فرایند بازگشایی تدریجی تأسیسات گردشگری آنالیز شد

به گزارش بازیکده، معاون گردشگری کشور در نشستی با رؤسای صنوف و تشکل های تخصصی صنعت گردشگری کشور ضمن آنالیز الگوی توصیه ای سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) با موضوع حمایت از صنعت گردشگری در پی انتشار ویروس کووید - 19، فرایند بازگشایی تدریجی تأسیسات گردشگری را مورد بحث و گفتگو قرار داد.

فرایند بازگشایی تدریجی تأسیسات گردشگری آنالیز شد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش بازیکده به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری امروز یکشنبه 14 اردیبهشت 99 در نشستی با رؤسا و نمایندگان تشکل ها، صنوف و فعالان بخش خصوصی صنعت گردشگری کشور با اشاره به ابلاغ اخیر ستاد ملی مدیریت کرونا مبنی بر بازگشایی مسیرهای رفت آمد فی مابین استان ها و شهرستان های کشور و نیز ضرورت پرهیز از سفرهای غیرضروری به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، بر اتفاق نظر جمعی خانواده صنعت گردشگری کشور به منظور تحقق سفر هوشمند و بازگشایی تدریجی تأسیسات گردشگری تأکید کرد.

او ضمن دریافت نظرات و آنالیز آمادگی هر یک از صنوف برای ارائه خدمات محدود، هوشمند و ضابطه مند برای ارائه پروتکل مورد توافق جمعی، اضافه کرد: احتیاج است در فرآیند بازگشایی تدریجی، بخش های مربوط به حوزه صنعت گردشگری از جمله واحدهای اقامتی، پذیرایی، دفاتر خدمات مسافرتی، بوم گردی ها و ... تعامل هوشمندانه سفر با رعایت الزامات بهداشتی و سلامت به طور جدی لحاظ گردد.

معاون گردشگری کشور توضیح داد: با توجه به ماهیت این نشست که کارشناسی و تخصصی به شمار می آید، بهره مندی از الگوی توصیه ای سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) با عنوان حمایت از مشاغل و اقتصاد به وسیله سفر و گردشگری در قالب فراخوانی بین المللی برای اقدام برای کاهش اثرات مالی و اجتماعی کووید - 19 و تسریع بهبود که با همکاری 217 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران و نیز 12 سازمان بین المللی در قالب سه رویکرد کلی تهیه شده است، می تواند نقشه راهی مطمئن برای برداشتن گام های اصولی در شرایط بحران پیش رو منطبق با الگوی بین المللی و دستاوردهای وبینارهای اخیر با سازمان جهانی گردشگری باشد.

او با بیان اینکه آنالیز نقشه راه بین المللی مذکور موقعیت یابی شفافی از شرایط کنونی صنعت گردشگری کشور، اقدامات صورت گرفته و تدابیر آینده ارائه می نماید، توضیح داد: آنالیز سه بخش اصلی الگوی مذکور شامل مدیریت بحران و کاهش اثرات، ایجاد محرک ها و تسریع در بهبودی و نیز آماده شدن برای آینده نشان دهنده این است که هم اکنون صنعت گردشگری کشور در مرز باریکی از بخش های دو و سه قرار گرفته است، به گونه ای که با اقدامات صورت گرفته شامل گنجاندن گردشگری در رسته مشاغل آسیب دیده از کرونا، امهال پرداخت اقساط، مالیات، عوارض و غیره کوشش برای تسریع در بهبودی در حال تحقق است و از سویی دیگر باید با رصد مستقیم شرایط، مسیری به سوی تسهیل سازی سفرهای هوشمند و بازگشایی تدریجی تأسیسات گردشگری گگردد.

تیموری ادامه داد: توصیه های سازمان جهانی گردشگری بر مبنای اصول حمایت از گردشگری، حمایت از مشاغل و معیشت و نیز گردشگری دارای ظرفیت اثبات شده برای بازگشت سریع و راهنمایی بازیابی سایر بخش ها است تا بر اساس آن توصیه هایی شامل مدیریت بحران و کاهش اثرات، ایجاد محرک ها و تسریع در بازیابی بهبود و نیز آماده شدن برای فردا ارائه گردد.

او همچنین با اشاره به اینکه در شرایط کنونی با توجه به پیش آمد فرصت بازبینی این حوزه، تأکید ویژه بر توسعه پایدار و نیز تقویت بسترهای گردشگری مجازی بر رویکرد پیش رو شده است، توضیح داد: در شرایط مهم پساکرونا که در قالب آماده شدن برای آینده مطرح شده است، از اهمیت کمیت در سفر در سطح بین الملل کاسته می گردد و جای آن را کیفیت خدمات منطبق با اصول سلامت پر خواهد نمود و تأکید عمده و رقابت روی ارائه خدمات استاندارد بهداشتی برای متقاعد کردن مشتری خواهد بود.

معاون گردشگری کشور همچنین تهیه سازوکار ورود صنعت گردشگری به ساختار مدیریت بحران کشور را نیز یکی دیگر از دستاوردهای حاصل از تغییر نگاه در شرایط پساکرونا گفت تا بر اساس آن همانند وقوع بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله، این صنعت نیز به پروتکل حمایتی در شرایط بحران تجهیز گردد.

او در ادامه تغییر نگاه، ایجاد تنوع در محصولات گردشگری و نیز تنوع در نوع سفر را نیز از سایر پنجره های گگردده شده در ساختار پساکرونا معرفی کرد تا بر اساس ساختار اجرایی سفر هوشمند و ایجاد خلاقیت در محصولات شاید سفرها نیز به سوی سفرهای خانوادگی (FIT) پیش رود.

تیموری پرداخت تسهیلات به فعالان صنعت گردشگری کشور را حداکثر ظرفیت حمایتی دولت عنوان نمود و تأکید کرد: آنچه ما به دنبال آن هستیم تهیه بسته تشویقی برای این حوزه است تا با تجمیع خدمات هوشمند، امکان بهره مندی خانواده ها از سفر و گردشگری فراهم گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 945

به "فرایند بازگشایی تدریجی تأسیسات گردشگری آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند بازگشایی تدریجی تأسیسات گردشگری آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید