شاهد پرونده استیضاح ترامپ تهدید به مرگ شد

به گزارش بازیکده، یک تحلیلگر ارشد سابق کاخ سفید در حوزه امور روسیه که در جریان تحقیقات کنگره برای استیضاح دونالد ترامپ به ایراد شهادت پرداخته، از تهدید شدن جانش خبر داده است.

شاهد پرونده استیضاح ترامپ تهدید به مرگ شد

فیونا هیل از اعضای تیم امنیت ملی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بوده که تابستان گذشته داوطلبانه از سمتش در این تیم استعفا داد.

به نوشته پایگاه هیل، بر طبق متن مربوط به شهادتهای ایراد شده از سوی فیونا هیل در تاریخ 14 اکتبر که روز آدینه انتشار یافت، وی در جلسه استماعی که در پشت درهای بسته برگزار گردید، شهادت داد که هم خودش و هم چند مقام دیگر هدف تهدید به مرگ قرار گرفته اند.

هیل خاطر نشان کرد: تمام مدت نخستین سال حضورم در تیم امنیت ملی دولت آکنده از دریافت تماس های تلفنی به جهت ابراز نفرت و تئوری های توطئه بود که البته دور جدیدی از آنها بعد از اعلام این که من شهادت می دهم، شروع شده است.

او ادامه داده است: من باید به شما بگویم که به مرگ تهدید شده ام و عده ای با خانه من تماس برقرار می نمایند. فیونا هیل شرح داد، همسایه هایش شنیده اند که کسی با چکش به در خانه او می کوبد و همچنین شخصی نیز با خانه او تماس می گیرد و به او توهین می نماید.

وی در ادامه گفت که خودش و ماری یووانوویچ، سفیر سابق آمریکا در اوکراین که یکی دیگر از شاهدان کلیدی مربوط به پرونده تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ است هدف یک سری تئوری های توطئه قرار گرفته و به ارتباط داشتن با جورج سوروس، میلیاردر مشهور آمریکایی متهم شده اند.

هیل در ادامه شهادتهایش گفت: حالا من به راحتی مرعوب نمی شوم اما این اتفاق من را دیوانه کرد و وقتی دیدم که این اتفاق برای یووانوویچ هم افتاد به شدت خشمگین شدم زیرا این تحریک و دامن زدن به یک تئوری توطئه یهودی ستیزانه صریح درباره جورج سوروس بود تا با استفاده از آن مقامهای غیرحزبی را به همراه بعضی منصوبان سیاسی هدف بگیرند و من فقط می خواهم بگویم که این حملات کورکورانه نیستند.

فیونا هیل یکی از چند شاهدی است که در هفته های اخیر در راستای تحقیق درباره موضوع سواستفاده ترامپ از قدرتش برای تحت فشار قرار دادن رئیس جمهور اوکراین در یک مکالمه تلفنی جنجالی آنها در ماه ژوئیه، در مقبال قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا به ایراد شهادت پرداختند. متن شهادتهای این زن درست همزمان با متن شهادتهای آلکساندر ویندمن، که نسبت به مکامله تلفنی 25 ژوئیه ترامپ با رئیس جمهور اوکراین نگرانی هایی را مطرح نموده بود، منتشر می گردد.،ایسنا

بیشتر بخوانید،سناتورها در صورت خطر به استیضاح ترامپ رای می دهند

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 9 دی 1398 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 500

به "شاهد پرونده استیضاح ترامپ تهدید به مرگ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهد پرونده استیضاح ترامپ تهدید به مرگ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید