نیز به دست آمده باشد علاوه بر آنکه به تیره شدن تار های موی سفید و خاکستری یاری می نماید، می تواند به تقویت تار های مو و ریشه مو ها نیز یاری کند.

تهیه لوسیون پیاز و ماساژ آن بر تار های مو یکی دیگر از شیوه هایی است که می تواند علاوه بر تیره کردن تار های مو به رشد مجدد تار های از دست رفته مو نیز یاری کند. برای تهیه این لوسیون کافی است پیاز را رنده کنید و آب آن را بگیرید و از آن برای ماساژ مو ها بهره ببرید.

برای حمام روزانه با این عصاره موهای تان را بشویید

اگر در گروه افرادی هستید که عجله دارید و می خواهید خیلی سریع با تار های سفید موی خود خداحافظی کنید، توصیه می کنیم از لوسیون بابونه برای شست وشوی موهای تان بهره ببرید. برای تهیه عصاره بابونه می توانید 3 قاشق از برگ های خشک شده بابونه را با 3 لیوان آب مخلوط کنید و آن را روی حرارت بگذارید و اجازه دهید تا نصف آب آن باقی بماند.

این جوشانده را صاف کنید و تمام برگ های خشک را با یاری صافی جدا کنید و اجازه دهید این عصاره سرد گردد. سپس از این عصاره برای شست وشوی موهای تان بهره ببرید. هر روز بعد از شامپو کردن مو ها با شامپوی گیاهی از این عصاره برای شست وشوی موهای تان بهره ببرید و اجازه دهید روی موهای تان خشک گردد.

منبع: برترین ها
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 330

به "خداحافظی با مو های سفید همین حالا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی با مو های سفید همین حالا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید