خرید 196 میلیونی زنجانی ها از زمستانه کتاب

به گزارش بازیکده، محمدربیع احمدخانی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در زنجان گفت: طرح زمستانه کتاب نیز از 9 تا 16 اسفندماه با مشارکت 11 کتابفروشی از استان زنجان اجرایی شد که این آمار نسبت به طرح پاییزه رشد قابل توجهی داشت.

خرید 196 میلیونی زنجانی ها از زمستانه کتاب

وی با اشاره به اینکه کتابفروشی فرهنگان زنجان، کتابکده فرهنگ، کتابفروشی آگورا، موسسه فرهنگی منهاج، شهر کتاب زنجان، دانشمندان کوچک 1، دانشمندان کوچک 2، پارسه کیدز و پاتوق کتاب زنجان از شهرستان زنجان در این طرح حضور داشتند، گفت: همچنین از شهرستان ابهر نیز کتابفروشی بهمن و حوض نیلی در طرح زمستانه مشارکت کردند.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه یارانه خرید برای کتاب در این دوره هم 20 درصد بوده و خریداران می توانستند از 25 درصد یارانه خرید کتاب در این طرح بهره مند شوند، گفت: خوشبختانه مشارکت مردم در طرح زمستانه مطلوب بود.

احمدخانی ادامه داد: طبق آنچه در سامانه مطرح شده کل فروش 11 کتابفروشی زنجان که در طرح زمستانه حضور داشتند یک میلیارد و 962 میلیون و 318 هزار ریال بوده است.

وی با اشاره به اینکه در این طرح ها کتابفروشی ها می توانند روی فروش کتاب به خریداران تخفیف بدهند و مبلغ تخفیف داده شده را از وزارت خانه دریافت کنند، اضافه نمود: این مبلغ یارانه نیز برای استان زنجان 443 میلیون و 300 هزار ریال است.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه کتاب های آموزشی بیشترین فروش را داشته است، گفت: همچنین کتابده فرهنگ و پاتوق کتاب نیز از نظر ریالی بیشترین فروش را داشته اند.

بر اساس این گزارش، در طرح پاییزه کتاب 6 کتابفروشی از استان زنجان مشارکت کردند و میزان خرید کتاب در این دوره 156 میلیون و 825 هزار تومان بود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1480

به "خرید 196 میلیونی زنجانی ها از زمستانه کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید 196 میلیونی زنجانی ها از زمستانه کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید