پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ با سخنرانی رئیس جمهور آلمان

به گزارش بازیکده، پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ در حالی از امروز شروع به کار خواهد نمود که رئیس این کنفرانس مهم، شرایط جهانی را بسیار جدی، بحرانی و خطرناک دانسته و از شکست غرب سخن می گوید.

پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ با سخنرانی رئیس جمهور آلمان

با تور آلمان قیمت مناسب از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه فرانکفورتر فرایند شای آلمان، از امروز (آدینه) مهم ترین کنفرانس امنیتی بین المللی در مونیخ که پنجاه و ششمین بار است برگزار می گردد شروع به کار خواهد نمود.

کنفرانس امنیتی مونیخ از روز آدینه تا یکشنبه (25 تا 27 بهمن ماه) در مونیخ برگزار می گردد و بیش از 500 شخصیت مهم از سراسر جهان در این اجلاس بین المللی حضور خواهند داشت .

به گفته ولفگانگ ایشینگر، رئیس کنفرانس بین ا مللی مونیخ حدود 40 نفر از سران کشورها و 100 وزیر امور خارجه و وزیر دفاع در این اجلاس مهم بین المللی گرد هم خواهند آمد و فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان مراسم افتتاحیه این کنفرانس را با ایراد یک سخنرانی برگزار خواهد نمود.

وولفگانگ ایشینگر، در آستانه برگزاری این اجلاس مهم بین المللی در مصاحبه های مختلفی با رسانه های آلمانی به بیان دیدگاه های خود پرداخت.

وی امروز در گفتگویی با زد دی اف آلمان از شرایط بسیار جدی و غیر معمول در جهان سخن گفته و تاکید نمود که با توجه به شرایط بین المللی بسیار خطرناک این مسئله اهمیت دارد در سطوح مختلف سیاسی مذاکراتی انجام گردد.

وی با توجه به بحران ها در لیبی، سوریه و یمن انتقاد شدیدی به موضع ضعف غرب برای حل این بحران ها وارد نموده و گفت: در حالی که جنگ و درگیری رخ می دهد ما تنها نظاره گر هستیم.

ایشینگر حدود سه روز را برای برگزاری کنفرانس امنیتی مونیخ و پرداختن به همه مسائل کافی ندانست.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه برای اولین بار در این نشست شرکت خواهد نمود. رئیس جمهور آمریکا در این کنفرانس حضور نخواهد داشت، اما نمایندگان زیادی از طرف دولت آمریکا برای شرکت در این اجلاس سالانه به مونیخ می آیند.

وزرای امور خارجه، دفاع و وزیر انرژی آمریکا و همچنین سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا به عنوان یکی از سرسخت ترین مخالفان ترامپ در این اجلاس شرکت خواهند کرد. میت رامنی، سناتور جمهوریخواه آمریکایی هم در این کنفرانس شرکت خواهد نمود.

وزرای امور خارجه چین، روسیه و ایران هم از مهمترین مهمانان این نشست مهم بین المللی خواهند بود.

در پنجاه و ششمین کنفرانس بین المللی مونیخ به موضوعات مهمی از جمله بحران سوریه، مناقشات اخیر بین آمریکا و ایران و مناقشات خاورمیانه ای پرداخته خواهد شد. همچنین مسئله مقابله با ویروس کرونا در چین هم از دیگر موضوعاتی است که در این نشست به آن پرداخته خواهد شد.

کره شمالی هم که برای اولین بار به این کنفرانس دعوت شده بود این دعوت را رد کرد. علاوه بر تحولات سیاست بین المللی همچنین مسئله زلزله سیاسی در آلمان بعد از انتخابات تورینگن و ضعف حزب دموکرات مسیحی هم از مسائل مهمی است که در این کنفرانس درباره آن صحبت خواهد شد.

ایشینگر همچنین در گفتگویی با هفته نامه اشپیگل از شکست سیاست خارجی اروپایی سخن گفت.کمنفرانس امنیتی مونیخ سال جاری بخصوص به موضوع فقدان غرب خواهد پرداخت.

ایشینگر ادامه داد :ما شاهد از دست رفتن فاجعه بار توانایی عمل کل جامعه بین المللی هستیم. ما شکست شورای امنیت سازمان ملل را تجربه می کنیم. ما شکست سیاست خارجی اروپایی را تجربه می کنیم. ما شاهد دوره آخرالزمان نیستیم، اما یک دوره وقفه را تجربه می کنیم که پیامدهای سیاسی امنیتی آن هنوز به عموم مردم نرسیده است.

ایشینگر همچنین نیروی نظامی آلمان را در مقایسه با وزن سیاسی آن در اروپا ضعیف دانست.

درحاشیه برگزاری این کنفرانس اعتراضات گسترده ای در آلمان برگزار خواهد شد.

دولت آلمان برای برگزاری این کنفرانس مهم بین المللی حدود 10 میلیون یورو هزینه نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 681

به "پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ با سخنرانی رئیس جمهور آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ با سخنرانی رئیس جمهور آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید